آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84557
تاریخ انتشار : 1397/03/23 - 17:50
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی ضمن اشاره افزایش 15 درصدی تصادفات در سال جاری،گفت:از ابتدای سال جاری 31 فقره تصادف فوتی در استان داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته،3 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حسین رضایی رئیس پلیس راه خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی و حمل و نقل استان،اظهار کرد: از ابتدای سال جاری  تاکنون ،تعداد 551 فقره تصادف در جاده های خراسان جنوبی به وقوع پیوسته است.

 

وی با بیان این که از این میزان تصادف، 379 فقره تصادف جرحی و 39 فقره تصادف فوتی بوده است،تصریح کرد: در این زمینه،36نفر فوت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته،کاهش 3درصدی داشته است.

 

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با اشاره به این که در مدت مذکور 17 درصد افزایش مجروحین را داشته ایم،خاطرنشان کرد: همچنین 43 درصد تصادفات در جاده های اصلی و 12 درصد در جاده های فرعی صورت گرفته است.

 

 رضایی خواستار توجه به نکات راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان شد و بیان کرد: با رانندگان متخلف بدون اغماض برخوردهای جدی می‌شود.

 

وی بابیان این که آن دسته از خودروهایی که دو تخلف را هم ‌زمان مرتکب شده باشند، به مدت 72 ساعت توقیف می‌شوند،گفت: همچنین از رانندگی افرادی که مبلغ تخلف آن‌ها بیش از 10 میلیون ریال است، جلوگیری می‌شود.

 

رضایی 52 درصد تصادفات را به شکل واژگونی و 17 درصد  تصادفات را مربوط به موتور سیکلت سواران دانست و یادآور شد: همچنین 45 درصد از علل وقوع تصادفات عدم توجه به جلو، 8 درصد انحراف به چپ، 22 درصد تخطی از سرعت و 12 درصد عدم رعایت حق تقدم بوده است.

 

وی با بیان این که بیشترین بازه زمانی تصادفات را بین ساعات12 ظهر تا 12 شب اعلام کرد و گفت: در بحث وسائط نقلیه بیشترین مقصر در تصادفات، 56 درصد سواری و 10 درصد کامیون ها مقصرهستند.

 

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با اشاره به طرح تابستانه،ادامه داد:طرح ترافیکی انتظامی تابستان سال 97 با آماده باش 100 درصدی پرسنل و به کارگیری حداکثر تجهیزات در سطح راه های استحفاظی استان خراسان جنوبی از تاریخ 23 خرداد ماه جاری آغاز می گردد.

 

رضایی در خصوص اهم فعالیت های پلیس راه استان در خصوص این طرح،افزود:به کارگیری 75 تیم عملیاتی کنترل ترافیک در محورهای برون شهری،استفاده از 56 دستگاه دوربین کنترل سرعت دستی در تیم های کنترل محسوس و نامحسوس،استفاده از سیستم سپهتن در ایام طرح تابستانه در استان،استفاده از ظرفیت 50 هزار نفری همیاران پلیس،استفاده از ظرفیت پلیس افتخاری خصوصا در ساماندهی ترافیک تفرجگاه ها و اماکن مذهبی دوردست،استفاده از سامانه پیامکی 110120 به عنوان یکی از ابزارهای مهم مشارکت مردم در کنترل تخلفات ناوگان مسافربری،استفاده از سامانه پیامکی110110 به عنوان یکی از ابزارهای مهم مشارکت مردم در کنترل تخلفات عمومی وسایط نقلیه در سطح جاده ها،آماده بکاری سامانه های هوشمند ثبت تخلفات در مدت اجرای طرح تابستانی،برخورد جدی و بدون اغماض با تخلفات زنده و حادثه ساز و....؛از جمله مهمترین موارد مذکور است.

 

وی اضافه کرد:در طرح تابستانه سال جاری،5 ایستگاه پلیس در محورهای اصلی فعال خواهد بود.

 

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی ضمن اشاره به طرح تابستانه سال گذشته،ابراز کرد: در طرح تابستانه سال گذشته،638 فقره تصادف به وقوع پیوست که از این میزان،455 فقره تصادف جرحی، 133 فقره خسارتی و 51 فقره فوتی بوده است.

 

رضایی با بیان این که در این تصادفات 861 نفر مجروح و 70 نفر فوت شدند ،متذکر شد: 71درصد تصادفات فوتی در بازه زمانی 24 تا 12 ظهر حادث شده است.

 

وی با اشاره به این که در بحث بیشترین وسائط نقلیه مقصر در تصادفات فوتی،سواری با 65 درصد و موتور سیکلت ها و وانت بار هرکدام با 12 درصد مقصر بوده اند،تبیین کرد: در طرح تابستانه سال گذشته در بحث تصادفات روستایی کاهش تصادفات را شاهد بودیم.

 

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان این مطلب که71 درصد تصادف طرح تابستانه سال گذشته در پلیس راه بیرجند بوده است،اظهار داشت: 22درصد تصادفات مذکور مربوط به سربیشه بوده است.

 

رضایی با بیان این که در طرح تابستانه 5 سال اخیر در مردادماه بیشترین تصادفات را شاهد بوده ایم ،گفت: در 17 فقره تصادفات 72 نفر فوت شدند.

 

وی ضمن اشاره به اقدامات اجرایی پلیس راه در طرح تابستان سال 97،تصریح کرد: طرح تابستانه و سفرهای عید سعید فطر از امروز آغاز شده است.

 

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی تبیین کرد:با توجه به افزایش تصادفات در جاده های روستایی،در کنار آموزش راهوران محله و روستائیان،طرح های تشدید اقدامات کنترلی در محورهای روستایی پرتردد و پرتصادف اجرا می شود؛بنابراین با توجه به حجم گسترده راه های روستایی می طلبد که سایر سازمان های ذیمدخل در امر ترافیک، این یگان را در جهت کاهش و مهار تصادفات این محورها تا حدامکان یاری کنند.

 

رضایی با تاکید بر این که آماده به کارگیری سامانه هوشمند ثبت تخلفات در مدت اجرای طرح تابستانه هستیم،ابراز کرد: در این زمینه،61 سامانه در حال بهره برداری است.

 

وی ضمن اشاره افزایش 15 درصدی تصادفات در سال جاری،گفت:از ابتدای سال جاری 31 فقره تصادف فوتی در استان داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته،3 درصد افزایش داشته است.

 

انتهای پیام/101/ 11/

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.