آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84707
تاریخ انتشار : 1397/04/04 - 00:15
نماینده فائو در ایران ضمن اشاره به اجرای پروژه احیای اراضی جنگلی و تخریب یافته(RFLDL)،گفت: مردم شوق زیادی در اجرای این طرح دارند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، رائوماتا نماینده فائو در ایران بعد ازظهر روز گذشته در جمع خبرنگاران خراسان جنوبی ،اظهار کرد: سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) با منابع طبیعی، محیط زیست و توسعه پایدار روستایی ارتباط تنگاتنگی دارد.
 

وی با بیان این که کشور ایران پیشرفت های بسیار خوبی در حوزه مباحث بهینه سازی مصرف آب، امنیت غذایی، حفاظت از منابع طبیعی و سایر موارد داشته است و در همین حوزه ها همکاری با این کشوررا ادامه می دهیم تا به نتایج مطلوبی برسیم.
 

نماینده فائو در ایران  تبیین کرد: پروژه احیای اراضی جنگلی و تخریب یافته در مناطق خشک و نیمه خشک استان های کرمان و خراسان جنوبی، یکی از مهم ترین پروژه ها در این حوزه بوده که با حمایت سازمان تسهیلات جهانی محیط زیست اجرا می شود.
 

راتاماتا ادامه داد: شعار امسال فائو " زمین ارزش حقیقی دارد، در آن سرمایه گذاری کنید" است تا اهمیت مدیریت پایدار زمین به عنوان روشی برای بازسازی اقتصادها، اشتغال زایی و احیای جوامع را برجسته سازد.

 

وی ضمن اشاره به اجرای پروژه احیای اراضی جنگلی و تخریب یافته(RFLDL )،مطرح کرد: بر کسی پوشیده نیست که مردم ذوق و شوق زیادی در اجرای این طرح دارند.

 

نماینده فائو در ایران تعهد مردم را در راستای مشارکت در اجرای طرح پروژه احیای اراضی جنگلی و تخریب یافته،بسیار مطلوب دانست و یادآور شد: پیش بینی ما این است که این پروژه را برای یک سال دیگر تمدید کنیم.

 

راتاماتا همچنین به نتایج اجرای طرح مذکور اشاره ای داشت و ابراز کرد:آنچه مسلم است آن است که هنوز مطالعه سیستماتیکی در این خصوص انجام نشده ولذا نمی توانیم برآورد درستی در بحث پیشرفت انجام کار داشته باشیم.

 

وی با اشاره به بازدید های صورت گرفته از پروژه های این طرح دراستان خراسان جنوبی،عنوان کرد:خوشبختانه  بازدید ها نشانگر تغییر وتحولاتی مبنی بر این است که مردم کارشان را خوب و فراتر از انتظار ما انجام داده اند.

 

نماینده فائو در ایران با بیان این که بایستی حتما پس از اتمام پروژه، نتیجه را به دفتر روم منتقل کنیم تا اظهار نظر در این زمینه صورت گیرد،بیان کرد:ولی تصمیم نهایی ما بر تمدید پروژه استوار است.

 

رائوماتا فعالیت فائو در ایران را دارای قدمت 40 ساله اعلام کرد و گفت:طی مدت مذکوربا سازمان ها، نهادها و دستگاه های مختلف همکاری داشته ایم و رضایت کامل در این خصوص داریم.

انتهای پیام/101/ 11/ 4نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.