سرویس: اخبار استان کد خبر: 86550 ۱۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس:

برای گازرسانی به نهبندان به وزیر نفت اخطار کتبی دادیم/ 1200 روستای نهبندان و سربیشه در انتظار گاز طبیعی

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در خصوص گازرسانی به نهبندان آقای زنگنه وزیر نفت جواب سربالا به ما داد گفت: بعد از آن به وی اخطار کتبی دادیم و این موضوع را با جدیت پیگیری کردیم.

برای گازرسانی به نهبندان به وزیر نفت اخطار کتبی دادیم/ 1200 روستای نهبندان و سربیشه در انتظار گاز طبیعی

به گزارش خبرنگار خاورستان، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های گاز‌رسانی خراسان جنوبی که با حضور عراقی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت گاز ایران در شهرستان نهبندان برگزار شد، اظهار کرد: بحث گاز‌رسانی به شهرستان نهبندان از جمله بحث‌هایی بود که در سفر رئیس جمهور در سال 96 به خراسان جنوبی مطرح شود.

 

وی افزود: بنده به عنوان نماینده شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی وظیفه خودم دیدم که بحث گازرسانی به حوزه انتخابیه را پیگیری کنم و با وزیر نفت نیز بارها در این خصوص صحبت کردم.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در ابتدا آقای زنگنه وزیر نفت با گفتن عبارت "برای گازرسانی به نهبندان نیاز به 80 میلیارد تومان پول است" جواب سربالایی به ما دادند، تصریح کرد: بعد از آن به وی اخطار کتبی دادیم و این موضوع را با جدیت پیگیری کردیم.

 

افضلی خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت‌هایی مانند گاز از بسترهای مهم برای جذب سرمایه‌گذار است.

 

وی به افتتاح پروژه‌های گازرسانی به سه شهر شوسف، درح و نهبندان اشاره‌ای داشت و افزود: درح یکی از دورترین و محروم‌ترین نقاط استان خراسان‌جنوبی است که گازرسانی از بهترین خدمت‌ها در این شهر است.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی از گاز به عنوان یکی از زیرساخت‌های اساسی در توسعه خدمات یاد کرد و گفت: در حال حاضر یک‌هزار و 200 روستای این حوزه در انتظار گاز طبیعی هستند که انتظار می‌رود گازرسانی به این روستاها در اولویت‎‌های برنامه دولت قرار گیرد.

 

افضلی ادامه داد: 28 هزار نفر جمعیت روستایی و 12 هزار نفر جمعیت شهری داریم که از برخی از خدمات بی‌بهره هستند.

 

وی تأمین زیرساخت‌ها را سبب تثبیت جمعیت دانست و ابراز کرد: امیدواریم بتوانیم تعرفه گرمسیری برای نهبندان بگیریم.

 

انتهای پیام/101/ 24/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب