سرویس: علمی و پزشکی کد خبر: 84608 ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸

مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی خبر داد

وجود 475 هزار بیمه شده در خراسان‌جنوبی/ بدهی 66 میلیارد تومانی بیمه سلامت به موسسات طرف قرارداد

مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان که در حال حاضر در خراسان جنوبی حدود 475 هزار بیمه ‌شده وجود دارد،گفت:این رقم، 62 درصد از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.

وجود 475 هزار بیمه شده در خراسان‌جنوبی/ بدهی 66 میلیارد تومانی بیمه سلامت به موسسات طرف قرارداد

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اربابی مدیر کل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به بحث بیمه سلامت، اظهار کرد: این سازمان بیمه از سال 1389 و با هدف حفاظت بیمه شدگان در مقابل ریسک مالی ناشی از بیماری ها با تحت پوشش قرار دادن بیش از 34 میلیون نفر فعالیت خود را آغاز کرد.

 

وی با بیان این‌که با اجرایی شدن طرح بیمه سلامت همگانی در سال 93، تلاش می شود که تمامی افراد جامعه تحت پوشش این سازمان قرار بگیرند، تصریح کرد: تامین منابع پایدار در راستای تداوم ارائه خدمت ارزش آفرین به بیمه شدگان و افزایش اعتماد بیمه شدگان یکی از اصلی ترین دغدغه ها است.

 

مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی یادآور شد:در نظام سلامت، در کل سه بازیگر اصلی به نام مردم، سازمان های بیمه گر و ارائه دهندگان خدمات نقش آفرینی می کنند.

 

اربابی با بیان این‌که یکی از راه های متحول ساختن نظام سلامت، همسو کردن رقابت بین بازیگران این نظام و ارزش آفرینی برای بیمه شدگان است، ابراز کرد: ارزش در نظام سلامت، پرداختن به موقعیت خاص پزشکی بیمه شده در کل چرخه درمان است.

 

وی عنوان کرد: کلیه افراد ساکن در شهرهای بالای 20 هزار نفر که تحت پوشش بیمه درمان در سایر سازمان ها قرار ندارند، می‌توانند جهت بیمه کردن خود و افراد خانواده و استفاده از مزایای آن به ترتیب اقدام کنند.

 

مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی بیان کرد: سازمان بیمه سلامت در راستای کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان و نظارت بر دریافت بهترین خدمات درمانی در سیستم بستری اقداماتی همچون طراحی فرم رضایتمندی، طراحی فرم خود اظهاری‌ و طراحی فرم اطلاع رسانی را به عنوان یک اصل به اجرا درآورد.

 

اربابی خاطرنشان کرد: سازمان بیمه سلامت تنها سازمانی است که به طور انحصاری نماینده بیمه دولت در بحث درمان است.

 

وی ادامه داد: آنچه مسلم است آن است که جامعه هدف ما از یک سو دربرگیرنده آحاد مردم و از سویی دیگر قشر فرهیخته‌ای به نام جامعه پزشکی است.

 

اربابی با بیان این‌که بیمه سلامت تامین کننده منابع درمان در سطح کشور است، متذکر شد: از سویی دیگرنیز مدیریت بر منابع محدود سطح کشور در خصوص درمان را نیز انجام می‌دهد.

 

وی تاکید کرد: باید به طوری برنامه ریزی شود که ضمن این که مردم بتوانند بدون محدودیت از خدمات تخصصی و فوق تخصصی درمان استفاده کنند، هزینه‌های درمان نیز کنترل شود.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی ادامه داد: فرآیند الکترونیکی کردن کارهای مرتبط با بحث بیمه و حذف دفترچه‌ها به نوعی حرکت به سمت حفظ منابع بیمه‌ای و جلوگیری از هدر رفت منابع است.

 

اربابی ضمن اشاره به اهمیت آگاهی بیمار از انجام آزمایش‌های تجویزشده توسط پزشک، حفظ حریم بیمار و داروهای تجویز شده است، اذعان کرد: 31 خردادماه جاری، همایش کشوری مدیریت منابع و مصارف با رویکردهای نوین در تجویز منطقی پزشکی در سالن شهید رحیمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار می‌شود.

 

وی با بیان این که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، اندیشمندان کشوری درهمایش مذکور شرکت خواهند کرد، متذکر شد: تاکنون تعداد 12 مقاله برای شرکت در این همایش تخصصی ارسال ‌شده است. 

 

مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان این مطلب که در حال حاضر در خراسان جنوبی حدود 475 هزار بیمه ‌شده وجود دارد، اظهار کرد: این رقم، 62 درصد از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.

 

اربابی اضافه کرد: از این تعداد، 61 هزار نفر بیمه سلامت همگانی، 13 هزار نفر  صندوق سایر اقشار، 66 هزار نفر مربوط به صندوق کارکنان دولت، 331 هزار نفر بیمه صندوق روستائیان و عشایر و هزار و 500 نفر هم بیمه صندوق بیمه ایرانیان هستند.

 

وی با بیان این که در حال حاضر کل بدهی به موسسات طرف قرارداد به خصوص دانشگاه علوم پزشکی بیرجند حدود 66 میلیارد تومان است، یادآور شد: خوشبختانه بدهی به دانشگاه علوم پزشکی تا پایان مردادماه گذشته ، بدهی به بیمارستان‌های غیردانشگاهی تا پایان آبان 96 و بدهی به مؤسسات خصوصی پاراکلینیک تا پایان دی‌ماه، بدهی به داروخانه‌های طرف قرارداد بیمه سلامت تا پایان سال گذشته و بدهی به پزشکان طرف قرارداد تا پایان دی‌ماه سال گذشته پرداخت‌ شده است.

 

مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی ضمن اشاره به این که در بخش خصوصی بدهی چندانی نداریم، گفت: تاکنون 57  هزار و 693 نفر از بیمه شدگان همپوشانی در سیستم بیمه سلامت داشته‌اند که این مشکل مرتفع شده است.

 

اربابی اضافه کرد: بیمه‌ای که فاقد منافع کافی باشد نمی‌تواند خدمات مطلوب ارائه دهد.

 

وی مطرح کرد: در سازمان بیمه سلامت به دنبال به‌روز کردن و توسعه زیرساخت‌ها و حذف دفترچه ‌های بیمه در حداقل زمان ممکن هستیم.

 

انتهای پیام/101/ 11/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب