آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 86646
تاریخ انتشار : 1397/07/18 - 15:10
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند گفت: در پی درخواست شهروندان در خصوص برگزاری مراسم تعزیه خوانی در شمال شهر، این مراسم در این منطقه نیز اجرا می‌شود.

به گزارش خاورستان،  محمد رضا قلاسی مود رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند گفت: در پی درخواست شهروندان در خصوص برگزاری مراسم تعزیه خوانی در شمال شهر، این مراسم در این منطقه نیز اجرا می‌شود.

 
وی افزود: مراسم تعزیه خوانی در سطح شهر و با همکاری دانشگاه های علمی کاربردی شهرداری و علمی کاربردی بهزیستی و به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برگزار می شود. 
 
 رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند گفت: تعزیه خوانی از هنرهای نمایشی است که توانسته به خوبی پیام عاشورا را منتقل کند.
 
قلاسی مود افزود: این مراسم در جهت ترویج فرهنگ عاشورایی و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر که یکی از دلایل قیام امام حسین (ع) بوده و به تصویر کشیدن این واقعه عظیم برگزار می‌شود.
 
وی تعزیه را یکی از هنرهایی دانست که با نمایش آن می توان نسل جدید را به بهترین شکل با وقایع مذهبی آشنا کرد و افزود: مراسم تعزیه خوانی در روزهای 10 لغایت 13 مهرماه ساعت 16 در محل آمفی تئاتر پارک توحید برگزار شد.
 
انتهای پیام/ 132


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.