آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84700
تاریخ انتشار : 1397/04/03 - 13:17
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی اولین استانی بود که جشنواره منطقه ای فیلم و عکس تخصصی در حوزه آسیب های اجتماعی را سال گذشته برگزار کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امروز در نشست خبری هزینه کرد اعتبارات طرح ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی اظهار کرد:مدل سلامت چهار بعد را روانی، جسمی، اجتماعی و معنوی را پوشش می‌دهد.

 

وی افزود: اعتبارات آسیب های اجتماعی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی طی تفاهم نامه ای با دفتر اجتماعی استانداری در سه حوزه هزینه شده است.

 

معاون بهداشتی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد:موضوعات مطرح شده در حوزه آسیب های اجتماعی بر اثر رصدهای صورت گرفته انجام شده و اعتبارات نیز به همین طریق و هم افزایی هزینه شده است.

 

مهدی زاده عنوان کرد: کارگاه های مختلفی بر اساس پتانسیل در شهرستان طبس برگرار شده که ۱۱ کارگاه فقط درباره تحکیم بنیان خانواده بوده است.

 

وی اظهار کرد: اعتبارات ملی ۵۰ میلیون تومان بوده است و اعتباری که از سوی استانداری به دانشگاه علوم پزشکی داده شده با یک سمن قوی قرارردادی بسته شده و قرار شده ۶ هزار نفر حول محورهای مد نظر آموزش ببینند.

 

جلال الدین صادقی رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی نیز در این نشست اظهار کرد:بحث آسیبهای اجتماعی یکباره و یک روزه به وجود نیامده است و حال باید برای پیشگیری و رفع آن برنامه ریزی داشته باشیم.

 

وی افزود: از سوی استانداری ۵۰ میلیون تومان اعتبار به جهاد دانشگاهی داده شده و ۷۰۰ خانم در دوره های مختلفی که جهاد دانشگاهی در راستای آسیبهای اجتماعی برگزار کرده شرکت کرده اند.

 

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: دبیر خانه علمی آسیب های اجتماعی از آغاز سال ۹۶ فعالیت های خود را آغاز کرده است.

 

صادقی به برنامه های دبیر خانه علمی آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: از دیگر برنامه های این دبیر خانه دیدن چشم انداز بلند مدتی برای دبیر خانه علمی آسیبهای اجتماعی بوده و اهداف بسیار زیادی برای آن در نظر گرفته شده است.

 

احمد محبی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نیز در این نشست، عنوان کرد: در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی۲۰۰ میلیون تومان اعتبار به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی داده شده است.

 

وی افزود: امسال اولین باری بود که اعتبارات به ما داده شد و ۱۰۰ میلیون اعتبارات را استانداری به اداره کل فرهنگ و ارشاد استان داده و ۱۰۰ میلیون تومان را از وزارت خانه فرهنگ و ارشاد دریافت کرده ایم.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: ما تنها استانی بودیم که جشنواره منطقه ای فیلم و عکس تخصصی در حوزه آسیب های اجتماعی را برگزار کرده و مورد استقبال وزارت خانه واقع شد.

 

محبی عنوان کرد: برگزاری جشنواره ظرفیت خوبی است چرا که میتوانیم از ظرفیت هنرمندان استان و سایر استانها استفاده کنیم.

 

مهران سرپرست مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نیز در این نشست از در نظر گرفتن اعتبار ۱۰۵ میلیون تومانی برای بحث برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری و کنترل اعتیاد در جامعه هدف هیئت های ورزشی خبر داد.

 

وی افزود: ۱۷۵ میلیون تومان اعتباری که از وزارتخانه به امور اجتماعی استانداری داده شوه بود برای ورزش استان، به اداره کل ورزش و جوانان داده شد و بین ۱۱ شهرستان توزیع شده است.

 

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: رقم اعتبار برای هر شهرستان با توجه به ظرفیت و نیاز در نظر گرفته شده و در حوزه ورزش های ژیمناستیک، دو میدانی،بومی محلی، همگانی و شنا هزینه شده است.

 

انتهای پیام/۱۲۷/ 11/نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.