آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84989
تاریخ انتشار : 1397/04/19 - 16:30
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت؛ معدن و تجارت خراسان جنوبی:
تمام واحدهای صنفی و غیر صنفی موظف به درج قیمت کالا هستند/ انجام بیش از 15 هزار بازرسی از ابتدای سال
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت؛ معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال 15 هزار و 128 مورد بازرسی توسط بازرسان انجام شد که 301 پرونده به ارزش 2 میلیارد و 300 میلیون ریال و در راستای رسیدگی به شکایات مردمی یک میلیارد و 400 میلیون ریال از محل رسیدگی به شکایات برگشت شده است و در این مدت 64 مورد گزارش به سامانه 124 اعلام شده است.

به گزارش خاورستان،علی تهوری رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت؛ معدن و تجارت خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری مشترک بین رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و رئیس اتاق اصناف و معاون تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی اظهار کرد: طرح ویژه نظارت و بازرسی از شنبه  16 تیرماه در استان آغاز شده و با هدف نظارت کنترل بر کالا و خدمات با استفاده از تمام توان حوزه بازرسی همکاران صنعت و معدن و  تجارت و بازرسان اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی صبح و عصر انجام می‌شود.

 
وی با بیان اینکه در این طرح نظارت و بازرسی‌ها 10 تیم بازرسی در بیرجند به همراه 640 ناظر افتخاری حضور دارند، افزود: بازرسی از واحدهای  صنفی و غیر صنفی انجام و هر جا که احساس نیاز باشد مورد رصد و پایش قرار می‌گیرد.
 
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت؛ معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: تمام واحدهای صنفی و غیرصنفی  باید برای درج قیمت بر روی کالا اقدام کرده و نرخ را در معرض دید مشتری قرار دهند و نسخه فاکتور خرید کالای خود را برای ارائه به بازرسان در واحد صنفی نگهداری کند.
 
تهوری افزود: تمامی شرکت‌های پخش و تولید در استان خراسان جنوبی موظف‌اند نرخ کالا مورد عرضه خود را به بازرسی و نظارت برای ثبت در سامانه 124 اعلام کنند و در این طرح با ثبت قیمت مصرف کننده و ایجاد بانک اطلاعاتی قیمت‌ها کنترل و بررسی قرار می‌گیرد.
 
وی اظهار کرد: هرگونه افزایش قیمت بدون دلایل کافی و منقی ممنوع است و تمام نرخ‌ها براساس یکصد و شانزدهمین جلسه هیئت نظارت باید در کمیسیون نظارت هر شهرستان تصویب شود و اتحادیه صنفی که متقاضی افزایش نرخ هستند تنها مجاز به ارائه درخواست با مستندات بوده و ملاک بازرسان در رسیدگی به کالا و خدمات آخرین نرخ نامه مصوبه کمیسیون شهرستان‌ها خواهد بود.
 
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت؛ معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: در صورت نیاز به حضور تعزیرات حکومتی رسیدگی به تخلفات در محل واحد انجام تا بازدارندگی انجام شود و در صورت هرگونه تخلف پل ارتباطی 124 هرگونه انتقاد پیشنهاد و شکایات در شهرستان‌ها باشد همکاران نتیجه را به فرد گزارش دهنده ارائه کنند.
 
تهوری گفت: از ابتدای امسال 15 هزار و 128 مورد بازرسی توسط بازرسان انجام شد که 301 پرونده به ارزش 2 میلیارد و 300 میلیون ریال و در راستای رسیدگی به شکایات مردمی یک میلیارد و 400 میلیون ریال از محل رسیدگی به شکایات برگشت شده است و در این مدت 64 مورد گزارش به سامانه 124 اعلام شده است.
 
وی بیان کرد: از محل شکایات به سامانه 124 تعداد  125 پرونده  تشکیل و بیش از 20 درصد پرونده‌ها به تعزیرات حکومتی معرفی شد و در راستای حمایت از کالای ایرانی مبارزه با تعامل خوب اتحادیه صنفی قاچاق در سطح عرضه حذف و امیدواریم سایر گروه‌های اعلام شده نیز به مرحله حذف برسد  و خوشبختانه تاکنون هیچ مورد از احتکار در خراسان جنوبی نداشته‌ایم.
 
منبع: تسنیم
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.