سرویس: اجتماعی کد خبر: 82813 ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸

پاسخ مسئول تحریریه روزنامه آوا خراسان جنوبی در خصوص یادداشت انتقادی

مسئول تحریریه روزنامه آوا خراسان جنوبی جوابیه‌ای را در خصوص یادداشت انتقادی برای خاورستان ارسال کرد.

پاسخ مسئول تحریریه روزنامه آوا خراسان جنوبی در خصوص یادداشت انتقادی

به گزارش خاورستان، در 11 بهمن‌ماه سال‌جاری، قسمت دوم از یک میزگرد در روزنامه‌ی آوای خراسان جنوبی منتشر می‌شود. سخنانی که در این گفت‌وگو بیان شده بود، باعث واکنش مردم و صاحب‌نظران شد. در یکی از این واکنش‌ها، حامد شبانی از تحلیل‌گران و کارشناسان فرهنگی، یادداشتی با عنوان "آدرس غلط"، برای پایگاه خبری تحلیلی خاورستان، ارسال کرد که بدون کم و کاست، منتشر شد. متن یادداشت را از این‌جا بخوانید.

 
پس از درج این یادداشت، محمدرضا قاسمی مسئول تحریریه روزنامه آوا خراسان جنوبی جوابیه‌ای را در خصوص یادداشت انتقادی آقای شبانی، به خاورستان، ارسال کرد که بدون کم و کاست، منتشر می‌شود.
 
 
"نقد ناصاف صوفی !"
جناب اقای شبانی ! در مطلب  "ادرس غلط "در نقد مطلب بیرجند "منطقه نشاط ممنوع"مندرج در روزنامه اوا  فرموده اید: "مسوول تحریریه اوا به مهمانان سرخط داده....زیادشدن آسیبهای اجتماعی دربیرجند ...مشهود است....که باعث می شودبخش هایی از مسائل اجتماعی زیر زمینی شودمانند پارتی ها ."
 
جناب مستطاب! خوب است بدانید چندروز بعد استاندار هم  عنوان کرد: " از موسیقی های مشروع نباید ممانعت کردزیرا ... باعث خواهدشد تاتک تک آنها به انزوا وبه جایی ؟ پناه ببرند که به اشتباه برای انها فرهنگ سازی شده است " جالب تر سخن  نماینده ولی فقیه(12/12/96) بود :موسیقی که اراده را سلب، حرام وموسیقی نیرودهنده اراده مستحب است .  !  
 
   بررسی کنید حاصل سخت گیری  وبرخورد سلبی در حوزه های گوناگون  تاکنون چه بوده است ؟!آیا مثلادر حوزه جرایم رانندگی مرگ ومیر و  تصادف کم شده است . با سختگیری در زمینه ساخت وساز ، بازار مسکن رونق یافت یا برعکس بسیاری از انبوه سازان راهی شهرهای دیگر شدند. راستی می دانید چه تعداد کارگر ، بنا  ، برق کار ، ولوله کش در اثر این روندبیکار شدند .در برخورد با قلیان کده هاوسفره خانه ها چه اتفاقی افتاد .چند چند نفر بیکار وچند سرمایه گذار اندوخته شان را از دست دادند ایا مشکل حل شد؟ حالا ده ها قلیان کده پشت در های بسته با مهمانان خاص در شهر وجود دارد وچه فسق وفجور ها که در انها رخ نمی دهد .شما که جگرتان برای اخلاقیات وبیکاری کباب است و همه چیز دان هم هستید راهکار بدهید تا امثال  بنده  بلا سررسانه ها نیاورند .
 
فرموده اید: "جوان محروم از لذت جنسی حلال ..."باید"سراغ پارتی برود !" یاللعجب این کشف را از کدام منبع دینی استنباط کرده اید.در حالی که قران کریم  می فرماید:  کسانی که وسایل  ازدواج  نمی یابند  باید پاکدامنی پیشه گیرند ، تاخدا از فضل خود انها رابی نیاز کند ! ببخشید که قران  با افاضات شماهم خوان نیست !  
 
 عالی جناب!  انانکه" جوانان را به فساد وفحشا تشویق... می کند...مطابق مواد637 و639قانون تعزیرات اسلامی به  از 1 تا10سال حبس وشلاق تعزیری محکوم می شوند".ایا وقتی می گوییدجوانی که امکان لذت حلال ...ندارد "باید" پارتی برود حکم به ترویج آن نداده اید. 
 
برادر ! درباره وضع، سن وسال افراد ومکان برگزاری پارتی ها  تحقیق فرمایید . جشن تولد -مشروبات الکلی وتریاک  -منزل ویلایی -مه -رقص نوروخودروهای گرانقیمت .چطور  برخلاف فرضیات ذهنی سرکار! این افراد نه جوانان بیکار، بلکه پولداران بی عارند !
 
-پرسیده اید : "چند بار پارتی رفته اید تا بدانید چه نسخه ای برای جمع کردن ان بپیچید! :به نظر شما کاباره بازکنیم خوب است !دنسینگ ورقاص خانه  چطور !...مشروب و... را در ملا عام بفروشیم !زیر زمینی شدن مسایل حل می شود" !
 
حکیم بزرگ !ظاهرا عقده برچسب زنی چنان چشم عقلتان را بسته که ارتباط اول واخر افاضات خود را در نمی یابید.آیا برای پیچیدن نسخه ی پارتی ها باید پارتی رفت !؟ لابد برای مبارزه با قاچاق  باید قاچاقچی شد یا برای دریافت چگونگی پیچیدن نسخه ارتشا باید  رشوه گرفت !یا برای مواجهه با سرقت دزد شد یا برای پیچاندن نسخه فساد اخلاقی باید غرق فساد شد ؟!
 
متوجه توهین  خود به مردم ومسئولانی که در جامعه  بنا بروظیفه ایمانی -سازمانی در حال مبارزه مداوم با مظاهر فساد وتباهی هستند ، هستید !
 
 خود شماکه مخالف جدی موسیقی زننده وپارتی ومنکرات می باشید .ایا دوره های کارورزی رابرای پیچاندن نسخه این موارد گذرانده اید !؟  (این نکته را هم در حاشیه داشته باشید بنده حتی کنسرت مجاز هم نمی روم وخوب است بدانید در زمانی که شما وجود خارجی نداشته اید انقلابی بودم وتفکر مذهبی دارم . البته از کنار ان نه نان دار ونه نامدارشدم و حد مومنان آخرالزمان!وانقلابیون بعد از انقلاب !را فروتراز ان می بینم که بخواهم ایمانم را به انها ثابت کنم)  
 
  فرموده اید :"با شنیدن اظهارات شاذ...حالت تهوع به شما دست داده" !چه حساس!  چه اصرار دارید با مطالعات سنگین! به سلامتی خود آسیب بزنید ! ایا با این احساس پاک  این خطر وجود نداردکه با شنیدن اخبار ربا خواری ،ریا کاری ،شرک به خدا ،پارتی بازی ، حق کشی ،اختلاسها ورشوه ها و.. جان به جان آفرین تسلیم کنید ! 
 
قرآن از آنان که نسبت به بخشی از دین حساس و به بخشی دیگر بی احساس اند به "نومن  بعض ونکفر به بعض "یاد می کند.  انهایی که از دین آنرا برمی گزینند که برایشان منفعت دارد 
.برادر خوب است بدانید از دل احساس مسولیت ،بدون بینش ودانش، خوارج نهروان بیرون آمدند واین اواخر هم داعش وطالبان !  
 
فرموده اید "طلاقها و...زنان خیابانی ... برمی گرددبه فقر ومشکلات اقتصادی" ، صحیح .اما فقر ومشکلات اقتصادی وبیکاری از کجا می آید . قران  می فرماید :  ربا  جنگ با خدا ورسول است .   .عوارض اقتصادی عملیات ربوی ورشکستگی افراد وتولید کنندگان وگسترش فقر وعوارض اجتماعی ان هرزگی های اخلاقی است . وقتی مراجع به صراحت  عملکرد "بانکها"ودر یافت دیر کرد را "ربا"  می دانندوموسسات مالی با عنوانهای مقدس کار خود می کنندوراه خویش می روندوهمین پولها وارد چرخه مالی کشور می شود ایا می توان به بهبود اقتصاد امیدوار بود
 
 ! جناب استاد ! از علائم اخرالزمان، تغییر نام عملکردهای پلید  است .مثلا  ربا را بهره نام می نهند!واژه هایی که هر روز بیش از مابه گوش شما می رسد !  دلتان برای بیکاری امت می سوزد دمی به میان تولیدکنندگان بروید تا دریابید بهره  های چند ده درصدی چه به روز انها آورده است .چه تعداد  ورشکست ، زندانی یا متواری شده اندوبا تعطیلی شرکتها چند نفر بیکار شده اند ! حالا دلایل واقعی فقر وبیکاری را فهمیدید !
 
  اگرچه نیاز ندارید اماشاید یک بار مطالعه تاریخ اسلام به شما کمک کند که بفهمید پیامبر مکرم  در اوضاع سخت  تلاش داشتند در جامعه  نشاط حاکم باشد این از تاریخ اسلام وروایات متعدد قابل دریافت است.  
 
   علی  (ع) فرمود: مرد زیر زبانش پنهان است وقتی ا فتراهاوتوهینهای شما در متنی رسمی مثلا نقد !؟ این است  ادبیات غیر رسمی شما چقدر مششع خواهد بود.
نقد صوفی نه همه صافی بیغش باشد------ ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد
خوش بود گر محک تجربه اید به میان --- تا سیه روی شود هرکه در اوغش باشد
 
 
 
 
انتهای پیام/4

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب