سرویس: سیاسی کد خبر: 82810 ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵

امام جمعه موقت بیرجند:

ما اجازه امضای برجامی دیگر به هیچ دولتی را نخواهیم داد

وی ضمن اشاره به پیروزی انقلاب که آن را معجزه قرن نامید افزود: ما جنگ 8 ساله را با تکیه بر آموزه های غنی اسلام پشت سر گذاشتیم و یک وجب را از دست ندادیم اگر مسئولین عرضه حل مشکلات را ندارند کار را به مردم بسپارند ببینند مردم چگونه معجزه می کند

ما اجازه امضای برجامی دیگر به هیچ دولتی را نخواهیم داد

به گزارشخبرنگار خاورستان، حجت السلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت شهرستان بیرجند در خطبه های آخرین نماز جمعه سال 1396 این شهرستان ضمن تبریک پیشاپیش فرا رسیدن سال نو و ماه رجب گفت: امیدواریم آخر سال 96 پایانی باشد بر گناهان ما و سال 97 سال ظهور امام مهدی باشد.

 

وی با اشاره به فراخوان ثبت نام برای حوزه های علمیه استان خاطرنشان ساخت: مهم ترین نیاز بشریت تفقه در دین است و من از همه نوجوانان و جوانان و خانواده ها می خواهم که در این زمینه تلاش کنند چرا که حوزه ها بود که عالمانی پرورش داد که در مقابل رضاخان و بهائیت و استکبار و محمدرضا شاه و طاغوت ها ایستادند.

 

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد امام محمد باقر علیه السلام و تسلیت به مناسبت شهادت امام هادی علیه السلام به حوادث تلخ و شیرین سال 96 اشاره ای کرد.

 

حجت الاسلام مختاری مهم ترین حوادث شیرین سال 96 را برگزاری انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری و حضور حماسه ساز مردم در راهپیمایی دی ماه و بهمن ماه و نابودی داعش عنوان کرد.

 

وی حضور 73 درصدی مردی در انتخابات را باعث مستحکم شدن پایه های نظام دانست و تأکید کرد: حضور حماسه ساز مردم در خاموش کردن فتنه کور دی ماه به گونه ای بود که باید سال 1396 را سال حماسه حضور نامید.

 

خطیب جمعه این هفته ادامه داد: مردمی که سر سفره دولت و بیت المال ننشسته اند این چنین به میدان آمدند و امیدواریم مسئولینی که سر سفره بیت المال نشسته اند از مردم عقب نمانند.

  

حجت الاسلام مختاری گفت: راه حل مشکلات کشور دل بستن به مذاکرات و التماس و کسب خشنودی بیگانگان نیست بلکه راه حل آن میدان دادن به جوانان غیور برای فعال کردن موتور اقتصاد مقاومتی است.

 

وی ضمن اشاره به پیروزی انقلاب که آن را معجزه قرن نامید افزود: ما جنگ 8 ساله را با تکیه بر آموزه های غنی اسلام پشت سر گذاشتیم و یک وجب را از دست ندادیم اگر مسئولین عرضه حل مشکلات را ندارند کار را به مردم بسپارند ببینند مردم چگونه معجزه می کند

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: ما روابط عزتمندانه را قبول داریم اما نباید این گونه باشد که ما به همه تعهدات خود عمل کنیم و طرف غربی هیچ نکند و به مسئولین ما بخندد امیدواریم مسئولین درس بگیرند.

 

وی برکندن ریشه داعش توسط جمهوری اسلامی را یکی از خبرهای شیرین سال 96 دانست و افزود: آمریکا و اسرائیل و ارتجاع عرب در منطقه شکست خوردند و یمن زیر بار جنگ ناجوانمردانه آنان قرار دارد.

 

حجت الاسلام مختاری ضمن ابله خواندن رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: آمریکا در خاورمیانه چه غلطی می کند ما آمریکا را زیر پا می گذاریم چرا که اینجا منطقه ماست

 

وی از جمله تلخی های سال 96 را زلزله کرمانشاه حادثه کشتی سانچی و سقوط هواپیمای تهران یاسوج دانست و ضمن ابراز تسلیت و همدری با خانواده های آنان گفت: در سطح بین المللی خاطره تلخ ما در این سال خباثت ها و شیطنت ها و فتنه آمریکا و اروپا در بحث برجام است آن ها بهره بردند و اما تحریم های جدید و تمدید تحریم های گذشته ادامه یافت.

 

مختاری ضمن ابراز امیدواری برای آنکه از برجام عبرت گرفته باشیم خاطر نشان ساخت: ما به هیچ دولتی اجازه امضای برجام دیگری را نخواهیم داد.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: ملت ما باید ملتی مطالبه گر باشد مطالبه گری فعال و اعتراض حق مردم است به شرط آن که از آن سوءاستفاده نشود حتی اگر لازم باشد به خیابان ها خواهیم آمد و در مقابل عدول از آرمان های امام و انقلاب خواهیم ایستاد که البته این کار نیاز به تبیین حقایق برای مردم را داریم.

 

انتهای پیام/1

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب