سرویس: اجتماعی کد خبر: 81115 ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸

در کارگروه میراث فرهنگی خراسان جنوبی مطرح شد

حمایت معاون عمرانی استانداری از سرمایه‌گذار آبگرم لوت در مقابل اشکالات فرمانداری خوسف

مجتمع آبگرم لوت از موارد پربحث میان مسئولان در کارگروه میراث فرهنگی خراسان جنوبی بود که مسئولان استانداری بر رفع مشکلات سرمایه‌گذار این مجتمع تأکید کردند اما معاون فرماندار خوسف از اقدامات این سرمایه‌گذار به شدت انتقاد کرد.

حمایت معاون عمرانی استانداری از سرمایه‌گذار آبگرم لوت در مقابل اشکالات فرمانداری خوسف

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین موهبتی زهان مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی بین‌الملل استانداری خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در کارگروه تخصصی صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی، با اشاره به مجتمع آب درمانی آبگرم لوت اظهار کرد: موضوع مشکلات آبگرم معدنی لوت یکی از مواردی است که از چندین سال قبل مطرح است.

 

وی با اشاره به این که آبگرم، توسط یک نفر در بخش خصوصی خریداری شده و آب درمانی محسوب می‌شود، تصریح کرد: مجموعه مذکور دارای سند بوده و ما امروز بایستی به بررسی و حل مشکلات آن بپردازیم نه این‌که خواسته باشیم جلوی راه سرمایه‌گذار سنگ‌اندازی کنیم.

 

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی بین‌الملل استانداری خراسان جنوبی، سرمایه‌گذار آبگرم معدنی لوت را فردی پیگیر دانست و یادآور شد: یکی از خواسته ‌های این سرمایه‌گذار، جاده آسفالت است که با توجه به این‌که تاکنون سرمایه‌گذاری زیادی در آن محل انجام شده باید ما مسئولان نیز نسبت به فراهم کردن زیرساخت‌ها در این زمینه کمک کنیم.

 

موهبتی با اشاره به این نکته که برای آسفالت مسیر 380 میلیون تومان نیاز است، متذکر شد: این موضوع زمان‌بر بوده و از آن جایی که مشکل برق نیز در این مکان مشهود است، برای برق نیز 20 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که عمده تلاشمان حل مرحله به مرحله مشکلات فوق است.

 

وی ادامه داد: برای محوطه‌سازی در این مکان نیز یک میلیارد تومان گذاشته‌ایم.

 

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی بین‌الملل استانداری خراسان جنوبی با بیان این مهم که در راستای رفع مشکلات مخابرات و آنتن‌دهی موبایل نیز 30 میلیون تومان اعتبار نیاز است، بیان کرد: بایستی با صبر و حوصله و به صورت گام به گام همه این مشکلات برطرف شود.

 

موهبتی با اشاره به این‌که در حال حاضر مشکل آب در منطقه آبگرم لوت حل شده است، گفت: باید با حل همه مشکلات این منطقه و فراهم‌آوردن زیرساخت‌ها برای ایجاد مکانی رفاهی تفریحی تلاش شود.

 

قلی‌زاده معاون فرماندار شهرستان خوسف نیز در این جلسه با اشاره به بحث آبگرم لوت و سرمایه‌گذار آن، اظهار کرد: سرمایه‌گذار مذکور از ابتدا در این زمینه مشکلاتی را در این منطقه به وجود آورده است.

 

وی ضمن انتقاد از منابع طبیعی بابت در اختیار گذاشتن زمین آبگرم لوت در اختیار سرمایه‌گذار مذکور، گفت: با توجه به شواهد مذکور مبنی بر اوقافی بودن چشمه آبگرم لوت، نباید واگذاری چشمه در این خصوص انجام می‌شد.

 

معاون فرماندار خوسف با اشاره به بروز بسیاری از تخلفات در مجتمع آبگرم لوت، تصریح کرد: تاکنون چندین تجمع به دلیل اعمال مدیریت بد مجموعه، تعرفه گزاف اتاق‌های آبگرم و دریافت قیمت گزاف هزینه مکالمه در مکان مذکور در محل فرمانداری خوسف را شاهد بوده‌ایم.

 

قلی‌زاده ضمن انتقاد از عدم رعایت بهداشت در محل آبگرم لوت، گفت: وجود چندین پرونده تخلف بهداشتی در این خصوص در مرکز بهداشت شهرستان خوسف گواه این مدعا است.

 

وی با بیان این‌که بر اساس ادعای خود سرمایه‌گذار مجتمع آب درمانی لوت شهرستان خوسف در سال گذشته بیش از 12 هزار نفر از این مکان بازدید به عمل آورده‌اند، تصریح کرد: با توجه به آمار بالای بازدید از این مکان تفریحی، لازم است که موازین و اصول بهداشتی و سایر موارد عنوان شده به بهترین شکل، در این مکان مورد توجه قرار گیرد.

 

معاون فرماندار خوسف در ادامه گفت: این‌که توسط سرمایه‌گذار آبگرم لوت ادعا می‌شود که چندی قبل به دلیل فقدان کنترل نیروهای امنیتی در مکان مذکور، کتک‌کاری یک نفر از پرسنل آن‌جا اتفاق افتاده است را قبول نداریم و بنابر شواهد موجود، این کتک‌کاری عنوان شده صرفا صوری بوده است.

 

برخی از حاشیه‌های این کارگروه:

لحن تند صحبت علوی‌مقدم معاون هماهنگی عمرانی استاندار خراسان جنوبی با قلی‌زاده معاون فرماندار خوسف. علوی‌مقدم گفت: چون بنده در این استان وابستگی به چیزی ندارم راحت می‌توانم در این خصوص دفاع کنم.

 

علوی‌مقدم در خصوص افزایش تعرفه دریافتی در آبگرم لوت اظهار کرد: همکاران بنده در بازرسی استانداری حتما پیگیر این موضوع هستند و باید تمام هم و غم ما، امیدوارکردن سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در این استان باشد.

 

معاون فرماندار خوسف از عدم دعوتِ فرمانداری خوسف برای شرکت در کارگروه میراث فرهنگی استان گلایه کرد که این بار نیز علوی‌مقم معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی برآشفت و ابراز کرد: مگر می‌شود که همه دستگاه‌ها برای این کارگروه دعوت بشوند به جز فرمانداری خوسف؟! و این حرف شما توهین به میراث فرهنگی و شخص بنده است.

 

نکته جالب توجه این‌که صبح امروز نیز برای ورود خبرنگاران به کارگروه میراث فرهنگی در استانداری خراسان جنوبی هیچ‌گونه هماهنگی توسط میراث فرهنگی صورت نگرفته بود و از ساعت 8 لغایت 8:30 صبح امروز، خبرنگاران برای ورود به جلسه فوق در نگهبانی استانداری معطل ماندند.

 

حاشیه جالب‌تر آن‌که بعد از این‌که چندین مرتبه علوی‌مقدم معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی، سخنان قلی‌زاده معاون فرماندار خوسف را قطع کرد، موهبتی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی بین‌الملل استانداری خراسان جنوبی خطاب به علوی‌مقدم گفت: معاون فرماندار در واقع نماینده مقام ارشد هر شهرستان محسوب شده و زیر سوال بردن آن با این ادبیات در این‌گونه جلسات کار درستی به نظر نمی‌رسد.

 

انتهای پیام/101/الف/4


نظرات بازدیدکنندگان

ناشناس
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸

مسولین ازچه چیزی میتزسند که حاضرنیستند واقعیتها وهزینه ها روشن شود


دلسوز استان
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸

بالاخره می خواهید سرمایه گذار حضور داشته باشد یا خیر؟ مشکلش را حل کنید. یعنی نمی توانید مشکل کوچک را حل کنید؟ بهتره قبل از بردن این مباحث در جلساتی مانند کارگروه، بین خودتان حل کنید تا سرمایه گذاران دیگر به استان بیایند.


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب