آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84573
تاریخ انتشار : 1397/03/24 - 12:44
معاون اداره کل منابع طبیعی خراسان جنوبی:
96.5 درصد از مساحت خراسان جنوبی را عرصه های طبیعی در بر می‌گیرد
معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به این که 96.5 درصد از مساحت کل استان را عرصه های طبیعی در بر می گیرد،گفت: این عرصه ها در قالب حوزه های آبخیز و با رویکرد جامع مدیریت می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،محمد رضا بیجاری معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی  پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اعتبارات بیابان زایی در خراسان جنوبی،اظهار کرد: از محل صندوق توسعه ملی در سال گذشته 21 میلیارد تومان در این خصوص، مصوب شد.

 

وی افزود: تاکنون 13 میلیارد تومان اختصاص داشته و از این محل طرح های خوبی نیز اجرایی شده است.

 

 معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به این که سال گذشته نسبت به سال 96، بیش از 92 درصد رشد اعتبار را داشته ایم،عنوان کرد: 11 طرح بیابان زایی در 11 شهرستان استان اجرایی شده است.

 

بیجاری با بیان این که در قالب دو طرح جامع و تثبیت شن اجرایی شده است، ادامه داد: مدیرت نهالکاری، مدیریت جنگ کاری و مدیریت جنگ های دست کاش از جمله اقدامات انجام شده است.

 

وی مطرح کرد:انتظارمان آن است که بتوانیم رقمی معامل اعتبار سال گذشته از محل صندوق توسعه ملی در راستای گرد و غبار اخذ کنیم.

 

بیجاری از خراسان جنوبی به عنوان دومین استان بیابانی کشور یاد کرد و گفت: 86 درصد از مساحت استان را بیابان تشکیل می دهد.

 

وی بیان کرد: منابع آبی محدود و برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی، خشکسالی های متمادی و کاهش بیوماس در سطح عرصه های طبیعی و ضعف آگاهی های عمومی از اهمیت منابع طبیعی از جمله محدودیت های مناطق بیابانی خراسان جنوبی است.

 

معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی ضمن اشاره به این که  96.5 درصد از مساحت کل استان را عرصه های طبیعی در بر می گیرد،مطرح کرد: این عرصه ها در قالب حوزه های آبخیز و با رویکرد جامع مدیریت می شود.

انتهای پیام/101/ 24/ 127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.