آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 85526
تاریخ انتشار : 1397/05/18 - 12:29
مدیر مسئول کانون هموفیلی خراسان جنوبی گفت: اهداف این کانون جنبه حمایتی و درمانی برای کودکان هموفیلی دارد که باهمکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تحقق یافته و خدمات مورد نظردربیمارستان امام رضا به صورت رایگان به کودکان هموفیلی ارائه می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، صبح امروز جشن هموفیلی در مجتمع غدیر بیرجند برگزارشد.

 

دکتر ضیایی مدیر مسئول کانون هموفیلی خراسان جنوبی ضمن تشکر از خیرین و یاوران کانون هوفیلی در این مراسم، گفت :هدف از تشکیل این جشن فراهم آوردن یک روزشاد برای بچه های هموفیلی، خانواده هایشان و ایجاد امید برای  آنها که بدانند تنها نیستند .

 

وی افزود: کانون هموفیلی استان خراسان جنوبی درسال 1382زیر نظر کانون هموفیلی ایران و باحمایت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تشکیل شد .

 

مدیر مسئول کانون هموفیلی خراسان جنوبی اظهار کرد:اهداف این کانون جنبه حمایتی و درمانی دارد که باهمکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تحقق یافته ؛ازجمله تامین فاکتورهای انعقادی خون (فاکتور8) و ویزیت رایگان و آزمایش هایی که هر 6 تا 12ماه دربیمارستان امام رضا (ع) به صورت رایگان انجام می شود از خدمات ارائه شده به این کودکان است.

 

ضیایی تصریح کرد: در جهت اشتغال زایی ،تهیه مسکن و هزینه های تحصیل و ازدواج این عزیزان نیز با همکاری کمیته امداد و اداره مسکن وشهرسازی و...نیزاقداماتی صورت گرفته است.

 

وی افزود: 60 میلیون تومان برای بازسازی کانون هموفیلی خراسان جنوبی باحمایت کانون هموفیلی ایران وخیرین هزینه شده است .

 

مدیر مسئول کانون هموفیلی خراسان جنوبی بیان کرد:ازجمله برنامه هایی که در کانون صورت گرفته عبارتند از برگزاری کلاس های آموزشی با تجهیزات به روز ،راه اندازی کارگاه خیاطی که یک کارگاه خود اشتغالی است و برگزاری جشن تولد و مسابقات ورزشی برای کودکان هموفیلی با هدف ایجاد امید و شادی برای آن ها است.

 

ضیایی عنوان کرد: از جمله برنامه های آینده این کانون گسترش فضای فیزیکی کارگاه ،فعال کردن شرکت تعاونی ،گسترش و راه اندازی کمیته های تخصصی می باشد.

 

مادریکی ازکودکان هموفیلی در حاشیه برگزاری این جشن در گفت وگو با خاورستان،اظهار کرد: فاکتورهای انعقاد خون پلاکت ،فاکتور 8 و فاکتور 12هستند که بیماران هموفیلی کمبود فاکتور 8 دارند و این مسئله باعث می شود درصورت خونریزی ،خونریزیشان قطع نشود.

 

وی با بیان اینکه هموفیلی انواع محتلفی دارد، افزود: هموفیلی سه نوع دارد که فرزند من به نوع خفیف آن یعنی نوع 3 مبتلا است و فقط فعالیت های سنگین و عمل جراحی برایش ممنوع است اما افرادی که هموفیلی نوع یک دارند حتی با راه رفتن عادی هم امکان خونریزی داخلی در آنها وجود دارد.

 

این مادر کودک هموفیلی بیان کرد: فاکتور 8 به وسیله آمپول به بیماران تزریق می شود که خوشبختانه فاکتور 8 به صورت رایگان در دسترس ما قرار گرفته است و هر چند روز به فرزندم تزریق می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: تا کنون امکان درمان این بیماری هم در کشورهایی نظیر آلمان وجود دارد اما هنوز درایران این امکان فراهم نشده است.

 

انتهای پیام/138

تصاویر بیشتر برای مطلب: 


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.