سرویس: اجتماعی کد خبر: 84667 ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۱

امام جمعه موقت بیرجند:

صحبت از مذاکره با آمریکا ساده لوحی نیست بلکه خیانت به جمهوری اسلامی ایران است/ توسعه عدالت، مهمترین رکن قوه قضائیه/ در مسئله یمن توحش فرهنگی دیده می‌شود

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه این آمریکا و اروپا قابل اعتماد نیستند، گفت: برخی از جناح‌ها بیانیه صادر کردند که با آمریکا مذاکره کنیم، این حرف‌ها ساده لوحی نیست بلکه خیانت به جمهوری اسلامی است.

صحبت از مذاکره با آمریکا ساده لوحی نیست بلکه خیانت به جمهوری اسلامی ایران است/ توسعه عدالت، مهمترین رکن قوه قضائیه/ در مسئله یمن توحش فرهنگی دیده می‌شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه، اظهار کرد: فلسفه دین و ضرورت دین در زندگی، انسان بودن است.

 
وی با بیان اینکه فلسفه دین ، محقق شدن قابلیت انسان بودن در انسانها و انسان واقعی شدن است، افزود: دین آمده تا این قابلیت را به فعلیت برساند.
 
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه انسانیت سه رکن دارد، گفت: اولین رکن، بیداری عقل و فکر انسان است و انسان کسی است که از نظر عقلی هوشیار و بیدار است.
 
 مختاری با بیان اینکه انسان واقعی حقایقی را می بیند که حیوان‌ها و انسان‌های غافل نمی‌بینند، تصریح کرد: حقایق واقعیت‌هایی هستند که اگر به آنها توجه کنیم، آسیب نمی‌بینیم و اگر با آنها مقابله کنیم، آسیب خواهیم خورد.
 
وی با بیان اینکه داشتن یک زندگی انسانی بسیار سخت است و هزینه می‌خواهد و هرکسی نمی‌تواند این هزینه‌ها را پرداخت کند، افزود: اگر حقایق واقعی را پیدا کنیم و خودمان را از نظر تقوا تقویت کنیم، می‌توانیم قله‌های سعادت را فتح کنیم.
 
امام جمعه موقت بیرجند گفت: از کجا متوجه شویم بیدار هستیم یا در خواب غفلت؟ و چگونه این وجدان و غفلت را بیدار کنیم؟ و باید میزان خواب و بیداری خودمان را بسنجیم.
 
مختاری با بیان اینکه ما صد درصد بیدار یا خواب نیستیم، خاطرنشان کرد: باید درجه بیداری خودمان را بالا و درجه غفلت خود را پایین بیاوریم و اولین تست این است که به وجدان خود مراجعه کنیم.
 
وی با بیان اینکه روح ملکوتی در انسان یک واقعیت است، افزود: اگر سراغ ورزش، بهداشت و درمان می‌رویم همه در راستای تقویت روح است و برای این است که برای روح سالم، جسم سالم داشته باشیم.
 
امام جمعه موقت بیرجند گفت: کسانی که به نماز و روزه توجه ندارند و به خوردن و خوابیدن و شهوت توجه دارند از لحاظ روحی خواب هستند.
 
مختاری با بیان اینکه بیشتر مردم یک حالت نیمه بیدار دارند، یادآور شد: این حالت نیمه بیدار باعث شده آن خاصیتی که باید در زندگی باشد، وجود ندارد و گاهی انتخاب هایی می کنیم که اگر روح برای ما یک اصل بود این انتخاب‌ها را انجام نمی‎‌دادیم.
 
وی افزود: انسان‌های بیدار صد درصد روح محور هستند مانند پیامبران و انبیاء که خود را درگیر مسائل حیوانی و جسمانی نمی‌کردند.
 
امام جمعه موقت بیرجند در خطبه دوم نماز جمعه این هفته، اظهار کرد: روز گذشته 31 خردادماه مصادف با سالروز شهادت شهید مصطفی چمران بود که افتخار کشور ما و جامعه علمی بود و در لبنان و ایران به مردم و اسلام خدمت کرد و به فیض شهادت رسید.
 
مختاری به امروز 8 شوال اشاره کرد و یادآور شد: در این روز بقاع و قبور قبرستان بقیع توسط آل سعود تخریب شد و همچنین قصد داشتند قبر پیامبر را نیز تخریب کنند و امیدواریم هرچه زودتر آل سعود و یارانش به زودی نیست و نابود شوند.
 
وی با اشاره به اینکه امروز سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی است، افزود: امام راحل به تبلیغ دین توجه داشت و این نشان دهنده مهم بودن تبلیغ دین است.
 
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امروز به عالمان به روز نیاز داریم، گفت: عالمان باید مسائل را به روز و درست به مردم انتقال دهند و مسئولان نیز ساماندهی تبلیغی را درست انجام دهند، کارهای خوبی انجام شده اما جای کار دارد.
 
 مختاری به 7 تیرماه روز شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش و روز قوه قضائیه اشاره کرد و یادآور شد: توسعه عدالت، مهمترین رکن قوه قضائیه است و قوه قضائیه باید عدالت‌خواه و عدالت‌محور باشد.
 
وی به مسئله منطقه‌ای یمن اشاره کرد و افزود: یمن مهمترین موضوع منطقه است که انگلیس، فرانسه، آمریکا و آل سعود همه دست به دست هم داده‌اند تا این ملت فقیر را از بین ببرند.
 
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه می‌توان توحش فرهنگی را در مسئله یمن دید، گفت: دشمنان یمن وقتی دیدند نمی توانند از نظر نظامی کاری را از پیش ببرند، می خواهند با جلوگیری ازرسیدن مواد غذایی و بهداشتی از طریق بندر حدیبیه، آنها را از بین ببرند.
 
مختاری با بیان اینکه موضوعات از زمان گذشته تا کنون فرق نکرده و همان تقابل حق و باطل است، تصریح کرد: امروز جبهه باطل با هم یکی شده‌اند و در مقابل جبهه حق ایستاده‌اند و چهره کریه فرهنگ مادی آشکار شده است.
 
وی با اشاره به اینکه آمریکا و اروپا قابل اعتماد نیستند، افزود: اینها دنبال حقوق بشر و حامی دموکراسی نیستند بلکه دنبال چپاول و سلطه هستند.
 
امام جمعه موقت بیرجند گفت: حدود 70 سال اسرائیل با حمایت آمریکا و اروپا، فلسطین را تحت سلطه خود قرار دارد و به آنها ظلم می‌کند.
 
 مختاری با بیان اینکه امروز اروپا و آمریکا در کنار عربستان قرار دارند، خاطرنشان کرد: مردم یمن چه گناهی کردند و به چه جرمی به آنها فشار می‌آورند و آنها را به زانو درآوردند؟
 
وی با بیان اینکه به آمریکا و اروپا اعتماد نکنید، افزود: به دنبال این نباشید که با مذاکره و ارتباط مشکلات را حل کنید، مذاکره دردی را دوا نمی‌کند و آنها دنبال سلطه هستند.
 
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه این قلدرها قابل اعتماد نیستند، گفت: برخی از جناح‌ها بیانیه صادر کردند که با آمریکا مذاکره کنیم، این حرف‌ها ساده لوحی نیست بلکه خیانت به جمهوری اسلامی است.
 
مختاری با بیان اینکه مسئولان آمریکا، اروپا و مزدوران داخلی آنها را بشناسند، بیان کرد: اروپا از طریق برجام، آمریکا خارج از برجام و مزدوران از داخل کشور به ما فشار وارد می‌کنند.
 
وی افزود: دولت بداند ملت ما از مذاکره خارج از برجام بیزار است و هرگونه حرکتی در این زمینه را محکوم می‌کند.
 
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه وضعیت بازار طلا و ارز بسیار نگران کننده است، گفت: بعضی از مزدوران داخلی می‌خواهند مردم تحت فشار قرار گیرند اما دولت، قوه قضائیه و مجلس باید دست به دست هم دهند تا مشکلات داخلی حل شود.
 
مختاری با اشاره به اینکه عده‌ای از بخش اقتصادی که دچار تلاطم شده است، سواستفاده می کنند و دولتی‌ها نیز نگاهشان به خارج است، بیان کرد: دولت باید نگاهش را از خارج قطع کند و به داخل توجه داشته باشد و با تکیه به توان داخلی می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه نظام ما بر اساس اسلام، انقلاب و قانون اساسی است، افزود: نظام و قانون اساسی مشکل ندارد و دولت‌مردان باید دست به دست هم بدهند و آنها را اجرا کنند و هر مشکلی در حال حاضر وجو دارد به دلیل اجرا نشدن این قوانین است.
 
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه اگر نظام ما دچار آسیب شود از چاله درآمده و به چاه خواهیم افتاد، گفت: مردم مطالبات به حق دارند و دولت باید تدبیر کند تا مردم بیشتر از این تحت فشار قرار نگیرند و دست به کاری نزنند.
 
مختاری تصریح کرد: مردم به هیچ باند یا دولتی چک سفید امضاء نداده‌اند و از هر کسی که به خون شهدا و اسلام خیانت کند، برائت خواهند کرد.
 
انتهای پیام/ 132/ 65/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب