سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 85263 ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲

معاون اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی خبر داد

افتتاح کافه هنر در بیرجند/۱۰ اثر برتر معلولان مورد تقدیر قرار می‌گیرد

معاون اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی از راه اندازی کافه هنر در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: در کافه هنر، آثار هنری معلولین به فروش می رسد.

افتتاح کافه هنر در بیرجند/۱۰ اثر برتر معلولان مورد تقدیر قرار می‌گیرد

به گزارش خبرنگار خاورستان، جمیله رضازاده معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره منطقه ای هنرهای تجسمی معلولین که در هتل سپهر بیرجند برگزار شد،ضمن اشاره به اجرای روند جشنواره مذکور،اظهار کرد :در سال گذشته آموزش هنرهای تجسمی و نقاشی را برای معلولین ذهنی در خراسان جنوبی داشتیم.

 

وی افزود:خداوند را شاکریم که بتوانیم خدماتی هر چند کوچک به معلولین و جامعه هدف در استان ارائه کنیم.
 
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی همچنین به عرضه و فروش و نمایش آثار هنری معلولین اشاره ای داشت و افزود : برای نخستین بار در کشور شاهد این رویداد بزرگ در استان هستیم.
 
رضازاده ادامه داد : امیدواریم که در سایر استان های کشور هم این اتفاق بیفتد و این می تواند یک قدم بزرگ و مثبت در راستای بازاریابی و فروش محصولات معلولین باشد.
 
وی با اشاره به محصولات فرستاده شده توسط معلولین به نمایشگاه و همچنین هتل،ابراز کرد:در سال گذشته،از ۲۵ بهمن ماه روند این برنامه شروع و تا ۱۷ اسفندماه ۹۶ ادامه داشت.
 
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی اضافه کرد : از تعداد ۲۰۰ اثر فرستاده شده به دبیرخانه،تعداد ۸۰ اثر به نمایشگاه راه پیدا کرد و ۱۰ اثر هم به عنوان آثار برگزیده شناخته شد که در مراسم اختتامیه از آنها تقدیر به عمل خواهد آمد.
 
رضازاده با بیان این که مراکز مختلف در این رویداد بزرگ فعالیت داشته اند،عنوان کرد : از تعداد ۴۴ مرکزی که در منطقه کویر در این زمینه فعالیت داشتند، ۳۹ مرکز به هتل راه پیدا کردند.
 
وی به ۱۰ اثر برتر اشاره و تبیین کرد: استان یزد با ۴ اثر ، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان مشترکا ۲ اثر ، خراسان رضوی و کرمان با ۱ اثر به عنوان بهترین آثار مذکور شناخته و مورد تقدیر قرار می گیرند.
 
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی از افتتاح کافه هنر در آینده ای نزدیک خبر داد و اذعان داشت : در کافه هنر،آثار هنری معلولین در مراکز و سایر معلولین به فروش می رسد و کافی شاپ هم توسط معلولین اداره خواهد شد.
 
رضازاده با بیان این مطلب که تمام تلاش مان را می کنیم که کافه هنر تا هفته دولت سال جاری در پارک خانواده بیرجند راه اندازی شود،یادآور شد:اگر این مهم محقق نشد، انتظارمان آن هست که در نهایت در هفته جهانی معلولین سال جاری به بهره برداری برسد.
 
وی بیان کرد : کارهای هنری همچون اجرای موسیقی، نقاشی زنده و نمایش های کافه ای را خواهیم داشت.
 
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان این که تمام آثار فرستاده شده معلولین به صورت نقاشی و با استفاده از رنگ روغن و....است،اظهار داشت:آثار مذکور در قالب لیوان،قاب،کیف،شال وتیشرت طراحی شده است.
 
رضازاده متذکر شد:ما سایتی را طراحی کرده ایم که کلیه محصولات تولیدی معلولین را با ذکر نام معلول،نوع معلولیت،قیمت و غیره در آن طراحی شده و در واقع شناسنامه آثار معلولین موجود است که آدرس سایت مذکور متعاقبا اعلام می گردد.
 
انتهای پیام/۱۰۱/ 11/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب