آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 82834
تاریخ انتشار : 1396/12/27 - 12:57
رئیس نظارت و بازرسی صنعت،معدن و تجارت خراسان جنوبی خبر داد
انجام بیش از 9هزار و 400 مورد بازرسی در طرح نوروزی امسال
رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت،معدن و تجارت خراسان جنوبی از انجام بیش از 9هزار و 400 مورد بازرسی در طرح ویژه نوروزی امسال خبر داد و گفت:در این خصوص 135 پرونده با ارزش ریالی یک میلیارد و 87 میلیون ریال تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی تهوری رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت،معدن و تجارت خراسان جنوبی ظهر امروز در جلسه نشست خبری معاون اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با اصحاب رسانه در بحث مراکز عرضه میوه تنظیم بازار،اظهار کرد:بیش از170مرکز در سطح استان و 50 مرکز دربیرجند به توزیع میوه تنظیم بازارمی پردازند.

 

وی ضمن اشاره به تعطیلی غیرمجاز برخی واحدهای نانوایی ها در ایام تعطیلی عید نوروز سال گذشته و بویژه روز 13 فروردین،تصریح کرد:در این خصوص در سال گذشته در مرکز استان و خصوصا شهرستان های خراسان جنوبی، گزارشاتی واصل شده و با اتحادیه مذکور مکاتبه صورت گرفت و با متخلفان برخورد جدی شد.

 

رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت،معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان این که در بحث نظارت بر بازار،اولین استانی هستیم که از قبل از عید نوروز(اوایل بهمن ماه) در راستای حمایت از مصرف کنندگان و همچنین تکریم واحدهای صنفی ،فروشندگان را مجاب به درج برچسب قیمت در واحدهای صنفی استان کرده ایم،یادآور شد:همچنین از عاملان فروش خواسته شد تا فاکتور خرید اقلام خویش را نیز در واحدهای صنفی به همراه داشته باشند.

 

تهوری با اشاره به این نکته که از تاریخ7 بهمن ماه 96لغایت 31 فروردین 97،امر بازرسی توسط همکاران ما در سطح استان انجام می شود،عنوان کرد:بیش از 9هزار و 400مورد بازرسی تاکنون در استان انجام شده که 135 پرونده نیز با ارزش دومیلیارد و 87 میلیون ریال در این خصوص تشکیل و به تعزیرات حکومتی معرفی شده است.

 

وی اضافه کرد:نظارت ها به صورت تخصصی در حال انجام بوده و گشت های مشترک نیز تا پایان مدت طرح در حال انجام است.

 

رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت،معدن و تجارت خراسان جنوبی در ادامه صحبت هایش در بحث افزایش قیمت آجیل و از جمله پسته،یادآور شد:این افزایش قیمت،تنها مربوط به خراسان جنوبی نبوده بلکه کل کشور با آن مواجه بوده اند و در حقیقت به دلیل نوسان ارز،شاهد افزایش 17 درصدی قیمت پسته در سطح کشور و از جمله استان خراسان جنوبی بوده ایم.

 

تهوری اظهار داشت:خوشبختانه با اقدامات خوب و موثر سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در بحث توزیع اقلام برنج،مرغ منجمد و تخم مرغ؛در حال حاضر بهترین وضعیت موجود را در خراسان جنوبی داریم.

 

انتهای پیام/ 101نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.