سرویس: اخبار استان کد خبر: 83524 ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۳۰

مدیر آموزش و پرورش بیرجند خبر داد

کمبود فضا و تجهیزات؛ مهمترین مشکلات آموزشی شهرستان بیرجند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند گفت:مهمترین معضل شهرستان بیرجند در بُعد آموزشی در مرحله نخست کمبود فضای آموزشی و بعد کمبود تجهیزات و نیروی انسانی است.

کمبود فضا و تجهیزات؛ مهمترین مشکلات آموزشی شهرستان بیرجند

به گزارش خبرنگار خاورستان،محمد رضا ضیایی  صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه جشنواره خیرین مدرسه‌ساز همه ساله در استان برگزار می شود، گفت: امسال بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در 8 اردیبهشت در شهرستان بیرجند برگزار خواهد شد و از خیران شهرستان، استانی و ملی برای حضور در این جشنواره دعوت شده است.

 

وی به کمبود فضاهای آموزشی در شهرستان بیرجند اشاره کرد و گفت: برای سال تحصیلی 97-96 حدود 250 کلاس درس را کمبود داشتیم بخصوص در منطقه مهرشهر 102 کلاس درس را کمبود فضا داشتیم که با دونوبته کردن مدارس این کمبود را مدیریت کردیم.

 

مدیر آموزش و پرروش بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر تمام مدارس ابتدایی بیرجند به جزء چند مورد دو نوبته هستند، افزود: پیش بینی می شود که با توجه به رشد جمعیتی و مهاجرت پذیری شهرستان بیرجند برای سال تحصیلی آینده شاید برخی از مدارس متوسطه اول نیز دو نوبته شود.

 

ضیایی بیان کرد: با پیش بینی رشد حدود 3 هزار نفری جمعیت در شهرستان بیرجند و اینکه میانگین هر کلاس درس 30 نفر در نظر گرفته شود برای سال تحصیلی آینده 100 کلاس درس علاوه بر 250 کلاس درس قبلی کمبود خواهیم داشت.

 

وی با اشاره به اینکه تکمیل ساخت مدرسه اتباع بیگانه، مدرسه مصلی نژاد، مدرسه دکتر شکوهی در خیابان غفاری و دو قسمت از حیات طیبه مهرشهر در دستور کار است، ادامه داد: امیدواریم تکمیل این مدارس به آغاز سال تحصیلی آینده برسد و بخشی از کمبود فضای آموزشی شهر بیرجند را حل کند وگرنه ما نیاز داریم دست خود را به سوی خیران نیاز کنیم و بیشترین مشکل فضای آموزشی استان نیز در شهرستان بیرجند است.

 

مدیر آموزش و پرروش بیرجند با تاکید بر اینکه برای رشد و توسعه جامعه باید اولویت به آموزش و پرورش داده شود، افزود: اما متاسفانه در هیچ دولتی آموزش و پرورش به عنوان اولویت اصلی قرار نگرفته است.

 

ضیایی با اشاره به اینکه اگر به آموزش و پرورش توجه شود مطمئناً زندان‌ها کم جمعیت و جرم و جنایت و آسیب های اجتماعی در کشور رنگ خود را از دست خواهد داد، گفت: امیدواریم خیران مدرسه ساز با توجه به کمبودهای فضای آموزشی در استان دست ما را بگیرند تا بتوانیم با مشارکت و کمک خیران تا حدودی این کار را به سرانجام برسانیم.

 

وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی به عنوان سومین استان پهناور کشور از بُعد جمعیتی کمترین جمعیت را دارد و این خود نشانه پراکندگی جمعیت در این استان است، اظهار کرد: کار خدمات رسانی آموزشی در استان با توجه به این شرایط دشوار است و همه توقع دارند در روستاهایی با چند دانش آموز مدرسه دایر باشد و آموزش و پرورش خدمات آموزشی ارائه کند اما این امر با توجه به اینکه روند استخدامی در سنوات گذشته کم بوده و معلمان بسیاری بازنشسته شدند اکنون با کمبود نیروی انسانی در مدارس مواجه هستیم.

 

مدیر آموزش و پرروش بیرجند گفت: مهمترین معضل شهرستان بیرجند در بُعد آموزشی در مرحله نخست کمبود فضای آموزشی و بعد کمبود تجهیزات و نیروی انسانی است.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب