آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 86647
تاریخ انتشار : 1397/07/18 - 15:16
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: ساخت آشیانه بالگرد امدادی در خراسان جنوبی نیازمند 12 میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرحیم شهریاری مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به عملکرد شش ماهه سازمان هلال احمر استان،اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال 745 حادثه در استان داشته‌ایم که 66 درصد آن مربوط به حوادث رانندگی،13درصد حوادث شهری،5 درصد حوادث سیل وآبگرفتگی و 15 درصد مربوط به سایر حوادث بوده است.

 

وی افزود:در این مدت به 3 هزار و 200 نفرخدمات‌رسانی شده است.

 

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی  با بیان این‌که پوشش امداد رسانی 47 درصد برای حوادث جاده‌ای و 27 درصد برای حوادث سیل و آبگرفتگی بوده است،افزود: از تعداد حادثه دیدگان 28 درصد به صورت سرپایی و 72درصد نیز با انتقال به بیمارستان مورد درمان قرار گرفته‌اند.

 

شهریاری ادامه داد: در این حوادث 280 نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند.

 

وی به درصد حوادث شهرستان‌های مختلف استان اشاره کرد و افزود: آمار مذکور شامل قائن با 23درصد، طبس 14درصد، نهبندان 11درصد، بیرجند 9درصد، خوسف و درمیان 8 درصد، بشرویه و سربیشه 7 درصد، فردوس 6 درصد و سرایان 2 درصد می‌شود.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به سیل اواخر اردیبهشت ماه در خراسان‌جنوبی اشاره کرد و یادآور شد: در این حادثه به 872 نفر سیل زده توسط هلال احمر استان خدمات‌رسانی شد.

 

شهریاری اضافه کرد:حدود 3 میلیارد ریال اقلام غذایی و امدادی در جریان سیل مذکور در سطح استان خراسان‌جنوبی توزیع شده است.

 

وی عنوان کرد:در شش ماهه نخست سال جاری به 56 هزار نفر آموزش‌های همگانی داده شده است که نسبت به مدت مشابه سال خویش 16درصد افزایش داشته است.

 

رشد 20 درصدی امداد رسانی در حوادث

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان این مطلب که در بحث تعداد حوادث و امدادرسانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 20 درصدی داشته‌ایم، عنوان کرد: در بحث اسکان اضطراری نیز در شش ماهه نخست سال جاری 280 نفر اسکان یافتند که از این تعداد 60 درصد ناشی از حوادث جاده ای و 20 درصد سیل بوده است.

 

شهریاری با بیان این‌که در شش ماهه نخست امسال در  بخش توان افزایی 67 درصد و در بخش ارتقاء درجه امدادگران 242 درصد رشد داشته ایم، بیان کرد: همچنین در بخش آموزش های همگانی نیز  در این مدت به 56 هزار نفر آموزش همگانی ارائه‌ شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 16 درصدی داشته است.

 

ارائه آموزش های عمومی امدادی به بیش از 2700 نفر

وی یادآور شد: در بخش آموزش های عمومی نیز در شش ماهه اول امسال به 2 هزار و 730 نفر آموزش ارائه شده است که 32 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان این‌که در بحث آموزش های تخصصی امداد و نجات 574 نفر آموزش دیدند که نسبت به مدت مشابه 37 درصد رشد را نشان می دهد،ابراز کرد: همچنین در بحث آموزش تربیت مربیان و مدرسان آموزشی برای 60 نفر آموزش ارائه شده که 100 درصد رشد داشته است.

 

شهریاری از مراجعه یک هزار و 370 نفر در قالب دریافت خدمات فیزیوتراپی، گفتار درمانی و کاردرمانی توسط هلال احمر استان خبر داد و افزود: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 25 درصدی داشته است.

 

وی مطرح کرد: در بخش واکسیناسیون نیز به 2 هزار و 568 نفر زائر حج تمتع در سال جاری واکسن تزریق شد که این نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 51درصد رشد مواجه بود.

 

مراجعه بیش از 25 هزار نفر به دارو خانه هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در ادامه صحبت‌هایش ضمن اشاره به داروخانه هلال احمر استان،متذکر شد: در این زمینه در شش ماهه نخست سال جاری 25 هزار و 413 نفر برای دریافت خدمات به داروخانه هلال احمر مراجعه داشته‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 34 درصد افزایش مراجعه کننده را شاهد بوده‌ایم.

 

شهریاری اضافه کرد: همچنین از این تعداد 34 درصد مربوط به بیماران خاص و مابقی مربوط به سایر مراجعه کنندگان بوده است.

 

وی اظهار کرد: در بحث توانبخشی 47 درصد مراجعین در بخش فیزیوتراپی، 23 درصد گفتار درمانی، 21 درصد کار درمانی و 9 درصد مربوط به بخش ارتوپدی بوده است.

 

بهره مندی بیش از 17 هزار نفر از برنامه های اوقات فراغت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با  تاکید بر این‌که در بحث امور جوانان بیشترین توجه به بحث اوقات فراغت دانش آموزان است،تصریح کرد: در این زمینه امسال برای 17 هزار و 352 نفر برنامه اجرا شده‌ است که نسبت به سال گذشته 21درصد رشد داشته است.

 

شهریاری از وجود حدود 21 هزار عضو در امور جوانان خبرداد و یادآور شد: از این تعداد 17 هزار و 52 نفر طرح اوقات فراغت را دریافت کردند.

 

وی از اجرایی شدن طرح مقابله با آسیب های اجتماعی با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد و افزود: در این زمینه یک هزار و 320 نفر از کلاس های آموزشی طرح "پیمان" استقبال کردند.

 

شرکت 2100 نفر در طرح دادرس

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در ادامه صحبت‌هایش به طرح "دادرس" اشاره کرد و گفت: در طرح دادرس که مربوط به مدارس است در تابستان امسال 2 هزار 100 نفر شرکت کردند و در این راستا 308 نفر به مرحله استانی و 28 نفر در قالب دو تیم خواهران و برادران به مرحله کشوری راه یافتند.

 

شهریاری همچنین ضمن اشاره به حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر،عنوان کرد: این افراد در قالب طرح کاروان سلامت، ایستگاه سلامت، همای رحمت و اهدای خون همکاری می کنند که در این زمینه در شش ماهه نخست امسال، 280 میلیون تومان کمک از مردم جمع آوری شده است.

 

ساخت آشیانه بالگرد امدادی نیازمند 12 میلیارد تومان اعتبار

وی دربخش دیگری ازصحبت‌هایش با اشاره به این‌که ساخت آشیانه بالگرد امدادی در خراسان جنوبی نیازمند 12 میلیارد تومان اعتبار است،تصریح کرد: این مهم از نیازهای اساسی خراسان‌جنوبی است که البته هزینه های نگه داری بالگرد امداد نیز بیش از 4 میلیارد تومان خواهد بود.

 

شهریاری در پایان به وضعیت موجودی انبارهای هلال احمر خراسان جنوبی اشاره‌ای کرد و افزود: ذخایر انبارها با توجه به زلزله کرمانشاه تا حدودی خالی شده اما در مجموع وضعیت آن متوسط است.

 

انتهای پیام/101

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.