آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 85470
تاریخ انتشار : 1397/05/15 - 13:19
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 12 هزار و 243 فقره تسهیلات با اعتباری معادل 2 هزار و 357 میلیارد ریال در بخش‌های مختلف کشاورزی پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، امیرحسام قزلباش مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی امروز صبح در نشست خبری با اصحابه رسانه اظهار کرد: بانک کشاورزی به عنوان یک بانک دولتی و تخصصی در حوزه کشاورزی با ۸۵ سال قدمت در زمینه تامین منابع کشاورزی فعالیت دارد.

 
وی با بیان اینکه ۳۹ واحد بانکی در خراسان جنوبی خدمت رسانی می کنند، افزود: ارتقای سطح معیشت کشاورزان، واحدهای تولیدی، حوزه زراعت، تسهیلات و اعتبارات اشتغال زایی از جمله خدمات است که بانک کشاورزی ارائه می دهد.
 
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: یکی از اعتبارات مهمی که از اواخر سال قبل به استان ها ابلاغ شد طرح توسعه و اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری بود.
 
قزلباش تصریح کرد: از محل صندوق توسعه ملی به فرمان مقام معظم رهبری مبلغ یک و نیم میلیارد دلار معادل ۶ هزار میلیارد تومان به عاملیت ۴ بانک و موسسه کشاورزی، توسعه و تعاون، پست بانک و صندوق کار آفرینی امید برای اجرای طرح توسعه و اشتغال پایدار تسهیلات اختصاص پیدا کرد.
 
وی افزود: بانک ها و موسسات عاملی که در این طرح مشارکت دارند باید به میزان ۶ هزار میلیارد تومان نیز از محل منابع مالی خود اعتباری را تخصیص بدهند تا در مجموع ۱۲ هزار میلیارد تومان در جهت اجرای طرح توسعه و اشتغال پایدار تسهیلات اختصاص پیدا کند.
 
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه کل مجموع اعتبار تخصیص یافته به خراسان جنوبی ۲.۸۱ درصد از مجموع کل اعتبار طرح توسعه و اشتغال پایدار است، گفت: بر اساس توزیع اولیه سهم بانک کشاورزی خراسان جنوبی از مجموع این تسهیلات نزدیک به 168 میلیارد تومان است.
 
قزلباش سهم خراسان جنوبی از 12 هزار میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده را 337 میلیارد تومان بیان کرد و خاطرنشان کرد: 50 درصد از اعتبار 337 میلیارد تومانی به بانک کشاورزی تخصیص یافته است و مابقی به پست بانک، بانک توسعه و تعاون و صندوق کارآفرینی امید اختصاص یافته است.
 
وی با بیان اینکه در مرحله اول مبلغ 59 میلیارد تومان به بانک کشاورزی ابلاغ شده است، افزود: متقاضیان دریافت تسهیلات باید در سامانه کارا ثبت نام کرده و بعد از تایید طرح به بانک‌های عامل و موسسات معرفی می‌شوند.
 
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه 422 فقره پرونده با اعتبار 231 میلیارد تومان به بانک کشاورزی ابلاغ شده است، گفت: تا کنون به 101 فقره پرونده با اعتباری معادل 320 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
 
قزلباش با اشاره به اینکه 18 فقره پرونده با اعتباری معادل 253 میلیارد ریال مصوب و آماده پرداخت است، خاطرنشان کرد: در مجموع 119 فقره پرونده با اعتباری معادل 573 میلیارد ریال تعیین تکلیف شده است که تعداد 688 اشتغال به همراه خواهد داشت.
 
وی افزود: در شهرستان‌های مرزی، نرخ تسهیلات 4 درصد، در مناطق غیر مرزی 6 درصد و سرمایه در گردش شهرهای زیر 10 هزار نفر نیز 10 درصد در نظر گرفته شده است که با پرداخت این تسهیلات پیش بینی می‌شود بخش عمده‌ای از مشکلات روستا رفع و شاهد کاهش نرخ بیکاری باشیم.
 
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی ارائه وثیقه را یکی از مشکلات روستائیان برای دریافت تسهیلات بیان کرد و گفت: ارائه سند منازل مسکونی روستایی برای وثیقه، بالا بردن سقف تسهیلات ضمانتی و واگذاری محل اجرای طرح توسط شرکت شهرک های صنعتی از جمله اقداماتی است که برای دریافت‌کنندگان تسهیلات در نظر گرفته شده است.
 
قزلباش با بیان اینکه 2 سال دوران مشارکت، یک سال تنفس و 6 سال زمان بازپرداخت برای تسهیلات لحاظ شده است، یادآور شد: سقف تسهیلات از محل توسعه و اشتغال پایدار 15 میلیارد تومان است که تسهیلات 6 میلیارد تومانی در کارگروه اشتغال استان و بیش از 6 میلیارد تومان باید در کارگروه ملی مورد تایید قرار بگیرد.
 
وی با بیان اینکه در مجموع مانده تسهیلات این بانک 11 هزار میلیارد ریال و مجموع مانده مطالبات جاری یک هزار و 300 میلیارد ریال است، افزود: براساس قانون نسبت منابع به مصارف باید حدود یک یا بیشتر باشد اما به جهت اینکه بانک کشاورزی در استان به عنوان بانک حمایتی فعالیت می کند نسبت منابع به مصارف آن حدود 35 درصد است و توانسته تمام منابع استان را در داخل استان مصرف و بیش از 30 درصد منابع را نیز از خارج استان پرداخت کنیم.
 
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه شهرستان‌های سربیشه، بیرجند و فردوس بیشترین میزان تسهیلات توسعه و اشتغال پایدار را دریافت کرده‌اند، گفت: 7 پروژه ملی با اعتباری معادل 50 میلیارد تومان به کارگروه ملی ارسال و در حال پیگیری برای جذب اعتبار است.
 
قزلباش با بیان اینکه بانک کشاورزی در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی مشارکت دارد، تصریح کرد: سال گذشته به یک هزار و 670 نفر از متقاضیان وام ازدواج به مبلغ 171 میلیارد ریال وام پرداخت شده است.
 
وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا 14 مردادماه 666 فقره تسهیلات ازدواج با اعتباری معادل 120 میلیارد ریال به زوج‌های جوان پرداخت شده است، افزود: خوشبختانه آمار متقاضیان پشت نوبت دریافت تسهیلات ازدواج در بانک کشاورزی خراسان جنوبی صفر است.
  
 
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یک هزار میلیارد ریال اعتبار در سال 95 برای خسارت‌های ناشی از خشکسالی و سرمازدگی به بانک کشاورزی اختصاص پیدا کرده است، گفت: 26 هزار نفر برای دریافت این تسهیلات معرفی شدند که 18 هزار نفر تسهیلاتی معادل 840 میلیارد ریال دریافت کرده‌اند که نرخ این تسهیلات 5 درصد و بازپرداخت آن نیز 10 ساله است.
 
قزلباش میزان تسهیلات پرداختی برای خسارات ناشی از خشکسالی و سرمازدگی را در سال‌های 95 - 96 را 80 میلیارد ریال بیان کرد و خاطرنشان کرد: در حوزه صندوق بیمه کشاورزی در سال زراعی 95- 96 در مجموع 34 هزار و 179 فقره بیمه نامه صادر شده است.
 
وی افزود: صندوق بیمه کشاورزی در سال‌های 9 مبلغ 55 میلیارد ریال از بیمه کنندگان دریافت کرده و میزان 122 میلیارد ریال غرامت پرداخت کرده است که نسبت آن 2.2 درصد است.
 
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در سال زراعی 96 - 97 تاکنون مبلغ 500 میلیون تومان غرامت پرداخت شده است.
 
قزلباش کل اعتبارات بانک کشاورزی خراسان جنوبی در سال 96 را 5 هزار و 817 میلیارد ریال اعتبار بیان کرد و تصریح کرد: این میزان اعتبار به تعداد 37 هزار و 938 بهره‌بردار کشاورز و غیر کشاورز پرداخت شده که نقش بسزایی در اشتغال‌زایی و تثبیت اشتغال داشته است.
 
وی افزود: از ابتدای سال جاری تا 11 مردادماه تعداد 12 هزار و 243 فقره تسهیلات با اعتباری معادل 2 هزار و 357 میلیارد ریال در بخش‌های مختلف کشاورزی پرداخت شده است.
 
انتهای پیام/ 132
 


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.