آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 86660
تاریخ انتشار : 1397/07/19 - 12:48
معاون سازمان توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی خبر داد
بی‌بهره بودن دامپزشکی از اعتبارات طرح تحول سلامت
معاون سازمان توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی ضمن اشاره به نقش حساس دامپزشکان در سلامت و امنیت جامعه، گفت: متاسفانه هیچگونه اعتباری از محل اجرای طرح تحول سلامت به دامپزشکی اختصاص داده نشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا مومنی معاون سازمان توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی کشور پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی در بیرجند، اظهارکرد: دامپزشکی به عنوان سازمان متولی تامین امنیت غذایی دارای رسالت سنگین و خطیری است.

 

وی افزود: امروزه تعداد قابل توجهی از بیماری‌هایی که انسان را درگیر خود کرده است از دام به انسان منتقل می‌شود، تصریح کرد: با توجه به افزایش بیماری‌ها در عصر تکنولوژی این امر نشانه آن است که شعاری عمل کرده‌ایم.

 

معاون سازمان توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی خاطر‌‌نشان کرد: از 20 نوع بیماری حاد مشترک بین انسان و دام، طی دو سال گذشته طغیان آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را داشته‌ایم که جلسات زیادی به منظور رفع این مشکل مشکل برگزار شد.

 

مومنی به اجرای طرح تحول سلامت در کشور اشاره‌ای داشت و افزود: متاسفانه به دلیل حساسیت‌های خاص هاشمی وزیر بهداشت و درمان هیچگونه اعتباری از این محل به سازمان دامپزشکی که پایه تحول سلامت است،اختصاص داده نشد.

 

وی از نیروهای دامپزشکی به عنوان سربازان خط مقدم دفاع از امنیت غذایی یاد کرد و گفت: آنچه مسلم است آنکه اگر این نیروهای گمنام و تلاش شبانه‌روزی شان نباشد، مواد غذایی سالمی در سفره ها نخواهد بود.

 

معاون سازمان توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی با بیان این‌که یکی از تاکیدات دامپزشکی توجه به نقاط مرزی است، ابرازکرد: خوشبختانه در سال های اخیر با کنترل‌های صورت گرفته کمترین کانون بیماری را در شرق کشور شاهد بوده‌ایم.

 

مومنی ضمن تاکید براصل پیشگیری، یادآور شد: تا پیشگیری به عنوان یک نهضت تبدیل نشود نه تنها بیماری ها رو به کاهش نخواهد بود بلکه روز به روز افزایش را نیز خواهد داشت که بسیار خطرناک است.

 

وی با اشاره به نقش حساس دامپزشکان در بحث تعیین سلامت و امنیت در جامعه،بیان کرد: متاسفانه این شغل در پایین‌ترین سطح پزشکی قرار گرفته که منصفانه نیست.

 

نظر افضلی نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان این‌که بایستی تولیدات دامی و پروتئینی بالا برود در غیر این صورت با مشکلات عمده مواجه می‌شویم، عنوان کرد: اقدامات دامپزشکی در بعد اقتصادی، بهداشت و تحقیقات شایسته تقدیر است.

 

وی ضمن اشاره به بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان و شیوع آن در برخی استان‌های کشور،بیان کرد: این بیماری طی سال گذشته حدود 3 هزار میلیارد تومان به کشورخسارت وارد کرد.

 

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: جای بسی خرسندی است که خراسان‌جنوبی هیچ خسارتی از آنفولانزای فوق حاد پرندگان نداشته است.

 

افضلی همچنین با اشاره به مرز مشترک به افغانستان،یادآورشد: به‌رغم ورود دام قاچاق هیچ موردی از بیماری های مشترک دامی درخراسان‌جنوبی نداشته‌ایم.

 

انتهای پیام/101

 

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.