آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 86657
تاریخ انتشار : 1397/07/19 - 10:58
مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی گفت: راه اندازی این آزمایشگاه 460 میلیون تومان اعتبار لازم دارد و 60 میلیون تومان ابلاغ شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا مروی مقدم مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت یاد شهدا و تبریک روز جهانی استاندارد اظهار کرد: از 21 تا 27 مهرماه به نام هفته استاندارد نام گذاری شده است.

 
وی تعداد پست های سازمانی قبلی این اداره را 21 نفر بیان کرد و افزود: تعداد این پست ها به 74 نفر رسیده است.
 
 
مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی به احداث مجموعه اداری و آزمایشگاهی اداره کل استاندارد به مساحت 3 هزار و 300 متر اشاره کرد و گفت: در این مجموعه 4 آزمایشگاه از جمله آزمایشگاه نوین راه اندازی شده است.
 
 
مروی مقدم به برنامه های حضور در مزار شهدا ، دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، سخنرانی در سطح مدارس مرکز و ارسال پیام کوتاه به مناسبت ترویج استاندارد اشاره کرد و خاطرنشان کرد: نصب پلاکاردهای استاندارد در درب ورودی تولیدی‌های استاندارد، بازدید مدارس از اداره استاندارد و برگزاری همایش استاندارد روز پنج شنبه در اتاق بازرگان و سخنرانی در شورای اداری استان از جمله دیگر برنامه های هفته استاندارد است.
 
 
وی با اشاره به عملکرد این اداره طی یک ماه گذشته، افزود: صدور پروانه استاندارد 43 مورد، بازرسی فنی از واحدهای تولیدی تحت پوشش 668 مورد و نمونه برداری از مراکز تولیدی 861 مورد بوده است.
 
 
مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی با بیان اینکه 785 مورد آزمون نمونه از مراکز تولیدی و 6 مورد صدور تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار استانی انجام شده است، گفت: آزمایشگاه همکار هیدرواستاتیک تایید صلاحیت شده 4 مورد و تعداد مخازن سی ان جی آزمون هیدرواستاتیک 9 هزار و 303 مورد بوده است.
 
 
مروی مقدم تعداد گواهینامه های صادر شده از بازرسی ایمنی آسانسور را 370 مورد بیان و خاطرنشان کرد: بازرسی از تجهیزات و وسایل تفریحی و پارک ها 197 مورد و بازرسی از تجهیزات و وسایل تفریحی مهد کودک ها نیز 122 مورد بوده است‌.
 
 
وی بازرسی از جایگاه های سی ان جی را 24 مورد و آزمون باسکول های وسایل چرخ دار جاده ای را 145 مورد بیان کرد و افزود: آزمون دوره ای وسایل سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی 2 هزار و 530 مورد و پلمب گزاری وسایل توزین 300 مورد بوده است.
 
 
مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی آزمون دوره ای نازل های عرضه سوخت مایع را 633 مورد و تعداد بازرسی طرح کنترل بازار را 7 هزار و 227 مورد بیان کرد و گفت: گواهینامه انطباق کالاهای وارداتی 18 مورد و گواهینامه انطباق کالاهای صادراتی 48 مورد بوده است.
 
 
مروی مقدم به کالاهای فاقد استاندارد عرضه شده از سایر استان ها نیز اشاره کرد و یادآور شد: 185 مورد کشاورزی ومواد غذائی، برق و الکترونیک 84 مورد، مکانیک و فلز شناسی 23 مورد، بسته بندی و سلولزی 8 مورد، شیمی و پتروشیمی 17 مورد، نساجی و چرم 3 مورد خودرو و نیرومحرکه 13 مورد و مهندسی پزشکی یک مورد از جمله کالاهای فاقد استاندارد عرضه شده است.
 
 
وی تدوین، تجدید نظر و بازنگری استاندارد ملی را 79 مورد، ایجاد و فعال سازی کمیته های فنی متناظر و پیشنهاد تدوین استاندارد بین المللی را یک مورد بیان کرد و افزود: آموزش مدیران کنترل کیفیت 2 هزار و 100 نفر ساعت، آموزش کارشناسان استاندارد 150 نفر ساعت، آموزش های برون سازمانی یک هزار و 900 نفر ساعت و آموزش کارکنان استان 2 هزار و 500 نفر ساعت بوده است.
 
 
وی تعداد ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد را 14 مورد بیان کرد و افزود: شیر پاستوریزه نیم چرب، پاستوریزه و پاکتی، زعفران، پروفیل های توخالی، کنسرو خوراک، فیلتر هوای خودروهای سبک و نوشابه های گازدار، میوه ای و طعم دار از جمله مواردی هستند که ابطال پروانه در مورد آنها انجام شده است.
 
 
مدیر کل استاندار خراسان جنوبی تعداد تعلیق پروانه کاربرد علامت استاندارد را 15 مورد بیان کرد و گفت: زعفران، ماست، شیر پاستوریزه، سیمان، قند، کشک، کنسرو گوجه، کنسرو لوبیا چیتی، ترشی و کاشی و سرامیک از جمله موارد تعلیق پروانه های علامت استاندارد است.
 
 
 
مروی مقدم به احداث آزمایشگاه مرجع مرز ماهیرود اشاره و خاطرنشان کرد: راه اندازی این آزمایشگاه 460 میلیون تومان اعتبار لازم دارد و 60 میلیون تومان ابلاغ شده است.
 
 
انتهای پیام/ 132


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.