آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84685
تاریخ انتشار : 1397/04/02 - 14:01
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: سهم خراسان جنوبی از طرح آبخیزداری که توسط نمایندگان مردم خراسان جنوبی به رئیس مجلس داده و تصویب شد و مقام معظم رهبری با آن موافقت کردند که از صندوق توسعه ملی برداشت شود، به 15 میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در شورای اداری خراسان جنوبی گفت: گزارش آقای علوی‌مقدم خوب نبود چراکه چطور می‌شود 31 دستگاه، اعتبارات را جذب نکردند؟!

وی افزود: استان‌هایی که بیشتر در تهران حضور دارند و مدیرانی که پیگیرتر هستند و بیشتر در تهران حضور دارند، یقینا اعتبارات بیشتری می‌توانند جذب کنند.
 
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما چهار نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی، همراه هستیم و هرجا احساس کردید نیاز به رایزنی و پیشتیبانی به وسیله نمایندگان است، ما همراهی می‌کنیم.
 
امیرحسنخانی گقت: بودجه‌ای که به آبخیزداری از صندوق توسعه ملی داده شد، 200 میلیون دلار است اما سهم استان خراسان جنوبی، ابتدا 25 میلیارد تومان بود، سپس 18 میلیارد تومان شد و اکنون به گوش می‍‌رسد قرار است 15 میلیارد تومان شود.
 
وی تصریح کرد: این طرح توسط نمایندگان خراسان جنوبی به آقای لاریجانی رئیس مجلس داده و تصویب شد و مقام معظم رهبری با آن موافقت کردند که از صندوق توسعه ملی برداشت شود.
 
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از جاهایی که نیاز به انجام طرح آبخیزداری است، استان خراسان جنوبی است چراکه در خراسان جنوبی بحران آب داریم.
 
امیرحسنخانی با بیان این‌که قابل قبول نیست سهم استان این مقدار شود اظهار کرد: به رئیس سازمان جنگل‌ها و منابع طبیعی گفتم این درست نیست و باید وسعت و مشکلات استان را در نظر بگیریم.
 
وی گفت: در جلسه با آقای لاریجانی رئیس محلس این موضوع را پیگیری می‌کنیم.
 
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در مدیریت استان با مشکل مواجه هستبم اظهار کرد: فرماندار شهرستان را به عنوان مدیرکل منصوب می‌کنند و برای فرمانداری شهرستان، سرپرست تعیین می‌کنند که این موضوع قابل قبول نیست.
 
امیرحسنخانی با بیان این‌که جایگاه سرپرست چیست؟ گفت: چندتا دستگاه سرپرست دارد؟
 
وی افزود: آیا جا دارد فرماندار در این استان را برداریم و فرمانداری با سرپرست اداره شود؟
 
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: اول فرماندار جدید را مشخص کنند سپس به جابه‌جایی و تغییر فرماندار اقدام کنند.
 
امیرحسنخانی تأکید کرد: در مدیریت باید ثبات وجود داشته باشد.
 
وی تصریح کرد: استاندار به راحتی به نظرات غیرکارشناسی تن ندهد.
 
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که فرماندار تعیین می‌کنید و  جای دیگر می‌گذارید گفت: استان از مدیریت غیرکارشناسی رنج می‌برد.
 
امیرحسنخانی اظهار کرد: بیش از تلاشِ اکنون، باید تلاش کنیم و اگر بازخورد و خروجی، آن خروجی موردنظر است، کار نتیجه داده اما اگر نتیجه نداده، باید بیشتر تلاش کنیم چراکه با تلاش می‌توانیم کار کنیم.
 
وی افزود: در این شرایط می‌توانیم از برخی جاهای دیگر هم نتیجه بگیریم.
 
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بیش از یکسال است می‌خواهد به استان سفر کند اما این سفر هنوز انجام نشده است.
 
امیرحسنخانی اظهار کرد: از ظرفیت‌هایی که مقام معظم رهبری برای رفع محرومیت حکم دادند، استفاده کنیم.
 
وی در خصوص انتفال آب از دریای عمان گفت: طرحی را آقای ده‌مرده و همکارانشان در خصوص انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان ارائه کردند که ما نیز طرحی را برای خراسان جنوبی پیگیری می‌کنیم.
 
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: مطرح‌شدن این طرح در مجلس توجه‌ها را به خراسان جنوبی که اصلی‌ترین مسئله آن، آب است، جلب خواهد کرد.
 
انتهای پیام/4


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.