سرویس: اخبار شهرستانها کد خبر: 86166 ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی خبر داد

62 درصد جمعیت خراسان جنوبی زیرچتر بیمه سلامت/ بیش از40 میلیارد تومان از بدهی‌ بیمه سلامت پرداخت شد

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان این که62 درصد جمعیت خراسان جنوبی زیرچتر بیمه سلامت اند، گفت: درحال حاضر 472 هزار و 500 نفر در استان عضوسازمان بیمه سلامت هستند.

62 درصد جمعیت خراسان جنوبی زیرچتر بیمه سلامت/ بیش از40 میلیارد تومان از بدهی‌ بیمه سلامت پرداخت شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اربابی مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این که درمان موضوعی است که مرتبط با همه مردم است، اظهارکرد: بیمه سلامت تامین کننده منابع درمان در کشور است و باید به روشی مدیریت شود که مردم بتوانند بدون محدودیت از خدمات پزشکی لازم استفاده کنند.

 

وی با بیان این که هیچ داروخانه، مرکز و پاراکلینیکی وجود ندارد که طرف قرارداد بیمه سلامت نباشد، بیان کرد: در صندوق بیمه سلامت افرادی که متقاضی استفاده ازخدمات بیمه سلامت هستند بر اساس الزامی که در قانون بودجه آمده است باید صرفا خدمات را ازبخش دولتی دریافت کنند.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با اشاره به این که خدمات بخش دولتی در خراسان جنوبی دارای کیفیت خوبی است، متذکر شد: بسیاری از افرادی که مشمول خدمات بیمه سلامت شده‌اند از این خدمات بهره‌مند می‌شوند.

 

اربابی از فعالیت درصد بالایی از پزشکان متخصص استان در بخش دولتی خبر داد و گفت: یکی از مشکلات مطرح در گذشته آن بود که افرادی که در صندوق بیمه سلامت همگانی عضو بودند به دلیل پایشی که صورت نمی‌‌گرفت با مشکلاتی متعددی روبه‌رو بودند.

 

وی ادامه داد: تمهیداتی اندیشیده شده که افراد عضو صندوق بیمه سلامت همگانی که دارای توان پرداخت ویزیت بخش خصوصی هستند، بتوانند از خدمات بیمه ایرانیان بهره‌مند شوند.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان این که پرداخت مردم در صندوق بیمه ایرانیان، 50 درصد سرانه یعنی 265 هزار تومان برای هر نفر در سال است که البته باید تمام افراد خانواده در این خصوص بیمه شوند، یادآورشد: افراد می‌توانند در صورت تمایل به سهولت در صندوق بیمه ایرانیان عضو شوند.

 

اربابی با بیان این که در حال حاضر تعداد 472 هزار و 500 نفرعضو کلی بیمه سلامت در خراسان جنوبی وجود دارد، اظهار کرد: از  65 هزار و 500 نفر مربوط به صندوق کارمندی، 11 هزار و 500 نفرسایر اقشار،334 هزار نفر بیمه روستایی،58 هزار و 650 نفر بیمه همگانی و2 هزار و 100 نفر نیزبیمه ایرانیان هستند.

 

وی افزود: 62 درصد مردم خراسان جنوبی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی ضمن اشاره به وضعیت بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت خراسان جنوبی نیز خاطرنشان کرد: 602 بیمار خاص در این زمینه در استان وجود دارد که شامل 223 بیمار دیالیزی، 115 بیمار ام اس، 60 بیمار تالاسمی،10بیمار پیوند کلیه و 104 بیمار هموفیلی می‌شود.

 

اربابی با بیان این که در بحث پرداختی مطالبات پزشکان وضعیت خوبی در استان‌ داریم،یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون 42 میلیارد تومان پرداختی به مؤسسات داشته ایم.

 

وی با اشاره به این که ماهانه در حدود 12 میلیارد تومان پرداختی بیمه سلامت استان به پزشکان است، ابراز کرد: در این خصوص مطالبات پزشکان تا پایان خرداد سال جاری پرداخت شده است به اسناد تیرماه، مطالبات همه مؤسسات رسیدگی شده و اسناد مرداد ماه نیز جمع آوری شده است.

 

مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی ادامه داد: مطالبات فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری بیمارستان‌های دانشگاهی استان از بیمه سلامت نیز پرداخت شده و پرداختی خرداد و تیرماه نیز به صورت 70 درصد علی الحساب پرداخت شده است.

 

اربابی ضمن اشاره به این که بالاترین هزینه‌ها مربوط به بخش بستری است که نیاز به بازنگری مجدد دارد، اظهارکرد: از ابتدای سال جاری با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی سعی شده هزینه‌های مازاد و بستری‌های طولانی مدت و بی‌مورد کاهش داده شود.

 

وی با بیان این که تعداد 668 نفر از اتباع خارجی ساکن در استان در سال جاری دفترچه بیمه سلامت دریافت کردند، گفت: ازاین تعداد 635 نفر اقشار آسیب پذیر هستند که سازمان اتباع خارجی ابلاغ کرده و به آنان دفترچه داده شده و 22 نفر نیز هزینه دفترچه را خودشان پرداخت کردند.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی در بحث الکترونیکی شدن نسخ پزشکی در طرح تحول سلامت،عنوان کرد: الکترونیکی شدن خدمات درمانی نیاز طرح تحول نظام سلامت است.

 

اربابی با اشاره به این که این امر سبب تسریع در ارائه خدمات به بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت ایران می شود، ادامه داد: در مسیر مدیریت منابع و هزینه‌های سازمان بیمه سلامت ایران مبحث پذیرش الکترونیکی اسناد بیمارستانی از مهمترین اولویت های سازمان بیمه سلامت ایران است.

 

وی اضافه کرد: حذف دفترچه‌های درمانی می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه ها،ارائه خدمات مطلوب تر و همچنین مدیریت منابع داشته باشد.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی ضمن اشاره به آمار دفترچه‌های غیر قابل استفاده در خراسان جنوبی، مطرح کرد: سال گذشته 90 هزار دفترچه که از این تعداد 56 هزار روستایی بوده است در خراسان جنوبی بلا استفاده شده و همچنین 150 کارمند در خراسان جنوبی داشتیم  که از دو دفترچه استفاده می‌کردند.

 

انتهای پیام/101/ 11/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب