سرویس: اجتماعی کد خبر: 84013 ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۱

امام جمعه موقت بیرجند:

پیمان شکنی آمریکا ریشه در واقعیت های بسیار تلخ برای آنان و هم عهدانش دارد

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این که پیمان شکنی آمریکائی ها ریشه در واقعیت های بسیار تلخ برای آمریکا و هم پیمانش و واقعیت های بسیار شیرین برای جمهوری اسلامی دارد،گفت:آمریکا و هم پیمانان وی این واقعیت ها را فهمیدند ولی برخی مسئولان داخلی آن را نفهمیدند.

پیمان شکنی آمریکا ریشه در واقعیت های بسیار تلخ برای آنان و هم عهدانش دارد

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام مختاری امام جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه،با اشاره به این که مهمترین سرمایه هرکسی معارف دین است،اظهار کرد:تمام دنیا و آفرینش بایستی در خدمت دین و دین شناسی قرار گیرد تا به وسیله دین بتوانیم از بن بست مشکلات دنیا و انواع جهل و گمراهی نجات پیدا کنیم بایستی به وسیله دین از بن بست دنیا دورمانده و به حیات طیبه برسیم.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این که قرآن کریم فلسفه آفرینش جهان را،انسان معرفی می کند،خاطرنشان کرد:در آیات متعدد قرآن به دو واژه "فلاح" و "فوز"اشاره شده است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این که واژه فلاح به معنی رستگاری بوده و در گروه ایمان،عمل صالح و تزکیه حاصل می شود،تصریح کرد:خداوند ۱۱مرتبه در قرآن به این مهم قسم یاد کرده و این نشان از اهمیت موضوع دارد.

 

حجت الاسلام مختاری با تاکید براین که کامیابی وقتی حاصل می شود که افراد به حیات طیبه برسند،خاطرنشان کرد:در این دنیا،تنها با قرب الهی انسان ها کامیاب می شوند.

 

وی از زندگی دنیا به عنوان یک کالای فریب یاد کرد و افزود:مرگ پایان زندگی افراد نبوده و کامیابی افراد در روز قیامت سنجیده می شود.

 

وی ادامه داد:قدرتمندان عالم هنگام مرگ می فهمند که از آن ها‌کسی بدبخت تر نیست. امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد:بزرگترین حق خداوند بر ما انسان ها آن است که خالصانه بندگی کنیم و هیچ چیزی را شریک خداوند قرار ندهیم.

 

امام جمعه موقت بیرجند در ادامه صحبت هایش به خروج رسمی آمریکا از برجام اشاره ای داشت و گفت:بر کسی پوشیده نیست که خروج رسمی آمریکا از برجام‌پایان یک قصه تلخ بود که با مذاکرات سال ۹۲ شروع شد و مدت ۵سال ،انرژی و وقت ملت و دولت را هدر داد و به اینجا رسید.

 

حجت الاسلام مختاری با اشاره به این که عدم عمل آمریکا به تعهداتش از هر چیزی سخت تر است،تبیین کرد:البته باید توجه کنیم که خروج از برجام‌خیال ما را راحت کرد چرا که در گذشته برجام‌ بود‌ و امتیازاتی از ما گرفته می شد بدون این که کوچکترین امتیازی به ما برسد.

 

وی خروج آمریکا از برجام‌ را موضوع غافل کننده و غیرمنتظره ای ندانست و ابراز کرد:رهبر معظم انقلاب اسلامی از سال ۸۲ که آمریکائیان،هسته ای را بهانه کرده بودند نسبت به بدعهدی و بدذاتی آنان بارها هشدارداده بود.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این مهم که بازی ۵ساله آمریکائیان کاملا قابل پیش بینی بود،مطرح کرد:این مسئله سبب شد تا بسیاری از کشورها و از جمله برخی مسئولین داخلی که دنیای غرب قبله آنان بود،از خواب غفلت بیدار شوند.

 

حجت الاسلام مختاری با اشاره به این نکته که حقوق بشر برای آمریکائیان بهانه و پوششی بیش نیست،مطرح کرد:با رفتار خونسردی که اروپائیان در مقابل رفتار آمریکائیان از خود نشان دادند مشخص شد که آنها نیز همدست آمریکائیان بوده و با ساختگی ،رفتار آنان را تایید می کنند.

 

 امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد:یکی از مهمترین دلایل بدعهدی آمریکائیان این بود که با شکست دادن داعش؛در واقع آمریکا و متحدانش را شکست دادیم و به همین دلیل آنان طاقت نیاوردند.

 

امام جمعه موقت بیرجند ضمن اشاره به این که پیمان شکنی آمریکایی‌ها ریشه در واقعیت های بسیار تلخ برای آمریکا و هم عهدانش و واقعیت های شیرین برای جمهوری اسلامی دارد،بیان کرد:جای بسی تاسف است که آمریکا و هم عهدانش‌ این‌ واقعیت ها را فهمیدند ولی برخی مسئولان داخلی به اهمیت این موضوع پی نبردند.

 

حجت الاسلام مختاری با بیان این که مهمترین هدف آمریکایی ها از دیرباز ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است،گفت:اکنون پس از گذشت ۴۰سال از عمر انقلاب آنان خودشان را به زمین و زمان می زنند و خوشبختانه نه تنها به اهداف پلیدشان نرسیده اند بلکه شاهد نظامی پیشرفته،پابرجا و سربلند بوده اند؛نظامی که هرگز به دنبال منت کشی اروپائیان نمی رود و از آن متنفر است.

 

وی کلید حل مشکلات این مرز و بوم را در اعتماد به خارجی ها و تکیه بر آمریکا ندانست و افزود:کلید حل مشکلات جامعه و ملت شریف ایران تکیه بر اقتصاد مقاومتی،جلوگیری از قاچاق کالا و حمایت از تولیدات داخلی است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با تاکید بر این که راه مذاکره به هیچ عنوان التماس نبوده بلکه تکیه بر نیروهای انسانی و اقتصاد مقاومتی است،متذکر شد:بایستی با تمام توان گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب داده،روی پای خود بایستیم و با کشورهایی که اهل اسارت و زورگیری نیستند تعامل و همکاری برقرار نماییم.

 

حجت الاسلام مختاری ادامه داد:مسئولان کشور نباید هرگز وضعیت موجود را تحمل کنند؛حال که آمریکا از برام خارج شد ما هم خارج می شویم و مسئولان بایستی در مقابل رفتارهای پیمان شکنانه آمریکا،اقدام قاطع و بازدارنده‌انجام دهند.

 

وی با بیان این مطل ب که جمهوری اسلامی ایران به دنبال توسعه طلبی و جنگ طلبی نیست،اظهار داشت:این کشور،فرهنگ پرافتخار را به جهانیان اعلام و صادر می کند و تمدن اسلامی را تا ظهور منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج)پیش می بریم.

 

امام جمعه موقت بیرجند در بخش دیگری از صحبت هایش ضمن تبریک پیشاپیش ماه رمضان،تصریح کرد:ماه رمضان،ماه عبادت و بندگی انسان های صالح است.

 

حجت الاسلام مختاری با اشاره به این که این ماه بهترین فرصت برای کسب رضای خداوند است،گفت:مسلمانان برای رسیدن این ماه لحظه شماری کرده چرا که در این ماه می توانند با بهره گیری از دستورات دینی و انجام فرائض دینی خود را از گناهان پاک کرده و رضایت خالق را به دست آورند.

 

وی ماه رمضان را دارای ظرفیت های بسیار زیادی دانست و افزود:انسان های مومن باید تلاش کنند که از ظرفیت های عظیم این ماه همچون انس با قرآن،سحرخیزی،دعا و مناجات و همچنین تمرین اخلاص و تقوا عقب نمانند. انتهای

 

پیام/۱۰۱

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب