آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 85665
تاریخ انتشار : 1397/05/27 - 13:44
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه میدان دام قدیم بیرجند فردا رسما تعطیل می شود گفت: خیران برای خرید دام قربانی به میدان جدید مراجعه کنند.

به گزارش خاورستان، محمدعلی بخشی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه میدان دام قدیم بیرجند فردا رسما تعطیل می‌شود گفت: پس از سالها تلاش و پیگیری سرانجام میدان دام قدیم بیرجند که چندین سال در حاشیه شهر واقع شده با پیگیری دامپزشکی و همراهی مسئولان استان تعطیل می شود.

 

وی با بیان اینکه تعطیل کردن میدان عرضه دام قدیم تنها بر عهده اداره کل دامپزشکی استان نبود افزود: چندین سال است که میدان عرضه دام جدید در حومه روستای حسین آباد افتتاح شده ولی متاسفانه فروش و عرضه دام میدان قدیم همچنان ادامه داشت که با توجه به اهمیت موضوع و مخاطرات بهداشتی که این مرکز برای سلامت مردم دارد پس از سالها با همراهی همه دستگاه های ذیربط تعطیل می شود.

 

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی اظهار کرد: برای ممانعت از خرید و فروش دام در میدان دام قدیم و برخی مناطق غیر مجاز دیگر برخوردهایی با عرضه‌کنندگان غیرقانونی دام در حاشیه شهر داشتیم ولی در نهایت با برگزاری جلسه مشترک با نمایندگانی از دلالان دام، سازمان جهادکشاورزی، اداره اطلاعات، نیروی انتظامی، اتحادیه دامداران و غیره، ضمن توجیهه فعالان حوزه دام مقرر شد تا خرید، فروش و عرضه دام فقط در میدان دام جدید انجام شود.

 

بخشی گفت: در این جلسه مطرح شد میدان جدید عرضه دام بیرجند گنجایش انتقال تمام فروشندگان به این محل را دارد تا تلاش های صورت گرفته و هزینه های انجام شده برای میدان دام جدید که کاملا بهداشتی و مورد تایید دامپزشکی است ندیده گرفته نشود و با عرضه دام در میدان دام قدیم که هیچ نظارتی بر آن نیست و مورد تایید نیست برای مردم در حوزه سلامت مشکلی پیش نیاید که در نهایت اعلام موافقت از طرف دلالان صورت گرفت که پس از حدود 10 سال پیگیری به سرانجام رسید.

 

وی تاکید کرد: دامپزشکی فقط در میدان دام جدید ارائه خدمات بهداشتی دارد و خیران می توانند جهت خرید دام قربانی به این مرکز مراجعه کنند.

 

معاون سلامت دامپزشکی خراسان جنوبی اظهار کرد: از همه خیران با توجه به مخاطرات بهداشتی و زیست محیطی ذبح دام در منازل و معابر برای همشهریان، ذبح دام را در کشتارگاه و تحت نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی انجام دهند.

 

انتهای پیام/136نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.