سرویس: اجتماعی کد خبر: 85167 ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹

استاد حوزه و دانشگاه:

بزرگترین شاخصه ولایت رسیدن به مقام رضایت است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه بزرگترین شاخصه ولایت رسیدن به مقام رضایت است، گفت: در زندگی نعمت‌ها و داشته‌ها را ببینیم چرا که تمرکز بر نداشته ها در زندگی انسان را ناراضی می کند و داشته‌ها را فراموش خواهیم کرد.

بزرگترین شاخصه ولایت رسیدن به مقام رضایت است

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین حسین سابقی استاد حوزه و دانشگاه خراسان جنوبی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته، ضمن تبریک ایام دهه کرامت، اظهار کرد: یکی از آسیب های رایج در جامعه، برخورد سطحی با مفاهیم دینی است.

 
وی افزود: دهه کرامت به واسطه ولایت حضرت معصومه (س) و حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام نامگذاری شده است اما این نامگذاری ها مشکلی را از ما حل نمی کند.
 
استاد حوزه و دانشگاه گفت: دهه کرامت وقتی موثر خواهد بود که معنی واقعی کرامت را بفهمیم و در زندگی اهل کرامت باشیم.
 
سابقی ادامه داد: خداوند در قرآن از خودش، پیامبر و کتابش به کریم یاد کرده است.
 
وی با بیان اینکه کرامت معنی آن چیست و کریم چه کسی است و چگونه به کرامت نائل شویم؟ افزود: کرامت یعنی بزرگواری و روح بزرگ داشتن که جایگاه انسانی خود را شناخته و در نتیجه تن به پستی نمی‌دهد. 
 
استاد حوزه  و دانشگاه با بیان اینکه همه خوبی ها در عالم با واژه کرامت توصیف شده است، گفت: انسان های پست و کسانی که جایگاه خود را نفهمیدند به هر پستی تن می‌دهند چون کرامت خود را نشناختند.
 
سابقی با اشاره به واژه مکارم الاخلاق در روایات تصریح کرد: مکارم الاخلاق غیر از اخلاق و بالاتر از آن است و فقط خدا در انجام آن عامل است.
 
وی ضمن اشاره به ولادت امام رضا(ع)، افزود: هرگاه توفیق اتصال به امام رضا (ع) پیدا می‌کنید نام رضا برای ما یک پیام دارد و اسم شریف رضا فقط یک اسم نیست بلکه یک کمال است و زائر رضا باید به خلق و خوی رضا برسد و در زندگی خود به کار ببرد.
 
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه بزرگترین شاخصه ولایت رسیدن به مقام رضایت است، گفت: در زندگی نعمت‌ها و داشته‌ها را ببینیم چرا که تمرکز بر نداشته ها در زندگی انسان را ناراضی می کند و داشته‌ها را فراموش خواهیم کرد.
 
سابقی خاطر نشان کرد: انسان اگر در زندگی از خدا راضی شد و خدا نیز از انسان راضی شد نشانه این است که انسان به رضایت واقعی رسیده است.
 
وی با اشاره به اینکه رسیدن به رضایت در زندگی مهم است، افزود: چه نعمتی بهتر و بالاتر از اهل بیت و امامت که نصیب ما شده است.
 
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه باید واقعیت دنیا را بشناسیم، گفت: عده ای دنیا را با بهشت اشتباه گرفته اند در حالی که راحت مطلق برای این دنیا نیست و راحتی مطلق در بهشت و ابدیت وجود دارد.
 
سابقی با بیان اینکه دنیا وسیله است نه مقصد و هدف، ادامه داد: اگر کسی در زندگی، دنیا و مادیات دنیا را هدف قرار دهد همیشه ناراضی است و به آرامش نخواهد رسید.
 
انتهای پیام/ 132‌/ 11/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب