سرویس: اجتماعی کد خبر: 81754 ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶

امام جمعه موقت بیرجند:

با سلامت مالی مسئولان و مبارزه با فساد، نظام حفظ می‌شود/ مسئولان دنبال جناح‌بازی نباشند

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که مسئولان نباید دنبال جناح و جناح‌بازی باشند گفت: با مبارزه جدی و سلامت مالی مسئولان و اطرافیان آن‌ها نظام حفظ می‌شود و وقتی می‌توانیم نظام را حفظ کنیم که مردم ببینند این نظام به سمت اسلام پیش می‌رود.

با سلامت مالی مسئولان و مبارزه با فساد، نظام حفظ می‌شود/ مسئولان دنبال جناح‌بازی نباشند

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های امروز نمازجمعه بیرجند اظهار کرد: 40 سال است که انقلاب اسلامی با تقوای الهی حفظ شده است و رهبر این انقلاب مردی بود که اهل تقوا و ایمان بود و به پشتوانه این ایمان و تقوا توانست معادلات استکبار را در دنیا به هم بریزد.

 

وی افزود: ایمان و تقوای امام و شما مردم بود که اسلام را 40 سال همراهی و مراقبت کرد و ایمان و تقوا معجزه می‌کند.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: در حال حاضر تقوای سیاسی ایجاب می‌کند که در دهه چهارم از انقلاب دوباره برگردیم و اوضاع کشور را بررسی کنیم به خصوص امسال که فتنه کور ایجاد شد و خوشبختانه زود هم به پایان رسید اما دشمن ادامه خواهد داد و این فتنه ها تهدید است و هنر انسان‌های باتقوا این است که این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند.

 

مختاری تصریح کرد: این فتنه‌ها و تهدیدها فرصتی است برای مسئولان که بیدار شوند و به مشکلات مردم توجه کنند و در خواب خرگوشی فرو نروند، این تهدیدها فرصتی ایجاد می‌کند برای انقلابیون، مبلغان و به خصوص نمازجمعه به عنوان قرارگاه فرهنگی و اسلامی مردم و فرصتی عالی برای روشنگری است که هوشیار و بیدار باشند و اظهار نظر کنند و راه خود را از معاندان جدا کنند.

 

وی با بیان این‌که مردم دو نوع مطالبه دارند، افزود: یک نوع مطالبات به حق است و نوع دوم اقلیتی از مردم هستند که در خارج از کشور زندگی می‌کنند اما اعضایی در کشور دارند و مطالباتی دارند که از نظر اسلام و عقل سلیم هرگز پذیرفته نیست و کسانی هستند که با اسلام، نظام، ولایت فقیه و انقلابی بودن کشور، مشکل دارند و که این‌ها قابل قبول نیست.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: این افراد اقلیت در اعتقاد و ایمان ضعف دارند و کسی که این‌گونه صحبت می‌کند، ایمان ندارد و با کسی که می‌گوید اسلام و نظام را نمی‌خواهد باید با او حرف بزنیم و این اقلیت ذاتا بی‌دین نیستند.

 

مختاری خاطرنشان کرد: این گروه اقلیت از هوای نفس، شبکه های مجازی و اجتماعی، ماهواره و سم‌پاشی‌های دشمن تاثیر گرفته‌اند و جوان‌هایی هستند که با شبکه های مجازی در ارتباط هستند و لذا گرفتار شده‌اند و دشمن از این‌ها سواستفاده می‌کند.

 

وی با بیان این‌که دشمن با سواستفاده از این افراد کشور را به ناامنی و اغتشاش می‌کشاند، افزود: دشمن روز و شب درصدد است که آن‌ها را بیشتر کند و ما در مجالس تربیتی باید جوانانمان را هوشیار کنیم؛ اگر ما خوابمان ببرد دشمن بیدار است و تلاش می‌کند این سم‌پاشی‌ها را بیشتر کند تا اهل ایمان و تقوا را بیمار کند و ما باید آن‌ها را واکسینه کنیم.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که ما باید به طور اساسی جایگاه دین را بفهمیم و سال‌ها طول خوهد کشید، گفت: ما باید سبک زندگی را بدانیم و زندگی خودمان را با زندگی دینی تطبیق دهیم و در اصول دین تقلید ممنوع است و در طول تاریخ بیشترین آسیب‌ها را اسلام از همین دین‌های تقلیدی خورده است.

 

مختاری تصریح کرد: چرا کربلا پیش آمد و اهل بیت امام این‌قدر مظلوم واقع شد؟ اگر دینداری‌ها واقعی بود و پوچ و توخالی نمی‌بود هرگز این اتفاق‌ها نمی‌افتاد و دینداری‌های تقلیدی که با تشرهای یزیدی و امرایی، همه چیز را رها می‌کردند و اطراف ظالمان را پر می‌کردند.

 

وی گفت: به خصوص در زمان ما که فتنه های آخرالزمان فراوان است و اگر دینداری‌های ما اساسی، تحلیلی و علمی نباشد در برابر این همه شیطنت کمر خم می کند لذا باید از ریشه و به طور اساسی مورد بررسی قرار دهیم.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‎‌که حقیقت دین و دینداری و زندگی دینی ما چیست؟ و نقاط ضعف و قوت ما چیست؟ افزود: ما باید خودمان را تغییر دهیم و تا تغییر نکنیم اوضاع ما تغییر نخواهد کرد و باید بفهمیم و به آن اقلیت بفهمانیم که اسلام، دین و نظام نقاط قوت ما هستند و اگر ضعفی وجود دارد در مسلمانی ما و مسئولان ما است.

 

مختاری با بیان این‌که مبادا تیشه به ریشه خودمان بزنیم و باید اساس را حفظ کنیم، تصریح کرد: دشمنان و ارتجاع عرب باید بدانند که ما به پیروی از حضرت زهرا (س) و شهدای اسلام و انقلاب، از جان و مال خود می‌گذریم اما از اسلام عزیز و انقلاب جهانی خودمان نخواهیم گذشت.

 

وی افزود: از همه تشنگان حقیقت به خصوص جوانان که در مورد اسلام سوال دارند و در فضای مجازی به شبهات بر می‌خورند می‌خواهیم در مباحث و جلسات شرکت کنند و پیگیر باشند و آنچه بیان می‌کنم نتیجه تحقیقات میدانی در شهرها و روستاها و بر اساس دین، علم، عقل، اسلام و عشق است و اگر امروز قلم و زبان عالم به کار نیفتد خون شهدا پایمال خواهد شد.

 

امام جمعه موقت بیرجند در خطبه دوم نماز جمعه امروز گفت: در هفته آینده دو مناسبت مهم وجود دارد که یکی 13 جمادی الثانی و روز شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) است که از روز دوشنبه 11 جمادی الثانی، دهه اول فاطمیه شروع می‌شود که این ایام را تسلیت عرض می‌کنم و از همه مردم و گویندگان می‌خواهم بهترین استفاده را بکنند.

 

مختاری تصریح کرد: مجالسی که برپا می‌شود روضه‌محور نباشد و مجالسی تربیتی و انسان‌ساز و فاطمه‌محور باشد و فرهنگ سازی بر اساس فرهنگ فاطمی را داشته باشند.

 

وی با بیان این‌که مناسبت دوم ایام الله دهه فجر و آغاز چهلمین سال انقلاب اسلامی و انفجار نور برای هر انسان عاقل و مذهبی است، افزود: هر کس دل در گرو اسلام و انقلاب اسلامی دارد باید برای صیانت کشور و سربلندی ایران عزیز تلاش کند تا به آرمان‌های انقلاب برگردیم.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: بسیاری از انحرافات، کجی‌ها و فضولاتی که بر اساس غفلت دوستان یا بر اساس شیطنت دشمن وارد سرچشمه زلال این انقلاب شده و آن را مکدر کرده است به دلیل دوری از آرمان‌هاست که همه باید باهم تلاش کنیم تا به آن آرمان‌ها برگردیم و خیر دنیا و آخرت ما در این آرمان‌ها است.

 

مختاری با بیان این‌که فلسفه انقلاب اسلامی ما مطالبات به حق مردم بود اما رژیم مزدور پهلوی به فکر این مطالبات نبود، خاطرنشان کرد: این مطالبات انسجامی را به وجود آورد و مردم اسلام را می‌خواستند و از فساد و تبعیض بیزار بودند و بر اساس همین مطالبات قیام کردند.

 

وی افزود: فقر آن زمان با فقر امروز قابل مقایسه نیست و مردم در روستاها نه آب داشتند و نه برق، اما تعداد اقلیتی در کاخ‌ها با بهترین امکانات زندگی می‌کردند و این تبعیض قابل مقایسه نیست و در زمان حال نیز این تبعیض اندکی که وجود دارد نباید باشد.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که امروز مردم ما نیز مطالبات به حقی دارند و مطالبات امروز مردم ما معیشتی، فرهنگی و اجتماعی است، گفت: اگر مسئولان به مطالبات مردم توجه نکنند مردم دلسرد و نا امید می شوند و از حمایت این نظام دست برمی‌دارند و گرگانی که در کمین این نظام هستند آن را تکه و پاره می‌کنند البته وضع اقتصادی مردم خوب نخواهد شد اما جیب دشمنان پر خواهد شد و به منافع خود خواهند رسید.

 

مختاری با بیان این‌که مسئولان باید از این مطالبات استفاده کنند و اگر استفاده نکنند دشمنان سوءاستفاده خواهند کرد، تصریح کرد: ما در محاصره فرهنگی دشمن هستیم و باید آگاه و منسجم باشیم و اگر این گونه نباشیم و مسئولان از درون دچار فساد، غفلت و بی عدالتی شوند و نسبت به مطالبات مردم بی‌توجه باشند دچار مشکل خواهند شد.

 

وی با بیان این‌که باید با آرامش و عاقلانه و به اندازه به مطالبات مردم توجه کنیم، افزود: اگر به مطالبات اقتصادی مردم کمتر توجه شود، مردم برای اعتراض به خیابان ها می‌ریزند و مردم فکر خواهند کرد چه مشکل بزرگی است و قابل حل شدن نیست و این دشمن را شاد خواهد کرد.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که ما باید در سه مرحله به مطالبات به حق مردم توجه کنیم، گفت: اول این‌که باید به مردم آگاهی دهیم که مشکل اقتصادی یکی از مشکلات ما است و پیکره جامعه ما گرفتار زخم اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است اما ما نباید این زخم را آن‌قدر بزرگ کنیم که در کنار آن نفهمیم چه چیزهایی داریم و ما باید در کنار این حقیقت اقتصادی به 5 دیگر نیز توجه کنیم.

 

مختاری خاطرنشان کرد: دوم این‌که باید مشکلات را ریشه‌یابی کنیم و روی مشکلات تمرکز نکنیم و به هر دری نزنیم و آیا ریشه مشکلات اسلام، نظام و مسئولان هستند؟ ما باید ریشه‌یابی کنیم.

 

وی سومین مرحله را ارائه راه‌حل بیان کرد و افزود: آیا راه حل مشکلات این است که به خیابان ها بریزیم و راه را برای دشمن و رژیم صهیونیستی باز کنیم؟ اگر توجه کافی داشته باشیم به راه حل مناسب خواهیم رسید.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که در این زمان و مکان مقدس قسم می‌خورم که درصدد توجیه و ماست مالی کردن کار دیگران نیستم، گفت: این کار را خلاف عقل و شرع می‌دانم و مشکلات مردم باید به طور دقیق بررسی و حل شود و از کسانی که به حقوق مردم تجاوز کنند بیزار هستم.

 

مختاری با بیان این‌که هیچ گونه وابستگی به دولت و نهادها ندارم، تصریح کرد: خودم را در مقابل شما مردم مسئول می‌دانم و در سال 57 که وارد حوزه شدم اگر امام و شما مردم نبودید کدام نوجوان 12 ساله می‌توانست وارد حوزه شود و ما مدیون معنوی شما هستیم و حفظ نظام از واجب‌ترین واجبات است.

 

وی با بیان این‌که حفظ این نظام با بی‌عدالتی اقتصادی و بی‌توجهی به مردم میسر نیست، افزود: با مبارزه جدی و سلامت مالی مسئولان و اطرافیان آن‌ها نظام حفظ می‌شود و وقتی می‌توانیم نظام را حفظ کنیم که مردم ببینند این نظام به سمت اسلام پیش می‌رود.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که مسئولان نباید دنبال جناح و جناح‌بازی باشند، گفت: همه باید با مبارزه با فساد این نظام را حفظ کنند و به حضرت مهدی (عج) برسانند و 40 سال شما مردم ثابت کردید آگاهی دارید و ما مطالبات به حق خود را با سکوت پیگیری نمی‌کنیم بلکه با مطالبه‌گری جدی دنبال خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب