آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84701
تاریخ انتشار : 1397/04/03 - 13:18
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: دولت باید راهکارهای علمی را از جهات مختلف از جامعه متفکر و دانشگاه‌ها استخراج کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم روز بسیج اساتید در جمع اساتید دانشگاه های مرکز استان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران، اظهار کرد: دو کلمه استاد و بسیجی یعنی علم و ایمان و جامعه ای از دین و دانش بهره می برد که از این دو برخوردار باشد.

 

وی با بیان اینکه دین بدون دانش و دانش بدون دین به جان انسان آتش می شود، افزود: دین بدون علم سر از خرافه و دانش بی ایمان سر از سرکشی و طغیان درمی آورد که امروز در دنیا می بینید.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به جهان شناسی و جهان بینی اسلام که در تجزیه و تحلیل سنگ تمام گذاشته اشاره کرد و گفت: علم جایگاهی دارد و کارش جزئی‌بینی و دقت مبتنی بر فرضیه و آزمون است.

 

آیت الله عبادی تصریح کرد: علم با محدودیتی که دارد نمی تواند جهان شناس باشد چون از اول و آخر آن بی خبر است و همچنین نمی تواند آرمان ساز باشد.

 

وی با اشاره به اینکه جواب‌های علمی این ادعا روشن است، افزود: جواب عملی این ادعا دکتر مصطفی چمران است که دانشمندی بی نظیر، دقیق و قابل قبول است اگر او اهل جایگاه، پول و رفاه بود که همه چیز برایش مهیا بود و نیاز نبود که خانواده را رها کند و به صحرای خوزستان یا کوه های لبنان و کردستان برود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی  با بیان اینکه ایمان آرمان ساز است، گفت: اصولا ایمان دارای یک زیبایی و زیبایی بخشی است که به هر چه برسد زیبایش می‌کند همچنین ایمان می تواند فقر و جهل را نیز به مرحله افتخار برساند.

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه اگر نور ایمان بر چهره استغناء بتابد مانند مال خدیجه کبری زیبا می شود، خاطرنشان کرد: اگر بر مال و ثروت انباشته، نور ایمان بتابد این غنی زیباست و  ایمان حتی فقر کریه را زیبا می کند.

 

وی با اشاره به اینکه علم جایگاه خودش را دارد، افزود: زیبایی علم به ایمان است چون ایمان به علم جهت می دهد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه بدون ایمان، علم یک عنصر سرکش و یکی از علت‌های بدبختی انسانهای آخر الزمان است چراکه علم بدون ایمان دنیا را جهنم کرده است.

 

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه وقتی ایمان می آید علم می‌شود علم دکتر چمران و نورِ ایمان علم را زیبا می کند و الا علم به خودی خود مرکب سرکش است.

 

وی افزود: هیچ‌گاه علم جای ایمان را نمی گیرد؛ استاد بسیجی یعنی دکتر چمران، آنهایی که در صحنه میدانی بسیجی بودن را اثبات کردند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خطاب به حاضرین گفت: همیشه در ذهنتان باشد که استاد بسیجی و فرماندهان جبهه جنگ نرم هستید که خیلی اهمیت دارد.

 

آیت الله عبادی ادامه داد: زیرمجموعه، سپاهتان، جوان هایتان و فرهنگتان را خیلی محافظت کنید با همه وجود دفاع کنید چون در مقابل باطل محض قرار گرفتید چون دنیای امروز برای هیچ انسانی قابل درک نیست جبهه کفر چه موجوداتی هستند که بدتر از حیوانات با انسانها برخورد می کنند.

 

وی افزود: شرق و غرب تفاوتی ندارد در میانمار، فلسطین، یمن و در آفریقا چه می گذرد ؟ جبهه استکبار با مردم دنیا چه می کند؟ وحشیگری ، هتک ناموس، تجاوز، نسل کشی و انواع جنایت ها در سراسر دنیا بیداد می کند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در مقابل دنیای کفر محکم بایستید، شما پیروز هستید، گفت: در طول تاریخ هزینه های زیادی دادیم چمران ها، بهشتی ها و ترور 17 هزار نفر از بهترین ها و مردم کوچه و بازار تا جنگ هشت ساله و شهادت در طول 40 سال انقلاب اسلامی را داریم.

 

آیت الله عبادی تصریح کرد: شما اساتید امروز در میدان کارزار هستید، استاد بسیجی باید مردم و مخاطب خود را با بعد معنوی آشنا کند و جلوی پیشروی بدتر از چنگیزها را در زمان خود بگیرید.

 

وی با اشاره به اینکه ایمان مهمترین سرمایه هر انسان است، افزود: این سرمایه جامعه را حفظ کنید چون تمام تهاجم های دشمن به صورت های مختلف در قالب های گوناگون بر علیه ایمان شما است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: راهکارهایی برای حل انواع مشکلات روزمره وجود دارد که دولت باید دنبال دانشمند بیاید و از او راهکار بگیرد نه اینکه دانشمند به دنبال مسئولان برود.

 

آیت الله عبادی یادآور شد: دولت باید راهکارهای علمی را از جهات مختلف از جامعه متفکر و دانشگاه‌ها استخراج کند.

 

وی با اشاره به اینکه حفظ ایمان بسیاری از مردم عامه به این است که مشکلات زندگی روزمره آنان درست شود، افزود: دولت و دانشگاه باید در کنار هم بکوشند تا علم را با صنعت و اقتصاد بکار گیرند و جامعه را نجات دهند و روحیه ایمانی به نسل های بعد منتقل شود.

 

انتهای پیام/ 132/ 23/نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.