آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 86639
تاریخ انتشار : 1397/07/18 - 12:58
همزمان با هفته ملی کودک، جمعی از کودکان تحت پوشش موسسه مهر آفتاب بیرجند، گفتگویی صمیمانه با فرماندار بیرجند و مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی داشتند.

به گزارش خاورستان، همزمان با هفته ملی کودک، جمعی از کودکان تحت پوشش موسسه مهر آفتاب بیرجند، گفتگویی صمیمانه با فرماندار بیرجند و مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی داشتند. طاهره حمیدی در این مراسم که به میزبانی مرکز فرهنگی هنری شماره یک و فراگیر شهرستان بیرجند بود، با گرامیداشت هفته ملی کودک و با حساس توصیف کردن سن کودکی و نوجوانی اظهار کرد: تجربه نشان می‌دهد افرادی که عضو کانون هستند دارای اعتماد به نفس و اطلاعات بالاتری نسبت به سایر کودکان هستند.

 

وی برگزاری مسابقات متعدد ویژه کودکان و نوجوانان و کارگاه‌های آموزشی از جمله کارگاه‌های مهارت زندگی را از جمله برنامه‌های مهم برگزار شده در هفته ملی کودک ذکر کرد و گفت: آموزش مهارت زندگی اولویت ما در کانون است و در این خصوص کارگاه‌های متنوعی از جمله مدیریت بحران، مقابله با آسیب‌های اجتماعی، آموزش کمک‌های اولیه و ایمنی در زندگی کودکان برگزار شده است.
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی اضافه کرد: شعار کانون در سال ۹۷ خوب زندگی کردن تمرین می‌خواهد، تعیین شده است و ما تلاش کردیم برای خوب زندگی کردن، مهارت‌های زندگی را به کودکان و نوجوانان در قالب برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و ادبی آموزش دهیم.
 
حمیدی اظهار امیدواری کرد: با یک هم‌افزایی و وحدت رویه بین دستگاه‌های اجرایی استان برای گرامیداشت هفته ملی کودک در سال‌های آینده، صدای بچه‌ها بهتر از قبل شنیده شود و با برنامه‌ریزی صحیح احقاق حقوق کودکان در جامعه میسر شود.
 
علی ناصری فرماندار بیرجند نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته ملی کودک و با بیان این‌که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک مرکز مهم برای آموزش‌های متعدد و بالابردن سرانه مطالعه کودکان است، اظهار کرد: با وجود آموزش‌‎هایی که معلمان در کلاس درس به دانش‌آموزان می‌دهند اما در کانون، کودکان با آموزش‌های غیردرسی نیز آشنا می‌شوند.
 
وی با بیان این‌که اقدامات کانون باعث خلاقیت در کودکان می‌شود، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ابزار رشد و شکوفایی کودکان را فراهم می‌کند.
 
فرماندار بیرجند با اشاره به این‌‎که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به ارتقای فرهنگ و هنر کشور کمک زیادی کرده است، اظهار کرد: بسیاری از هنرمندان از کانون کار خود را شروع کرده‌اند و بسیاری از کارهای ماندگار فرهنگی و هنری کشور از کانون آغاز شده است.
 
ناصری با تأکید بر این‌که بچه‌ها باید در کنار سرگرمی، بازی و تلویزیون وقتی را برای کتاب‌خوانی بگذارند، گفت: کانون فضا را برای مطالعه، کتاب‌خوانی، فکر و اندیشه کودکان فراهم کرده است.
 
وی با اشاره به این‌که من نیز کتاب‌خوانی خود را از کانون فرهنگی هنری شروع کردم، افزود: بنده آن زمان به کتاب‌های علمی علاقه‌ای نداشتم و بیشتر کتاب داستان و رمان مطالعه می‌کردم، اما بعدها به کتاب‌های علمی علاقه‌مند شدم و در کتابخانه استاد سعیدی عضو شدم.
 
فرماندار بیرجند با بیان این‌که مسابقه کتاب‌خوانی را با هدف افزایش سرانه مطالعه مفید و ترویج فرهنگ مطالعه در مدارس بیرجند برگزار خواهیم کرد، گفت: به دانش آموزانی که بیشترین مطالعه را داشته باشند جوایزی اهدا خواهد شد.
 
انتهای پیام/4


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.