سرویس: اخبار استان کد خبر: 81576 ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹

امام جمعه موقت بیرجند:

فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام است/ آمریکا کسی نیست که برای ایران ادعای حمایت از حقوق بشر داشته باشد

امام جمعه موقت بیرجند گفت: فلسطین اساسی ترین مسئله جهان اسلام است و دشمن سعی دارد این مسئله مهم را نیز به حاشیه ببرد.

فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام است/ آمریکا کسی نیست که برای ایران ادعای حمایت از حقوق بشر داشته باشد

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام و المسلمین مجید نصیرایی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های امروز نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: امروز ۲۹ بهمن ماه به نام روز غزه نامگذاری شده که یاد آور روز پیروزی جریان مقاومت حماص سرفراز در جنگ ۲۲ روزه با صهیونیست است.

وی به مناسبت بعدی هفته آینده اشاره کرد و افزود: روز سه شنبه مصادف با سالروز میلاد حضرت زینب (س) است که به نام روز پرستار نامگذاری شده است.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: حضرت زینب (س) در تمام ابعاد زندگی از نظر شخصیتی، فرهنگی، اجتماعی و غیره مشی واقعی یک مسلمان در جامعه است.

حجت الاسلام نصیرایی با بیان اینکه هفته گذشته رهبر معظم انقلاب در جمع نمایندگان مجالس اسلامی سخنرانی کرده اند، عنوان کرد: یکی از مواردی که مورد تاکید ایشان بود توجه جهان اسلام به مسائل اصلی خودشان بود که متاسفانه مسائل اصلی به حاشیه رفته و مورد غفلت قرارگرفته است.

وی اظهار کرد: غافل شدن از مسائل اصلی باعث شده که با وجود همه ی ظرفیت های نیروی انسانی جوان و امکانات موجود پیشرفت نداشته باشیم و دلیل هم معطوف کردن ذهن جونان و نخبه گان به واسطه استکبار به حاشیه ها است.

حجت الاسلام نصیرایی عنوان کرد: به جای اینکه به مسئله وحدت و اتحاد توجه شود به مسائلی که باعث تفرقه و جدایی میشود توجه شده که لازم است در داخل و خارج به این مسائل دقت و توجه بیشتری صورت بگیرد.

امام جمعه موقت گفت: مسئله دیگری که مورد توجه رهبر بود مسئله فلسطین بود چراکه فلسطین اساسی ترین مسئله جهان اسلام است و دشمن سعی دارد این مسئله مهم را نیز به حاشیه ببرد.

وی خاطر نشان کرد: هدف استکبار این است که کشورهای جهان اسلامی به جای متکی بودن به خود به کشورهای بیگانه متکی و وابسته باشد درنتیجه باعث عقب ماندگی ما خواهد شد که این مسئله نیز باید مورد توجه باشد.

حجت الاسلام نصیرایی با اشاره به اینکه سخنان رهبری درسطح کلان است بیان کرد: اما به این معنا نیست که در داخل کشور نباید مورد توجه باشد سخنان رهبر باید در داخل کشور و جهان اسلام مورد توجه همگان باشد.

امام جمعه موقت گفت: متاسفانه در داخل کشور هم مسائل اصلی به حاشیه رانده میشود و برخی توجهی ندارند. وی به یکی دیگر از نکات سخنان رهبر اشاره کرد و تصریح کرد: همانگونه که امکان شکست استکبار در جنگ سخت وجود داشت در جنگ نرم نیز وجود داشته و میتوان به اتکای به نیروهای داخلی و ظرفیت جوانان پیشرفت کرد؛ همانگونه که ۴۰ سال قبل در انقلاب اسلامی پیروز شدیم الان هم میتوان با اتکای به جوانان با نیروی ایمان ایستادگی کرد و پیروز شد.

حجت الاسلام نصیرایی اظهار کرد: مسئله بعدی که در سخنان رهبر معظم انقلاب مورد تاکید بود لزوم برملا کردن دروغ های آمریکا در جوامع بین المللی درمبارزه با تروریست است؛ کشورهایی مثل آمریکا،انگلیس، کشورهای عربی خلیج فارس،صهیونیست و استکبار برای ما ادعای حمایت حقوق بشر میکنند.

امام جمعه موقت بیان کرد:رئیس جمهور آمریکا چندی قبل در سخنانی به راه اندازی دولت داعش اعتراف کرده حال آمریکا برای ما ادعای حمایت از حقوق بشر میکند و کشور ایران را حامی تروریست و تروریست پرور میداند.

وی با اشاره به اینکه به همه این مسائل باید توجه شود، تاکید کرد: اما متاسفانه برخی در داخل کشور آمریکا را بزک کرده و او را کدخدا،کعبه آمال و متدین نامیده و میگویند حل مشکلات ما در زمینه آب، اشتغال ،رکود و بیکاری به دست آنها است. حجت الاسلام نصیرایی عنوان کرد: ادعای حمایت از حقوق بشر به هر کسی بیاید به آمریکا، انگلیس دولت مدعی صعودی نمی آید که برای کشور ایران ادعای حمایت از حقوق بشر کند. امام جمعه موقت بیان کرد: لذا این مسائل همه باید مورد توجه باشد و باید برای برملا کردن این افکارو نگاهها لازم است به آنها پرداخته شود.

وی با اشاره به یکی دیگر از نکات مهم در سخنان رهبر گفت: مسئله دیگری که نیاز به توجه دارد وجوب عده مسلمین برای مبارزه با استکبار است؛ قدرت استکبار برآمده از علم آنها است و اگر بنا باشد کشور ایران نیز پیشرفت کند پایه آن پیشرفت در زمینه علمی است. حجت الاسلام نصیرایی ادامه داد: اینکه رهبر اینقدر تاکید بر پیشرفت علمی دارند برای این است که اگر ما میخواهیم با دشمن مبارزه کنیم راهش پیشرفت علمی است.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: لازم است خائنان به جهان اسلام و همکاری کنندگان با آنها را شناخته، افرادی را که خیانت میکنند شناسایی و دستگاه های جاسوسی آل صعود، آمریکا و صهیونیست را افشا کنیم.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی کشورها که خود را خادم الحرمین میدانند با استکبار و دشمن جهان اسلام مراوده کرده و رقص شمشیر انجام میدهند و از همه بدتر افرادی با پول دادن به آنها از علم و سیاستشان استفاده میکنند.

حجت الاسلام نصیرایی گفت: جوانان باید هوشیار و بیدار بوده و بدانند که دشمن به چه کاری مشغول است که او را افشا کنند.

امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: از دیگر مسائلی که در سخنان رهبرمعظم انقلاب مورد تاکید بوده اتحاد، همسویی و همگرایی بین مسلمانان است که بعضی ها به دنبال کمرنگ کردن وحدت و ایجاد اختلاف و تفرقه افکنی هستند.

وی با اشاره به موفق بودن کشور جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: از این نظر کشور ایران الگویی برای سایر کشورهای مسلمان است هرجا که کشور ایران به خود،اعتقادات و جوانان متکی بوده پیشرفت کرده و هر جا که به غرب تمایل پیدا کرده و منتظر دیگران بوده ضرر کرده است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به برجام، اظهار کرد: همزمان با برجام که به نیروهای مردمی متکی بودیم جریان جبهه مقاومت پیشرفت و پیروز شد و در مقابل همزمان با برجام هرگاه به بیگانه لبخند زده، با آنها قدم زدیم و فکر کردیم که راه حل مشکل بیکاری، رکود، اشتغال و آب به دست آنها است با مشکل مواجه شدیم.

حجت الاسلام نصیرایی ادامه داد: در داخل کشور هر گاه با نگاه جهادی و انقلابی وارد شدیم در زمینه هسته ای، فضایی و امنیت موفق بوده ایم.

انتهای پیام/۱۲۷

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب