آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 85759
تاریخ انتشار : 1397/06/03 - 13:59
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان جنوبی:
145 کلاس درس به فضای آموزشی خراسان جنوبی اضافه می‌شود
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: در مهرماه جاری 145 کلاس درس به کلاس‌های درس استان خراسان جنوبی اضافه می‌شود و بهره‌برداری می‌رسد که 46 کلاس در بیرجند است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا بیکی مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم افتتاح سالن ورزشی در محل هنرستان کارودانش امام خمینی رحمه‌الله‌علیه بیرجند که با حضور استاندار خراسان جنوبی برگزار شد گفت: سرانه فضای آموزشی در خراسان جنوبی 6.77 است و از میانگین کشوری که 5.17 است بالاتر هستیم اما استاندارد سرانه آموزشی 9 مترمربع است.

 

وی با اشاره به مهاجرت‌ها به شهر و حاشیه‌نشینی افزود: اگرچه از میانگین کشوری بالاتر هستیم اما به معنی بی‌نیازی استان از فضای آموزشی نیست.

 

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: سالن ورزشی هنرستان کارودانش امام خمینی رحمه‌الله‌‎علیه بیرجند با مساحت 600 متر مربع با اعتبار 930 میلیون تومان افتتاح شد

 

بیکی افزود: در مهرماه جاری 145 کلاس درس به کلاس‌های درس استان خراسان جنوبی اضافه می‌شود و بهره‌برداری می‌رسد که 46 کلاس در بیرجند است.

 

وی با بیان این‌که این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد گفت: از این میزان ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردم و خیران بوده است.

 

بیکی افزود: 3 میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و 4 میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی بوده است.

 

وی اظهار کرد: در سال جاری تخصیص اعتبارات ملی در دو ردیف ۱۰۰ درصد بوده که در احداث کلاس‌های درس بسیار تأثیرگذار است.

 

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: ۷۶ درصد از تخصیص نفت را دریافت کرده‌ایم که ۲۵ درصد به صورت نقدی بوده است.

 

انتهای پیام/4نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.