سرویس: اجتماعی کد خبر: 82941 ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳

امام جمعه خوسف:

مردم خرید کالاهای داخلی را برای خود فرض بدانند/ انتقاد از برگزاری رقص و تصویب مسائل بر اساس علایق شخصی برخی مسئولان

امام جمعه خوسف با اشاره به فرمایشات مقام عظمای ولایت در نامگذاری سال ۹۷ به نام حمایت از کالای ایرانی در توصیه به نماز گزاران گفت : خرید و حمایت از کالای داخلی را برای خود فرض بدانید.

مردم خرید کالاهای داخلی را برای خود فرض بدانند/ انتقاد از برگزاری رقص و تصویب مسائل بر اساس علایق شخصی برخی مسئولان

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین حامد شاهبیکی  امام جمعه شهرستان خوسف در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن تبریک سال نو ، تبریک میلاد امام جواد (ع) و خیر مقدم به میهمانان نوروزی،اظهار کرد: با توجه به خشکسالی ها ، توجه به صنایع دستی بیشتر  شود .

 

 وی ایجاد بازارچه صنایع دستی و معرفی صنایع دستی شهرستان را، کار خوبی دانست و افزود: در کنار  کارهای خوبی که انجام شده ولی حساسیت هایی در مورد رقص وجود دارد که قابل قبول نیست چون ما می خواهیم برند شهرستان خود را معرفی کنیم.

 

امام جمعه خوسف با انتقاد جدی از برگزاری مراسم رقص در شهر خوسف،تصریح کرد: در زمان پیروزی انتخابات مراسم رقص در کنار آرامگاه ابن حسام و مزار شهدا برگزار کردند که باعث اعتراض خانواده شهدا شد و تذکر داده شد ولی بارها تکرار شده و امروز در کنار بازارچه صنایع دستی و گلزار شهدای شهر خوسف مراسم رقص برگزار می کنند که باعث اعتراض مومنین شده و انتقاداتی دارند.

 

شاهبیکی با اشاره به اینکه بارها در این خصوص تذکر داده شده ولی مسئولان رعایت نمی کنند گفت: برخی افراد در شهر تاریخی و سنتی خوسف نسبت به آثار تاریخی و کوچه و خیابان ها مقید هستند ولی نسبت به مسائل فرهنگی توجهی ندارند که باید بیشتر توجه شود، نباید رقص و آهنگ به صورت آرام ترویج شود و جایگزین فرهنگ اصیل شود، به این چیزها دامن نزنیم.

 

وی ادامه داد:ما در جلسه شورای فرهنگ عمومی تذکر خواهیم داد و بایستی در کنار هم باشیم.

 

وی خطاب به مسئولان شهرستان خوسف،یادآور شد:دلیل برخی از رفتارها این است که در بعضی جلسه ها از امام جمعه و سپاه دعوت نمی شود و با حضور مسئولان استانی، مسائلی بر اساس علایق شخصی  مصوب می شود که انتظار می رود امسال سال همدلی بیشتر باشد.

 

انتهای پیام/۱۰۱

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب