سرویس: سیاسی کد خبر: 85968 ۰۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵

وزیر بهداشت مطرح کرد

رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در کشور/ به اندازه کل تاریخ خدمات پزشکی در خراسان جنوبی کار شده است

وزیر بهداشت با بیان این‌که خدمات انجام شده در حوزه درمان خراسان جنوبی نمادی از خدمت دولت، حمایت مجلس و پیگیری‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است گفت: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند رتبه دوم کشوری را در میان سایر دانشگاه‌ها دارد.

رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در کشور/ به اندازه کل تاریخ خدمات پزشکی در خراسان جنوبی کار شده است

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه چهارشنبه در دیدار با اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: امروز بحث سیاست خارجی، سیاست داخلی، تبلیغات و دستگاه‌های فرهنگی در مؤفقیت هر کشوری بسیار حائز اهمیت است.

 

وی ضمن اشاره به اهمیت سیاست داخلی در کشور، تصریح کرد: سیاست خارجی نیز در اداره کشور و وضعیت امرار و معاش مردم تأثیر بسزایی دارد.

 

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که شرایط ایران نیز به این مسائل بستگی دارد و نباید از اهمیت آن غفلت کنیم، یادآور شد: امروز برخی‌ها با ذکاوت و برخی افراد بدون ذکاوت عمده تلاش‌شان آن است که همه  مشکلات را به گردن دولت بیندازند.
 

هاشمی با اشاره به این‌که خوشبختانه مردم متوجه هستند و می‌دانند که سیاست خارجی ما مهم است، عنوان کرد: به طور یقین تحریم‌ها نیز روی زندگی مردم تاثیرگذار بوده و هست و البته مهم‌تر از همه نیز شرایط فرهنگی کشور است چراکه روابط اجتماعی در پیشرفت هر کشوری تاثیرگذار است‌.

 

وی با اشاره به اقدامات حوزه درمان و پزشکی در خراسان جنوبی، ابراز کرد: به اندازه کل تاریخ خدمات پزشکی در این استان کار شده است.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: خدمات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان در خراسان جنوبی در دولت تدبیر و امید، نمادی از خدمت دولت، حمایت مجلس شورای اسلامی و پیگیری‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بوده است.


هاشمی برنامه‌های دولت را در حوزه درمان، افتخارآفرین دانست و افزود: خراسان جنوبی جزو استان‌های محروم کشور بوده که امروز شاهد پیشرفت آن در تمام حوزه‌های درمانی شامل افزایش تخت‌های بیمارستانی، خانه‌های بهداشت و خدمات دندانپزشکی هستیم.
 

هاشمی با انتقاد از این‌که متأسفانه در بخش فرهنگی چندان رفتار خوبی در جامعه نداشته‌ایم، گفت: در مجموع در کشور کارها و اقدامات خوبی صورت گرفته اما به جای این‌که شکرگذار باشیم کفر می‌گوییم که اصلا کار درستی به حساب نمی‌آید.

 

وی ضمن اشاره به این‌که تجهیزات پزشکی در خراسان جنوبی به هیچ‌وجه قابل مقایسه با قبل از انقلاب اسلامی نیست، مطرح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند رتبه دوم کشوری را در میان سایر دانشگاه‌ها دارد و این نشان‌دهنده آن است که افراد مستعد بسیاری در این منطقه هستند و انتظارمان آن است که این دانشگاه بیش از گذشته رشد داشته باشد.

 

انتهای پیام/101/ 23/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب