آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84565
تاریخ انتشار : 1397/03/24 - 05:03
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تاکید کرد
ضرورت استفاده استعدادهای نخبگان در مسیر توسعه نظام جمهوری اسلامی
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این که عرصه های علم و دانش یکی از عوامل اقتدار کشور است،گفت:نخبگان و دانشمندان بایستی استعدادهای خویش را در مسیر توسعه نظام جمهوری اسلامی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی شامگاه چهارشنبه در مراسم دیدار با نخبگان و استعدادهای برتر خراسان جنوبی،اظهار کرد:خداوند در ذات انسان ها استعداد زیادی قرار داده که اگر این استعدادها به درستی شکوفا شود قطعا موجبات پیشرفت فرد و جامعه را شاهد خواهیم بود.

 

وی با بیان این که عرصه های علم و دانش یکی از عوامل اقتدار کشور است،افزود:نخبگان و دانشمندان بایستی استعدادهای خویش را در مسیر توسعه نظام جمهوری اسلامی استفاده کنند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن تاکید بر برگزاری مداوم جلسات دیدار با نخبگان،تصریح کرد: اینگونه جلسات باید در زمانی برگزار شود که بتوان نسبت به جمع آوری پیشنهادات و انتقادات اقدام کرد و شاهد نتایج مثبتی بود.

 

آیت الله عبادی با اشاره به این که باید با حضور مسئولان و دست اندرکاران استانی به این جلسات جنبه عملیاتی بدهیم،خاطرنشان کرد:در کنار جلسات اینچنینی حتما باید جلسه ای مکمل نیز برگزار شود.

 

وی ادامه داد:آنچه مسلم است آن است که باید مدتی دیگر یک جلسه مکمل در این زمینه با حضور روسای دانشگاه های استان،نخبگان و مسئولان استانی تشکیل شده و بعد از آن در جلسات بعدی به ارائه راهکارهای عملیاتی بپردازیم .

 

احمدی زاده رئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه یادآور شد :این بنیاد یک نهاد مهم و تصمیم ساز در عرصه امور نخبگان است.

 

وی افزود: مقام معظم رهبری بر مدیریت تحولات کشور توسط نخبگان تاکید دارند و این موضوع سرلوحه کار بنیاد ملی نخبگان است؛ شناسایی،حمایت و هدایت سرآمدان هر استان از وظایف این بنیاد است.

 

احمدی زاده ضمن اشاره به موضوع برجام،متذکر شد: بر کسی پوشیده نیست که جمهوری اسلامی ایران و همچنین دولتمردان در موضوع برجام تلاش زیادی کردند اما  متاسفانه دشمنان به عهد خود وفادار نبودند.

 

رئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی با بیان این که باید دانشگاهیان و نخبگان مورد توجه ویژه قرار بگیرند و حرف آن‌ها شنیده شود،ابراز کرد:بایستی به توانمندی های نخبگان توجه کرد و آنان را باور کنیم.

 

احمدی زاده با اشاره به این که باید باور کنیم که نخبگان نقطه شروع تحول علوم انسانی هستند،عنوان کرد:تحول در علوم انسانی در حالی میسر می‌شود که نگاه نقادانه نسبت به علوم انسانی مدرن در بین نخبگان ترویج داده شود و ما بایستی به این باور برسیم که نخبگان سرآغاز این تحول هستند.

 

وی ضمن اشاره به پدیده مهاجرت نخبگان به سایر استان ها و حتی خارج کشور،بیان کرد:آنچه مسلم است آن است که نخبگان به دنبال آرمان هایشان هستند و چنانچه این آرمان ها مورد پذیرش واقع نشود به طور یقین آنها به استان ها و کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند.

 

رئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان ‌جنوبی با بیان این که  در حال حاضرشاهد بهترین ایده‌ها،خلاقیت ها و نوآوری‌ها در کشورهستیم،اذعان داشت: بایستی به این مهم توجه شود  و نخبگان باید در توسعه منطقه موثر باشند.

 

احمدی زاده از وجود تعداد 204 نفر نخبه تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان استان خبر داد و گفت: متاسفانه تعدادی از نخبگان استان در سایر نقاط کشور مشغول به فعالیت هستند بنابراین بایستی تمهیداتی اندیشیده شود که زمینه حضور نخبگان باری دیگر در خراسان جنوبی فراهم شود.

 

وی  ضمن اشاره به برنامه های متعدد بنیاد ملی نخبگان در خراسان جنوبی،تبیین کرد: در سال گذشته،تعداد 43 عنوان برنامه در بنیاد ملی نخبگان استان انجام شده است.

 

رئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی ادامه داد: در سال جاری نیز کتاب پدران علم در استان منتشر خواهد شد.

 

 احمدی زاده با تاکید بر این که باید به مقوله توسعه بیندیشیم،تبیین کرد:جای بسی تاسف است که فضای خراسان جنوبی فضای همدلی و صمیمیت نیست و گاهی اوقات حرف‌های حاشیه ‌ای در استان بر زبان بعضی افراد جاری می شود که دل انسان را به درد می‌آورد اما باید توجه کنیم که هرگز، در حاشیه و اختلاف راه به جایی نخواهیم برد.

 

وی در ادامه صحبت هایش ضمن اشاره به توانمندی خراسان جنوبی در بحث محصولات استراتژیک،اظهار داشت: در حال حاضرسود برخی از محصولات استراتژیک استان به جیب دلالان و واسطه گران می‌رود لذا بایستی برندسازی صورت بگیرد.

 

رئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی اضافه کرد:خوشبختانه بنیاد نخبگان خراسان جنوبی طرحی به نام "همنت" را برای محصولات استراتژیک انجام می‌دهد که امیدواریم موفقیت هایی را در این زمینه شاهد باشیم.

انتهای پیام/101/ 11/

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.