سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 82243 ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خبر داد

حضور 56 هزار نفر در اکران فیلم‌های جشنواره فجر سال‌جاری در بیرجند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در مجموع، 56 هزار نفر از مردم بیرجند از اکران فیلم‌های جشنواره فجر استفاده کردند.

حضور 56 هزار نفر در اکران فیلم‌های جشنواره فجر سال‌جاری در بیرجند

به گزارش خبرنگار خاورستان، احمد محبی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در کارگروه فرهنگی و اجتماعی خراسان جنوبی، اظهار کرد: در دهه فجر سال‌جاری، فیلم‌های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در بیرجند مورد اکران قرار گرفت.

 

وی افزود: خوشبختانه خراسان‌ جنوبی، 4 فیلم هدیه دولت به استان را که شامل انیمیشن‌های کودک و نوجوان بود را در فهرست فیلم‌های خود داشت.


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: برای هر کدام از این فیلم‌ها، 175 میلیون تومان یارانه توسط دولت به تولیدکنندگان فیلم‌ها تعلق گرفت.

 

محبی با اشاره به این نکته که در ایام الله دهه فجر سال جاری، 11 هزار کودک و نوجوان این انیمیشن‌ها را دیدند، تصریح کرد: باتوجه به این که فقط در مرکز استان اکران داشتیم استقبال از اکران این فیلم‌ها بسیار خوب بود.


وی با بیان این مطلب که در مجموع، 56 هزار نفر از مردم بیرجند از اکران فیلم‌های جشنواره فجر استفاده کردند، مطرح کرد: 40 هزار نفر از همشهریان برای دیدن این فیلم‌ها بلیط خریدند، 11 هزار کودک از فیلم‌های رایگان مذکور استفاده کردند و مابقی نیز مربوط به بلیط‌هایی بود که در اختیار مهمانان خاص قرار گرفت.

 

مهدی گلدانی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت‌های طرح امید در مدارس استان، یادآور شد: جشنواره مسابقه "روزنامه دیواری" به عنوان مکمل طرح امید نیز در مدارس اجرا شده است.


وی با اشاره به این که در جهت توسعه سلامت و نشاط اجتماعی تفاهم نامه‌ای با استانداری منعقد شده است، ابراز کرد: ایران، کشور 161 در بحث نشاط اجتماعی است و دختران خراسان ‌جنوبی بیشتر از پسران دچار افسردگی هستند؛ به همین علت المپیاد درون مدرسه‌ای را به ویژه در مدارس دخترانه استان ایجاد کردیم.


معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که امسال چهارمین دوره المپیاد درون مدرسه‌ای را برگزار کردیم، اظهار کرد: 55 درصد از کل مدارس دخترانه خراسان جنوبی تحت پوشش المپیاد درون مدرسه‌ای هستند.


گلدانی اضافه کرد: همچنین نصب وسایل پارکی در مدارس در راستای سلامت و نشاط اجتماعی از جمله فعالیت‌های آموزش و پرورش خراسان جنوبی در این زمینه بوده است.

 

اسماعیل افضل‌پور، مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی به آموزش و فرآیند اطلاع‌رسانی نیاز است که بایستی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: یکی از راه‌های حفظ جوانان در این خصوص، توسعه ورزش در بین اقشار مختلف جامعه از جمله جوانان و نوجوانان است.

 

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اظهار کرد: باید برای سالم‌سازی محیط سعی کنیم و به فکر گسترش فضاهای ورزشی در استان باشیم.

 

افضل‌پور ادامه داد: با حمایت‌های استانداری استان توانستیم در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و نشاط اجتماعی گام‌های اساسی برداریم.


وی همچنین به برگزاری کارگاه‌های آموزشی اشاره‌ای کرد و افزود: برنامه‌های خوبی در سطوح مختلف انجام شده است و در مجموع، بیش از 50 برنامه در سال جاری اجرا کرده‌ایم که عمدتا شامل پیاده‌روی، همایش کوهنوردی و کوهروی و انواع مسابقات و جشنواره‌های غذایی بوده است.


انتهای پیام/101

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب