آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84562
تاریخ انتشار : 1397/03/23 - 22:48
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی خبر داد
به زمین خوردن کلنگ ساختمان جدید خانه جوان بیرجند در چند روز آینده
مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: طی چند روز آینده کلنگ یک خانه جوان به مساحت یک هزار و 800 متر مربع را در مرکز استان و همچنین شهرستان طبس به زمین خواهیم زد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهران سرپرست مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان جنوبی در مراسم افتتاح خانه جوان بیرجند اظهار کرد: مکانی که امروز شاهد آن هستیم حاصل تلاش ده روز گذشته جوانان خراسان جنوبی است.

 

وی افزود: با توجه به رویکرد دولت تدبیر و امید در بحث ورود جوانان به عرصه های تصمیم گیری، سال 1395 راه اندازی خانه های جوانان به عنوان مرکز رشد اجتماعی جوانان در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت.

 

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال 96، 23 استان کشور صاحب خانه جوان شدند، گفت: اما متاسفانه خراسان جنوبی در برش اولیه راه اندازی خانه جوان از سوی وزارت ورزش و جوانان اعتباری را دریافت نکرد و به استان های گروه دوم منتقل شد.

 

سرپرست گفت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته از سوی وزارت ورزش جوانان از محل اعتبار 27 درصد مالیات بر ارزش افزوده،8استان باقی نیز به این جمع پیوستند.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز با افتخار می توانیم عنوان کنیم که یکی از اهداف اساسی دولت در بحث توسعه مشارکت های اجتماعی با محوریت جوانان در خراسان جنوبی محقق شده است هرچند که این خانه در حد شایستگی جوانان ما نیست اما این قدمی آغازین است.

 

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: طی چند روز آینده کلنگ یک خانه جوانان وزین به مساحت یک هزار و 800 متر مربع را در مرکز استان و همچنین شهرستان طبس به زمین خواهیم زد.

 

سرپرست بیان کرد: با توجه به تخصیص مناسبی که صورت گرفته است امیدواریم طی 14 ماه ساختمان جدید خانه جوان به مرحله بهره برداری برسد.

 

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی جوانان به ازای هر پنج هزار نفر جمعیت در بازه سنی 15 تا 29  سال باید یک سازمان مردم نهاد داشته باشیم، افزود: باتوجه به اینکه 26 درصد از جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند و براساس الزامات برنامه ششم توسعه باید 20 سازمان مردم نهاد جوان در استان داشته باشیم که به لطف زحمات صورت گرفته امروز 20 سازمان مردم نهاد جوان را در استان داریم که دارای اعتبارنامه رسمی هستند.

 

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: از این تعداد سازمان مردم نهاد 9سمن در مرکز استان و 11 سمن در شهرستان های استان در 12 موضوع فعالیتی، مشغول به فعالیت هستند.

 

سرپرست با بیان اینکه در سال گذشته 95 طرح به وسیله سازمان های مردم نهاد انجام شده است، گفت: در طی انجام این طرح ها حدود 90 میلیون تومان حمایت مالی از سوی اداره کل ورزش و جوانان صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به روند تکمیل سند توسعه بخش جوانان بیان کرد: امیدواریم با استفاده از این سند توسعه یک نقشه راه هم راستا با ظرفیت های موجود در قانون برنامه ششم تعریف شود تا بتوانیم اقدامات جزیره ای در حوزه پاسخگویی به نیاز های جوانان را مدیریت کنیم.

 

انتهای پیام/128/ 23/ 127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.