آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84682
تاریخ انتشار : 1397/04/02 - 12:54
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: در جذب اعتبارات از 84 دستگاه اجرایی، 31 دستگاه دارای جذب صفر هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید مجتبی علوی‌مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی صبح امروز در شورای اداری خراسان جنوبی در خصوص ساخت زائرسرای ارزان قیمت در مشهد مقدس گفت: تصمیماتی در جلسات گرفته شده که بخشی به بنده محول شد.

 

وی افزود: جلساتی با صاحبان صنایع و خیران در این خصوص گرفته شده است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی اولین استان در شروع اقدامات اولیه زائرسرا است اما اکنون آخرین استان در شروع به ساخت زائرسرا است.
 
علوی‌مقدم افزود: ظرفیت کارکنان استان و اعتقاد راسخ کارکنان به موضوعات مذهبی و دینی ما را بر آن داشت با توجه به محدودیت‌های قانونی منابع و محدودیت‌های اعتباری، دست نیاز به سوی کارکنان دراز کنیم و امروز از طرح خشت‌های آسمانی رونمایی خواهد شد.
 
وی اضافه کرد: این طرح در سه بخش کمک نقدی، کسر از حقوق یا کمک‌ها به مدت محدود است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی در خصوص اعتبارات استان گفت: در شرایط کنونی، هم کمبود منابع اعتباری داریم و هم این‌که اعتبارات کم، به صورت اوراق است.
 
علوی‌مقدم با بیان این‌که مکاتباتی از سال گذشته شروع کردیم اظهار کرد: دستگاه‌های استان اگر به منابع استانی اتکا کنند، قطعا روزمرگی خواهند داشت.
 
وی گفت: انتظار است همکاران در دستگاه‌های اجرایی با پیگیری‌های زیاد، سهم استان را از کشور بگیرند چراکه اگر اقدام مؤثری بخواهد صورت گیرد، قطعا از منابع کشوری است چون منابع استانی قطره چکانی است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: از کل اعتبارات تخصیصی نقدی تاکنون 59 درصد جذب شده که این موضوع تلاش بیشتر مسئولان تا 31 تیرماه را می‌طلبد.
 
علوی‌مقدم اظهار کرد: اعتبارات اسناد تاکنون 39 درصد جذب شده که انتظار این بود مدت مربوطه تمدید شود که از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنم که به موقع اقدام کردند اما این موضوع مورد ایراد شورای نگهبان وارد شد که در تلاش هستند سال مالی به 31 شهریورماه منتقل شود.
 
وی افزود: در جذب اعتبارات از 84 دستگاه اجرایی، 31 دستگاه دارای جذب صفر هستند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: 30 دستگاه بین 1 تا 50 درصد، 15 دستگاه بین 50 تا 80 درصد و 8 دستگاه بین 80 تا 100 درصد اعتبار را جذب کردند.
 
علوی‌مقدم در خصوص در جذب اعتبارات اظهار کرد: ادارات دادگستری، اقتصادی و امور دارایی، راه و شهرسازی، حمل و نقل و راهداری، دامپزشکی، جهاد کشاورزی، شهرداری اسدیه و دانشگاه صنعتی بیرجند جزو دستگاه‌های برتر جذب نقدی در استان هستند.
 
وی در خصوص سامانه ستاد گفت: جدای از ایرادات این سامانه ازجمله محدودیت تعداد بخش‌ها و کُندی سیستم، در هفته گذشته در همایش معاونان امور عمرانی استانداری‌های کشور در تهران، همه در این خصوص اعتراض داشتند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی افزود: با امضای استاندار مکاتبه‌ای در این خصوص به وزیر صنعت، معدن و تجارت تنظیم کردیم.
 
علوی‌مقدم در خصوص نظارت و کنترل گفت: انتظار است دستگاه‌های اجرایی که پروژه فنی دارند، ناظر فنی و باتجربه داشته باشند.
 
وی اظهار کرد: پروژه‌ها حتما از خدمات آزمایشگاهی مورد تأیید استفاده کنند و از ساخت‌وسازهای خارج از ضوابط جلوگیری شود.
 
انتهای پیام/4


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.