آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 81537
تاریخ انتشار : 1396/10/27 - 14:21
سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان تأکید کرد، همه بازی‌های لیگ برتر سخت و دشوار است.

به گزارش خاورستان،به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی ذوب‌آهن - صنعت نفت آبادان، اظهار داشت: اجازه بدهید یک بار دیگر به خاطر سانحه ای که برای کشتی سانچی رخ داد، تسلیت بگویم. اینها شهیدان راه وطن هستند. ملت ایران امیدوارم یک بار دیگر نشان بدهند که ملت برتر هستند. در مورد بازی فردا هم باید بگویم بازی سختی است، نه این بازی بلکه همه بازی دشوار است.

وی افزود: در نیم‌فصل دوم دروازه‌ها کوچک می‌شوند، اما خوشحالیم که روز‌به‌روز بهتر می‌شویم. ما دو بازیکن مصدوم داریم که احتمالاً به بازی فردا نمی‌رسند. با یارگیری‌هایی که کردیم و با نشاط و نیتی که در تیم به وجود آمده است، مهره‌های جایگزین تلاش می‌کنند، جایگزین مناسبی برای مصدوم‌ها باشد. صنعت نفت هم تیم بسیار خوبی است که جزو تیم‌های بالای جدول به حساب می‌آید. آنها یک مربی خوب هم دارند. آقای کمالوند خیلی مربی باهوشی است. تنها نگرانی‌مان این است که شاید بچه‌ها در باد پیروزی قبلی بخوابند. ما باید بدانیم که آن بازی تمام شده و باید به آینده فکر کنیم. اگر بتوانیم با کیفیتی که جلوی سپاهان بازی کردیم، مقابل صنعت نفت هم بازی کنیم ان‌شاءالله سه امتیاز را خواهیم گرفت. مهاجمان صنعت نفت، مهاجمان خطرناکی هستند. اگر بتوانیم ارتباط خط هافبک  و مهاجمان این تیم را قطع کنیم، یقیناً به هدف‌مان خواهیم رسید.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان خاطرنشان کرد: در نیم‌فصل دوم با توجه به شرایطی که داریم، هر بازی برای‌مان فینال را دارد. مقابل صنعت نفت اگر سه امتیاز را بگیریم به بالای جدول نزدیک‌می‌شویم. شرایط، شرایط حساسی است و ان‌شاءالله سه امتیاز بازی فردا می‌تواند کمک زیادی به ما بکند. خوشبختانه در نیم‌فصل دوم نگرش تیم ما عوض شده است. بازیکنانی هم که اضافه شدند در کنار بازیکنانی که هستند، واقعاً دارند به تیم کمک می‌کنند. ما در نیم‌فصل اول یک تجربه تلخ داشتیم که بعد بازی‌ها باز خواهم کرد که چه اتفاقی افتاد. به‌هرحال الان نشاط خوبی بر تیم‌مان حاکم است و امیدوارم نتایج خوبی کسب کنیم. قطعاً با سه امتیاز دیدار فردا هم می‌توانیم از پایین جدول خودمان را بِکنیم و هم به تیم‌های بالای جدول نزدیک شویم.

قلعه‌نویی در مورد اینکه باشگاه ذوب‌آهن به‌دنبال سجاد شهباززاده بود، اما وی به تیم قطری پیوست، گفت: سجاد (شهباززاده) را می‌خواستیم، چون به بازی او اعتقاد داریم. ما به دنبال او بودیم، چون با آمدن سجاد می‌توانستیم چند مدل حمله کنیم. در آینده بازی‌ها فشرده‌تر می‌شوند و ان‌شاءالله بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را هم در پیش داریم و باید در بعضی پست‌ها تیم را تقویت کنیم، نه اینکه ضعف داریم، باید تقویت کنیم. تا جایی که من می‌دانم شهباززاده در قطر هنوز قرارداد نبسته است. ما دنبال یک مهاجم خارجی هستیم و رایزنی‌های‌مان را می‌کنیم. دو سه بازیکن مدنظر داریم که نهایی شد، عرض می‌کنم.

وی در ادامه با صحبت‌های خبرنگاری مواجه شد که گفت: «شما یک تجربه تلخ را با سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا داشتید و از این رقابت‌ها حذف شدید. بعد از آن هم گفتید که یک کار نیمه تمام در اصفهان دارم که قهرمانی لیگ قهرمانان آسیاست. الان احتمال دارد این کار نیمه‌تمام با ذوب‌آهن تمام شود؟». قلعه‌نویی در این خصوص گفت: ما در هفت بازی 19 گل زدیم. من اعتقاد دارم این تیم، شبیه آن تیم (سپاهانی که هدایتش را برعهده داشت) می‌شود، البته باید تقویتش کنیم. قول می‌دهم در آسیا خیلی راحت‌تر بازی خواهیم کرد. شرایط ما طوری است که ان‌شاءالله بعد از بازی پلی‌آف کیفیت تیم بالا می‌رود، این را همین‌جا قول می‌دهم. باشگاه، بازیکنان و من تجربه داریم حضور در آسیا را داریم و ان‌شاءالله نماینده شایسته‌ای برای ایران خواهیم بود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در مواجه شدن با سؤال خبرنگاری راجع‌به برنامه ریکاوری کارلوس کی‌روش برای بازیکنان ملی‌پوش، تصریح کرد: ما را وارد حاشیه نکنید! این مربوط به مسئولان فدراسیون و آقای کی‌روش است که برنامه را انجام می‌دهد، اما این ریکاوری به‌ضرر تیم‌های شهرستانی است. بازیکن ما ساعت شش صبح روز بعد بازی بلیت گرفته و رفته است، خواب و استراحتش چه می‌شود؟ من با آقای مارکار آقاجانیان صحبت و از او خواهش کردم که نکته را به آقای کی‌روش برساند. حالا احتمالاً این بازی بازیکنان ما در اختیار خودمان هستند. ریکاوری برای تیم‌های شهرستانی مفید نیست، حتی شاید ضرر هم داشته باشد.

قلعه‌نویی ادامه داد: ما الان در اصفهان بازی می‌کنیم. اگر بازیکنان بروند و بیایند، دو پرواز می‌شود. بعد از آن باید به اهواز برویم که این می‌شود پنج پرواز. این برنامه ریکاوری برای تیم‌های شهرستانی استفاده که ندارد هیچ، بلکه سَم است. ارتفاع زیاد نوعی بی‌هوشی است که برای بازیکن سَم به حساب می‌آید. من همیشه سعی می‌کنم تیمم 30 ساعت قبل بازی در محل بازی باشد که این سَم از بدن خارج شود. بازیکن مدام برود و بیاید، ضرر دارد. به‌هرحال چون برنامه مربی تیم ملی است باید اجرا کنیم، اما برای تیم‌های تهرانی خیلی خوب است. بازیکنان تیم‌های تهران با یک پرواز هم به اهواز می‌رود. شاید الان مشخص نباشد، اما دو هفته دیگر شهرستانی‌ها اًفت خواهند کرد، به‌خاطر این پروازهایی که انجام می‌دهند.

وی در ادامه با بیان این جمله که «بزنیم جاده خاکی»، یادآور شد: بعضی از مدیرانی می‌گویند «ما روزی 20 ساعت کار می‌کنیم»‌، این غلط است دیگر. جایی که برنامه و ساختار نیست، مدیرش روزی 20 ساعت کار می‌کند. در مورد برنامه ریکاوری من حق را به کی‌روش می‌دهم. شاید او سیستمی پیاده کرده که با آن برنامه جلو می‌رود. کاپلو در جام جهانی چهار تا از آلمان خورد، اما او را نگه داشتند، چون برنامه داشت. مدیران ما می‌گویند «آقا من روزی 20 ساعت کار می‌کنم»، خُب تو به این مملکت ضرر می‌زنی. این‌طوری دیگر ماه دوم کار نمی‌کنی. یک خارجی این را بشنود، تعجب می‌کند و می خندد.

سرمربی تیم ذوب‌آهن تصریح کرد: ان‌شاءالله سمت ساختارسازی برویم. برنامه مملکت چشم‌انداز 20 ساله است، اما یک بار در آن به آب اشاره نشده است. در آینده بحران جهانی، بحران آب است، اما ما اصلاً به آن نگاهی نداریم. کشور ما این است. اگر ساختار باشد، آقای مدیر! شما باید هشت ساعت بخوابی، هشت ساعت کار کنی و هشت ساعت هم به زن و بچه‌ات و خانواده‌ات برسی، اما در آن هشت ساعتی که کار می‌کنی، به اندازه 60 سال به مملکت خدمت کنی. این حرف‌ها را هم بگویی، می‌گویند ... .

قلعه‌نویی به تمجید از امکانات باشگاه ذوب‌آهن پرداخت و گفت: ذوب‌آهن یک باشگاه است. من تعجب می‌کنم که چرا خبرنگاران بومی و رسانه ملی نمی‌آیند یک فیلم 10 دقیقه‌ای از باشگاه ما و امکاناتش بگیرند و آن را توضیح بدهند. ذوب‌آهن به‌واقع باشگاه است، اما نمی‌دانم چرا بودجه چنین باشگاهی را عوض اینکه زیاد کنند، کم هم می‌کنند.

وی در ادامه افزود: ورزش واجب است. قبلاً که سازمان تربیت بدنی بود، در شورای عالی ورزش هشت وزیر وجود داشت که همزمان به ورزش رسیدگی می‌کردند. الان که وزارتخانه شده، ورزش را کوچک کردیم. امیدوارم وزارت ورزش ساختارسازی کرده و به ورزش مملکت کمک کند. ما بودجه باشگاهی که 25 میلیارد بود را به جای اینکه 30 میلیادر بکنیم، کردیم 12 میلیارد. ما واقعاً اذیت می‌شویم. امسال تنها سالی است که بازیکنان قبل فصل جریمه شدند و باشگاه تعهداتش را انجام نداده است. بازیکن دو نفر را می‌شناسد؛ آن کسی که به او پول می‌دهد و آن کسی که به او بازی می‌دهد.نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.