آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84715
تاریخ انتشار : 1397/04/04 - 07:03
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه نزدیک به ۴۰ درصد بارنامه‌های صادر شده در حوزه سوخت سوری است، گفت: متأسفانه برخی از افراد دستگاه‌های دولتی و نظارتی را با فاکتورسازی سوری دور می‌زنند.

به گزارش خاورستان،کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان شامگاه یکشنبه با حضور استاندار خراسان‌جنوبی و جمعی از مدیران مرتبط برگزار شد.

 
افزایش 249 درصدی قاچاق لوازم خانگی
 
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان‌جنوبی از افزایش 55 درصدی کشفیات قاچاق فرآورده‌های سوختی در سال گذشته خبر داد و بیان داشت: همچنین طی این مدت با افزایش 140 درصدی قاچاق چای، افزایش 9 درصدی قاچاق پارچه، افزایش 182 درصدی قاچاق کیف و کفش، افزایش 50 درصدی قاچاق پوشاک، افزایش دو درصدی قاچاق لوازم آرایشی، افزایش 249 درصدی قاچاق لوازم خانگی، افزایش 210 درصدی دارو و افزایش 23 درصدی قاچاق کود شیمیایی روبرو بوده‌ایم.
 
ارزش 28 میلیارد ریالی پرونده‌های قاچاق طی دو ماه نخست امسال
 
محمدرضا حسنی‌مقدم ارزش ریالی پرونده‌های قاچاق در سال گذشته را 92 میلیارد ریال اعلام و از افزایش 17 درصدی دستگیرشدگان کالای قاچاق در استان خبر داد و گفت: همچنین ارزش ریالی پرونده‌های قاچاق در دو ماهه امسال 28 میلیارد ریال بوده است.
 
وی به قاچاق سوخت در استان اشاره و تبیین کرد: علی‌رغم عرضه خوب شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گزارش‌ها حاکی نشان‌دهنده افزایش عرضه و قاچاق سوخت است.
 
کاهش 38 درصدی کشفیات سیگار قاچاق
 
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان‌جنوبی از کاهش 38 درصدی کشفیات سیگار قاچاق در سال گذشته خبر داد و یادآور شد: در خراسان‌جنوبی در سطح عرضه کالای دخانی قاچاق نداریم.
 
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی نیز اظهار داشت: در برخی روزهای تعطیل که 50 درصد بخش حمل‌ونقل تعطیل بوده در بخش حمل‌ونقل نهبندان با افزایش 60 درصدی برداشت مواجه بوده‌ایم.
 
بارنامه‌های سوری!
 
 قربانعلی مردانی با اعلام اینکه نزدیک به 40 درصد بارنامه‌های صادرشده در حوزه سوخت سوری است، اعلام کرد: متأسفانه برخی از افراد دستگاه‌های دولتی و نظارتی را با فاکتورسازی سوری دور می‌زنند.
 
رئیس پلیس آگاهی خراسان‌جنوبی از قاچاق سوخت توسط شهروندان طی سه ماه نخست امسال خبر داد و به روند قاچاق سوخت اشاره کرد و گفت: متأسفانه در مسیر خراسان‌جنوبی از تربت‌حیدریه و خواف و غیره سیل عظیمی از خانواده‌ها به وسیله سودآوری بحث سوخت طی طریق می‌کنند.
 
دستگاه‌های مربوطه به مدد نیروی انتظامی بیایند
 
غلامرضا حسینی از مهم‌ترین معضلات پیش روی نیروی انتظامی را نگهداری فرآورده‌های سوختی قاچاق اعلام کرد و بیان داشت: اگر قرار است یک عزم جدی در زمینه برخورد با قاچاق سوخت صورت گیرد دستگاه‌های دیگر نیز به مدد نیروی انتظامی بیایند.
 
وی اعلام کرد: باید کاری کنیم که در شأن نظام اسلامی و دولت باشد لذا باید جلوی دانه‌درشت‌هایی که با مجوزهای سوری اقدام به قاچاق سوخت می‌کنند گرفته شود.
 
نیروی انتظامی؛ گیرنده دام است یا چوپان!
 
رئیس پلیس آگاهی خراسان‌جنوبی از کشف و ضبط 132 نفر شتر، 19 رأس گاو و 444 رأس گوسفند قاچاق طی سال جاری خبر داد و تصریح کرد: نیروی انتظامی وظیفه نگهداری از دام‌ها را عهده‌دار نیست لذا ما نمی‌دانیم که گیرنده دام یا کاشف یا چوپان هستیم!
 
حسینی خواستار ورود جدی افراد دخیل در این عرصه شد و مطرح کرد: باید روند همکاری نهادهای مربوطه با نیروی انتظامی افزایش یابد تا دغدغه نیروی انتظامی تنها کشف دام‌های قاچاق باشد.
 
شناسایی 170 انبار کالای عمده در استان
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه کمتر از 10 درصد قاچاق در عرصه صنوف صورت می‌گیرد، بیان داشت: طرح نظارتی ویژه شناسایی انبارهای سطح استان آغاز و 170 انبار کالای عمده شناسایی شده است.
 
داوود شهرکی به انجام 54 هزار مورد بازرسی در سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: یک هزار و 49 پرونده به ارزش بالای 330 میلیون تومان در استان تشکیل شد.
 
انجام 1402 فقره بازرسی در سطح استان
 
وی اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و 402 فقره بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شد که منجر به تشکیل 26 فقره پرونده به ارزش چهار میلیون و 856 هزار تومان شده است.
 
منبع: فارس
 
انتهای پیام/127
 


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.