آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84561
تاریخ انتشار : 1397/03/23 - 20:26
معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی:
۲۰ سمن در خراسان جنوبی فعال است/ ساخت خانه جوان جدید، نیاز به ۳ میلیارد تومان اعتبار دارد
معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت:از جمله اقداماتی که قرار است در سال جاری انجام شود در نظر گرفتن اعتباری از محل ۲۷ صدم مالیات بر ارزش افزوده است که با این اعتباری که حدود ۳ میلیارد تومان برآورد شده است ساختمانی از نو و مجزا برای خانه جوان احداث شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مریم مهرور معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی عصر امروز در مراسم افتتاح خانه جوان بیرجند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: موضوع ساختن خانه جوان در دولت قبل مطرح شد و قرار به ساخت خانه جوان در مرکز هر استان بود.

 

وی افزود: خانه جوان محلی برای استفاده همه جوانان استان است و قرار است جوانان برای استفاده از امکانات این خانه همه روزه در دو شیفت صبح از ساعت ۹ تا ۱۲ و بعد از ظهر ساعات ۱۶ تا ۲۰ ازامکانات خانه جوان برخوردار شوند.

 

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: برنامه ریزی شده است که بعد از این جلسات و برنامه های متنوعی در حوزه جوانان با حضور مسئولان استانی برای جوانان در محل خانه جوان برگزار شود.

 

مهرور عنوان کرد: این مکان که به عنوان خانه جوان امروز افتتاح شد ابتدا متعلق به سازمان ملی جوانان بوده است و بعد از آن به تملک اداره کل ورزش و جوانان استان درآمد و حال پس از گذشت یکسال که مورد استفاده نبود به عنوان خانه جوان افتتاح شده است.

 

وی اظهار کرد: این مکان نیاز به تجهیز،امکانات و تعمیر ساختمان دارد و آنگونه که برآورد شده است پیش بینی شده به ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار برای تجهیز نیاز داشته باشد و در صورت تامین اعتبار در سال جاری تجهیز امکانات این مکان صورت خواهد گرفت.

 

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر در خراسان جنوبی ۲۰ سمن به ثبت رسیده و این سمن ها در حوزه های علمی پژوهشی، گردشگری،آسیبهای اجتماعی، فرهنگی، ازدواج و ... فعالیت دارند و تنها مسئله ای که برای صدور مجوز سمن ها مهم است حداکثر سن ۲۹ سال است.

 

مهرور با بیان اینکه سال گذشته ۸ سمن در استان مجوز گرفته اند، عنوان کرد: در خراسان جنوبی پیش بینی شده که تا سال ۱۴۰۰ هر سال مجوز ۸ سمن صادر شود و با توجه به شرایط موجود پیش بینی اینکه برای سال جاری تعداد بیشتری سمن داشته باشیم دور از انتظار نیست.

 

وی جمعیت جوان استان را ۲۰۲ هزار و ۶۶۴ نفر اعلام کرد، و گفت: سمن ها هر سال با توجه به شرایط موجود و شعار هر سال در راستای تحقق شعار سال برنامه ریزی شده و اهدافشان به آن سمت و سو سوق پیدا میکند ضمن اینکه اگر سمنی فعال نباشد حمایت مالی نمیشود.

 

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اظهار کرد: اعضای اصلی سمن ها بین ۵ تا ۹ نفر هستند و سایر اعضای آن که ارتباط مستقیم با سمن دارند معولا تا ۳۰ نفر نیز بوده و یک سمن در خراسان جنوبی با ۶۰۰ نفر عضو مستقیم و غیر مستقیم فعال داریم؛ سمن ها اجازه هیچ گونه فعالیت سیاسی ندارند.

 

وی با اشاره به اینکه امور ورزش و جوانان وزارت ورزش کارش اجرای برنامه ها نیست،تصریح کرد: رصد کردن و پیگیری مطالبات جوانان ذیل ستاد ساماندهی امور جوانان استان و شهرستانها است.

 

مهرور عنوان کرد: ذیل این ستادها ۸ کمیته است که ۷ کمیته تخصصی با موضوعات مبتلا به جوانان و یک کمیته،کمیته پیگیری مصوبات است.

 

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: از جمله اقداماتی که قرار است در سال جاری انجام شود در نظر گرفتن اعتباری از محل ۲۷ صدم مالیات بر ارزش افزوده است که با این اعتباری که حدود ۳ میلیارد تومان برآورد شده است ساختمانی از نو و مجزا برای خانه جوان احداث شود؛ ضمن اینکه نقشه و تیپ ساختمان آماده است زمین برای خانه جوان پیدا نشده و تا همین امروز نیز پیگیری برای پیدا کردن زمین برای خانه جوان ادامه داشته است.

 

وی با اشاره به آغاز فصل تابستان و اوقات فراغت برای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، عنوان کرد: در این راستا فنی و حرفه ای، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان برنامه دارد برای اینکه موازی کاری در این زمینه ها صورت نگیرد نیاز به تشکیل کمیته جهت برنامه ریزی و هم افزایی برای غنی سازی اوقات فراغت است که به زودی این کمیته با حضور استاندار تشکیل و مصوبات مطرح خواهد شد.

 

انتهای پیام/128/ 11/ 127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.