آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 86653
تاریخ انتشار : 1397/07/18 - 19:44
دبیر ستاد اربعین قرارگاه خاتم الاوصیا (ص) با تاکید بر این‌که اربعین بهترین فرصت برای به رخ کشیدن توان بسیار بالای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است، گفت: مسئولان باید جریان اربعین را تسهیل کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، رحیم آبفروش‌ دبیر ستاد اربعین قرارگاه خاتم الاوصیا (ص) بعد از ظهر امروز در جلسه گردهمایی خادمان فرهنگی اربعین با بیان این‌که خادمین اربعین حسینی پرچمداران امام حسین (ع) هستند، اظهار کرد:خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) یک توفیق بزرگ است که بایستی قدر دانسته شود.

 

وی با اشاره به اهمیت زیارت اربعین حسینی، تصریح کرد: در سخنی از رهبر معظم انقلاب اسلامی آمده که‌"دنیای اسلام نیاز عمیق به این پدیده عظیم (اربعین) دارد،کلامی به جز معجزه توصیف کننده اربعین نیست؛ناسپاسی است که این فرصت عظیم را از دست بدهیم.

 

دبیر ستاد اربعین قرارگاه خاتم الاوصیا (ص) خاطرنشان کرد: اربعین امسال با سال‌های دیگر دارای تفاوت زیادی است چرا که تمام دشمنان داخلی و خارجی دست به دست یکدیگر داده و منتظر پیاده کردن نقشه‌های شوم‌شان هستند و قصد دارند که اربعین را سخت کنند.

 

آبفروش با تاکید بر این‌که اربعین بهترین فرصت برای به رخ کشیدن توان بسیار بالای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است،عنوان کرد: مسئولان باید جریان اربعین را تسهیل کنند.

 

وی ادامه داد: مسئولان بایستی با هر مسئول خاطی که عزت و شرف ملت ایران و بزرگ‌منشی زائران ایرانی را در مسیر اربعین خدشه‌دار می‌کند برخورد جدی داشته باشند.

 

دبیر ستاد اربعین قرارگاه خاتم الاوصیا (ص) ضمن اشاره به وضعیت نابسامان‌ فعلی در جامعه،ابراز کرد: افراد شیطان و کوته‌فکر در اتاقی بسته نشسته و دلار را بالا و پایین می‌کنند و به جامعه اضطراب وارد می‌کنند.

 

آبفروش با اشاره به این‌که ما مناسبتی بهتر از اربعین نداریم،مطرح کرد: برخی از قدرت و عظمت اربعین غافل هستند جریان اربعین قرار است که تمدن شیعی را تشکیل بدهد.

 

وی با تاکید بر این‌که جریان اربعین می‌تواند حصارهای رسانه‌ای را بشکند،ادامه داد: جریان اربعین شاید برخی بن‌بست‌های انقلاب اسلامی را نیز بازکند. دبیر ستاد اربعین قرارگاه خاتم الاوصیا(ص) از ستاد اربعین به عنوان یک ستاد دائمی یاد کرد و افزود: این ستاد نباید فصلی باشد و ازهم اکنون باید برای اربعین ۹۸تصمیم گرفته شود.

 

آبفروش‌ ابراز کرد: هر زائر می تواند نایب یک شهید در سفر اربعین باشد که باید مورد توجه زائران قرار گیرد. وی ادامه داد: ثبت فعالیت های فرهنگی مردمی در موکب های اربعین کار جدیدی است که امسال مورد توجه قرار گرفته است.

 

آبفروش ضمن اشاره به این‌که شبکه کاروان ها و موکب داران بایستی شکل گیرد، تبیین کرد: باید شبکه های واقفین و خیرین نیز در این خصوص شکل گیرد.

 

وی مطرح کرد: باید حسینیه خراسان جنوبی در نجف و کربلا ایجاد شود و پذیرای زائران باشند. دبیرستاداربعین قرارگاه خاتم الاوصیا با بیان این که ۴ هزار نفر خادم افتخاری و ۴۰۰ خادم ستادی برای برگزاری مراسم اربعین داریم، متذکر شد: اربعین فرصتی ایده آل برای به رخ کشیدن توان تخصصی شده امروز جبهه فرهنگی- مردمی انقلاب است.

 

آبفروش " الحسین اجمعنا" را شعار سال جاری اربعین دانست و افزود: اربعین فرصتی برای جمع شدن است که هر کس با هر توان باید خودش را به غافله اربعین برساند.

 

وی با اشاره به این‌ نکته که خادمان فرهنگی مرد کارهای بزرگ برزمین مانده هستند خطاب به خادمان فرهنگی اربعین، اظهار کرد: توان و تلاش هیئت و موسسه را سر کار های بر زمین مانده اربعین بگذارید.

 

دبیر ستاد اربعین قرارگاه خاتم الاوصیا (ع) در پایان با بیان این که باید برای برگشت زائرها در داخل کشور برنامه ریزی شود،تبیین کرد: باید در مسیر برگشت زائران موکب برپا شود.

 

انتهای پیام/101نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.