آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84556
تاریخ انتشار : 1397/03/23 - 14:13
مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: ویژه برنامه « صبح خاوران» ویژه عید فطر در دو قسمت 90 دقیقه ای، روزهای جمعه و شنبه 25 و 26 خرداد ماه جاری از شبکه خاوران به روی آنتن می رود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،

علیرضا آیینه دار مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پایان یافتن ماه مبارک رمضان و فرارسیدن عید سعید فطر شبکه استانی خاوران، ویژه برنامه های شاد و مفرحی را تدارک دیده است. 

وی افزود: ویژه برنامه « صبح خاوران» ویژه عید فطر در دو قسمت 90 دقیقه ای، روزهای جمعه و شنبه 25 و 26 خرداد ماه جاری از شبکه خاوران به روی آنتن می رود.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: تهیه کنندگی این ویژه برنامه بر عهده «غلامرضا شاهانی» و کارگردانی آن بر عهده «امید واحدی فر» و«سید علی اصغر طهماسبی» است.

آیینه داربیان کرد: رویکرد این برنامه اثرگذاری بر رفتار اجتماعی و ایجاد روحیه نشاط و شادابی و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در جامعه است.

وی با بیان اینکه آیتم های زنده برنامه شامل پخش موسیقی زنده ،حضور کارشناس تغذیه ،کارشناس مذهبی ،کارشناس فرهنگ عامه و کارشناس پلیس راهور می باشد، تصریح کرد: طرز غزل ،گزارش مردمی ،قاب شما،نماهنگ،حدیث روز و معرفی شهید نیز از جمله آیتم های ضبطی برنامه خواهد بود.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی با اشاره به ویژه برنامه «عید مهربانی» که از سیمای خاوران با تهیه کنندگی و کارگردانی «احمد نیک فرجام» پخش خواهد شد، عنوان کرد: این برنامه با رویکرد ماه رمضان ،ماه مهربانی ،ایثار،گره‌گشایی از کاردیگران و کمک به نیازمندان به مدت 60 دقیقه در دو قسمت در شبهای جمعه و شنبه 25 و 26 خرداد ماه جاری به روی آنتن می رود و کارگردان تلویزیونی این برنامه « امین کاشرفی» است.

آیینه دار گفت: ویژه برنامه سفره قندی با موضوع « شاد زیستن» 26 خرداد ماه با حضور « دکتر بهنام فر» (کارشناس آداب و رسوم و سنن اعیاد اسلامی) و «خانم پوریانژاد» (کارشناس شیرینی پزی) از شبکه خاوران پخش می شود .

وی ادامه داد: در این ویژه برنامه علاوه بر بخش کارشناسی و پلاتوی مجری، آیتم های نماهنگ، وله ها و گزارش تبریک مردم نیز به مناسبت می پردازند.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی بیان کرد: در برنامه ای با عنوان« سخنرانی ها» نیز خطبه های نماز عید فطر در شهرستان بیرجند ضبط می شود.

آیینه دار تصریح کرد: ویژه برنامه عصر گاهی با عنوان« عید آسمانی» از رادیو خراسان جنوبی به مدت 120 دقیقه به طور زنده در عصر روز عید فطر و عصر روز پس از آن به صورت اجرای مشترک بین استان خراسان جنوبی و سیستان وبلوچستان از ساعت 17:30 تا 19:30به روی آنتن می رود.

وی افزود: در این ویژه برنامه « نوکندی» از گویندگان استان سیستان وبلوچستان مهمان این برنامه خواهد بود و تهیه کنندگی برنامه بر عهده « مهدی امیرآبادی زاده» است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: ویژه برنامه « عید آسمانی» به موضوعاتی مانند سنت حسنه صله ارحام، تکریم سالمندان، افزایش میل به مودت، اعتنا به حق الناس و تمرین عفو و بخشودگی، پایان قهر و آشتی، از سرگیری روابط دوستانه، بخشش در گذشتگان و جبران حق الناس می پردازد.

آیینه دار با بیان اینکه این برنامه دارای دو نفر گوینده (آقا و خانم) است که در فضایی شاد و مفرح معنوی به اجرای برنامه می پردازند، افزود: در این برنامه در خصوص عید فطر و صله ارحام و ... صحبت میکنند.

وی ادامه داد: آیتم های برنامه شامل آرم برنامه،کارشناسی، گزارش، گزارش شهرستان ها،نمایش، موسیقی ، بسته های صوتی تبریک مردم، سرود و ترانه،مسابقه، تلفن ها و پیامک مخاطبان، ارتباط با استان های دیگر می باشد.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی عنوان کرد: برنامه « عطر اجابت» نیز با اجرای مشترک در صبح روز عید فطر و صبح روز بعد25 و 26 خرداد ماه جاری از ساعت 10 تا 12 به مدت 120 دقیقه به طور زنده پخش می شود.

آیینه دار با بیان اینکه هدف و رویکرد اصلی برنامه "حفظ ثمرات و دستاوردهای ماه مبارک رمضان در طول سال" است،گفت: تهیه کنندگی این برنامه بر عهده« احمد حسینی» است و این برنامه تلاش می کند در فضایی شاد و مفرح، لحظات معنوی و نشاط آوری را در روز عید فطر و روز تعطیل پس از آن برای مخاطبان فراهم سازد.

وی تصریح کرد: در این برنامه به موضوعاتی از جمله "سنت حسنه صله ارحام، تکریم سالمندان، افزایش میل به مودت، اعتنا به حق الناس، تمرین عفو و بخشودگی، آشتی کردن، از سرگیری روابط دوستانه و بخشش در گذشتگان و ..."پرداخته می شود.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: آیتم های برنامه شامل آرم برنامه، کارشناسی، نمایش، گزارش، سرود و ترانه، تلفن ها و پیامک، بسته های صوتی، ارتباط تلفنی با معاون فرهنگی آستان مقدس حسین ابن موسی الکاظم(ع) در مورد برنامه های این مکان مذهبی در این ایام ، پخش پیام تبریک نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر ، گزارش شهرستان ها و ارتباط با استان های دیگر می باشد.

انتهای پیام/۱۲۷نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.