سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 81730 ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۴

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی:

مراسم بزرگداشت 7 بهمن در بیرجند برگزار می شود

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی گفت: بزرگداشت مراسم 7 بهمن ماه برای دومین سال در بیرجند، روز شنبه هفتم بهمن ماه جاری ساعت 18 در سینما بهمن بیرجند برگزار می شود.

مراسم بزرگداشت 7 بهمن در بیرجند برگزار می شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، مجید کریمیان رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی بعد ازظهر امروز در جلسه برنامه ‌ریزی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی خراسان‌ جنوبی که در سالن شهرداری بیرجند برگزار شد، اظهار داشت:بر کسی پوشیده نیست که بایستی حوادث انقلاب اسلامی بیشتر از پیش گرامی داشته شود.

 

وی با بیان این که از مهمترین حوادث سال 57 حماسه 7 بهمن است،تصریح کرد: دلیل اهمیت این روز به جهت آن است که مردم با وجوداطلاع از تیراندازی به خیابان آمده و شهید سورگی و شهید سندروس در این روز به شهادت رسیدند و جانبازی قهوه‌ چی و مجروح شدن 6 نفر از همشهریان مربوط به این روز بوده است.

 

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی با تاکید بر این که گروه‌های مختلف شهری در این تظاهرات شرکت داشتند،خاطرنشان کرد:آنچه مسلم است آن است که پرداختن به حوادث مذکور می‌ تواند به ماندگاری انقلاب کمک شایانی کند.


کریمیان تصریح کرد: تاکنون برای این حادثه بیش از 35 مصاحبه انجام شده و مستند و فیلم نیز تهیه شده است.


وی ضمن اشاره به این مهم که بزرگداشت حماسه 7 بهمن برای دومین سال در بیرجند برگزار می‌شود، ابراز کرد: مراسم محوری این حماسه روز شنبه هفتم بهمن ساعت 18 در سینما بهمن بیرجند برگزار خواهد شد.


رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی با بیان این که در این مراسم از خاطرات افرادی که در آن روز حضور داشتند استفاده می‌شود،اذعان داشت:تقدیراز خانواده‌های معزز شهدا و جانبازان نیزاز دیگر برنامه های این روز است.


رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی از پیش بینی برگزاری 23  برنامه برای این روز خبر داد و یادآور شد : تولیدات تصویری این روز تهیه شده و در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

 

کریمیان ادامه داد: اطلاع رسانی و معرفی حماسه 7 بهمن در رسانه‌ها، ارائه زندگی نامه شهدای هفتم بهمن و برگزاری شب خاطره با محوریت مساجد انقلابی، برگزاری شب شعر انقلاب، راه‌اندازی سینما انقلاب،  فضاسازی تبلیغات محیطی، اکران مستند شهید سورگی و شهید سندروس و اجرای طرح تلاوت نور از دیگر برنامه های این ستاد است.

 

وی همچنین از تولید و اکران مستند روز هفتم در خراسان جنوبی خبر داد و مطرح کرد: در راستای بزرگداشت این حادثه،  ستاد بزرگداشت هفت بهمن تشکیل شده است.

 

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی در پایان تبیین کرد:فضاسازی و تبلیغات محیطی، هماهنگی با مبلغین و ائمه جماعت شهر بیرجند، هماهنگی در جهت حضور در قبور متبرکه شهدا و دیدار با شهدای 7 بهمن و همچنین اختصاص بیلبردی در میدان ابوذر از دیگر برنامه‌های این ستاد است.

 

 

انتهای پیام/  101

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب