آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84708
تاریخ انتشار : 1397/04/04 - 00:50
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری‌ خراسان جنوبی از پرداخت ۱۲۰ میلیون تومان اعتبار در راستای راه اندازی معیشت های جایگزین‌ غیر وابسته به مرتع در شهر سه قلعه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا نصر آبادی  مدیر کل منابع طبیعی خراسان جنوبی بعد از ظهر روز گذشته در حاشیه دیدار نماینده فائو از پروژه های احیای اراضی جنگلی و تخریب یافته در خراسان جنوبی در شهر سه قلعه،اظهار کرد: در زمینه اجرای این طرح ،بیش از 120 میلیون تومان در راستای راه اندازی معیشت های جایگزین غیر وابسته به مرتع پرداخت شده است.
 

وی افزود: مشاغل مذکور شامل فرش بافی،گوهرتراشی، خیاطی، روغن کنجد، فرش  و پروش قارچ است .
 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی ضمن اشاره  به این که اجرای این طرح موجبات رونق منطقه را فراهم کرده است،عنوان کرد: همچنین این طرح به مواردی همچون پل راه،احیای صنایع دستی بومی، ایجاد فضای سبز روستایی ، کف سازی مدارس و هوشمند سازی کلاس های درس ورود پیدا کرده است.
محمود شیدایی
 

شیدایی مدیر عامل تعاونی دشت لاله سرایان هم در حاشیه این بازدید‌ تبیین کرد:سه قلعه یکی از وسیع ترین شهرستان ها در خراسان جنوبی است.
 

وی  این شهرستان را، دارای 10 روستا دانست و یادآور شد: وجود ریزگرد ها و گرد و غبار از دلایل انتخاب این نقطه برای اجرای طرح احیای اراضی جنگل و تخریب یافته بوده است.
شیدایی با اشاره به این نکته که در قالب اجرای این طرح، مشاغلی به شکل های جایگزین مرتع ایجاد شده است،مطرح کرد: تاکنون بیش از 120 میلیون تومان برای طرح مذکور پرداخت شده است.
 

مدیر عامل تعاونی دشت لاله سرایان ادامه داد: مهمترین تقاضای ما از مسئولین آن است که طرح هایی را که از فائو در این منطقه واگذار می شود برای اجرا به بومی های شهرستان سپرده شود.وی اظهار داشت: همچنین در کاشت گونه ها از در بوته هایی متناسب با آب و هوای منطقه استفاده شود.
 

شیدایی در پایان با اشاره به این که بازاریابی ، حلقه مفقوده در این طرح است،اضافه کرد: با وصل شدن به بخش صادرات این مشکل رفع می شود که بایستی مورد توجه  ویژه قرار گیرد.
 

انتهای پیام/۱۰۱/ 23/ 4نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.