سرویس: اخبار استان کد خبر: 80138 ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۱

امام جمعه موقت بیرجند:

تصمیمات غیرکارشناسی مسئولان سبب بی اعتمادی مردم می شود/ مردم از افزایش قیمت حامل های انرژی و حذف یارانه نگران هستند

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این که هم دولت و هم مجلس منتخب مردم هستند،گفت:مسئولین به انتخاب مردم خیانت نکنندچرا که تصمیمات غیرکارشناسی آنها ممکن است سبب بدبینی مردم به اسلام و اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی شود.

تصمیمات غیرکارشناسی مسئولان سبب بی اعتمادی مردم می شود/ مردم از افزایش قیمت حامل های انرژی و حذف یارانه نگران هستند

به گزارش خاورستان،حجت الاسلام حسین مختاری امام جمعه موقت شهرستان بیرجند در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان ضمن اشاره به بحث بودجه 97،اظهار کرد:متاسفانه خبرهای خوشی در این زمینه به گوش نمی رسد.

وی با بیان این که بحث افزایش 50 درصدی حامل های انرژی در بودجه 97،سبب نگرانی جدی مردم بویژه طبقات متوسط و پایین تر شده است،تصریح کرد:اگرچه محدودیت دولت را در نظر داشته و با مدیریت بنزین و حامل های انرژی در کشور موافق هستیم ولی افزایش یک مرتبه ای حامل های سوخت آن هم به صورت  50درصدی پذیرفتنی نیست.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این که افزایش 50درصدی حامل های انرژی باعث فشار آمدن بر روی اقشار متوسط و ضعیف جامعه می شود،خاطرنشان کرد:این که رئیس جمهور کشور ادعا می کند که با این افزایش قیمت ها،تنها افزایش یک درصدی تورم را شاهد خواهیم بود معقول به نظر نمی رسد چرا که مگر می شود که یک مرتبه شاهد افزایش 50 درصد حامل های انرژی باشیم و آن وقت ادعا کنیم که تنها یک درصد تورم افزایش پیدا کرده است.

حجت الاسلام مختاری اضافه کرد:آنچه مسلم است آن است که در شرایط کنونی مردم،سختی های زیادی را تحمل می کنند و در حقیقت تحمل فشار مضاعف را ندارند.

وی ادامه داد:تمام غصه مردم این است که حذف یارانه 30 میلیون نفری را تحمل کنند،افزایش قیمت های حامل انرژی را تحمل کنند ولی این هزینه ها به جای این که صرف امور تولیدی کشور و ایجاد اشتغال شود،صرف حقوق های نجومی،سفرهای‌نامتعارف ‌مسئولین‌به‌خارج از کشور،برگزاری‌همایش‌ها و نمایش های بی حاصل و...‌‌شود.

امام جمعه موقت بیرجندعنوان کرد:مردم ما رنج بیهوده تحمل نمی کنند مگر این که رنجی باشد که تحمل آن،برایشان گنج به همراه داشته باشد و بایستی مجلس بر این مهم با دقت بیشتری نظارت داشته باشد.

حجت الاسلام مختاری هم دولت و هم مجلس را، منتخب مردم دانست و یادآور شد:خدای نکرده اگر تصمیمات غیرکارشناسانه در این زمینه گرفته شود سبب می شود که مردم به اصل نظام بدبین شوند و ما دشمنانی داریم که منتظرسوء استفاده از این فرصت ها هستند.

وی با تاکید بر این که مردم همواره باید مسئولینی متعهد و مخلص انتخاب کنند،متذکر شد:مسئولین نیز نباید به انتخاب مردم خیانت کنند.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد:مهمترین نگرانی ما در جامعه فعلی آن است که مبادا ضعف و کم کاری مسئولین جامعه به حساب نظام و اصل اسلام نوشته شود؛مردم باید بدانند که اگر در امور مختلف،عیب و ایرادی وجود دارد مربوط به اسلام و نظام نبوده بلکه مربوط به نوع انتخاب های ماست.

حجت الاسلام مختاری با تاکید بر این نکته که هر اقدامی که سبب بدبینی مردم به نظام اسلامی شود خیانت به خون شهدا بوده و بایستی از آن پرهیز شود،ابراز کرد:باید همواره مسئولینی ‌برای‌امور‌مختلف انتخاب شوند که تنها به فکر طبقه بالای جامعه نبوده بلکه به فکر اقشار متوسط و ضعیف جامعه نیز باشند.

وی ضمن اشاره به مناسبت های هفته به 5 دی ماه به عنوان روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلای طبیعی، اذعان کرد:مسئولین توجه زیادی به وظایف شان داشته باشند که خدای نکرده دعواهای سیاسی، آنان را از انجام وظایف شان دور نکند و سبب شود که دود آن به چشم همگان برود.

امام جمعه بیرجند با اشاره به 7 دی ماه به عنوان سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی توسط امام راحل(ره)،تبیین کرد:همواره سواد آموزی در ادوار مختلف انقلاب دارای برکات متعددی بوده و یک رسالت پیامبرگونه است؛بایستی تلاش شود تا این امر مهم ادامه داشته و بیسوادی درجامعه ریشه کن شود.

حجت الاسلام مختاری همچنین ضمن اشاره به 4دی ماه به عنوان سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح(ع)،مطرح کرد:در 1400 سال پیش آیه ای از قرآن مبنی بر مضمون این که"ای اهل کتاب همه ما معتقد به توحید هستیم،بیایید تامتحد شده و جز خدا رانپرستیم و جلوی استکبار ایستادگی کنیم" نازل شده است؛جامعه مسیحیت باید امروز نیز به مضمون آیه فوق توجه داشته و دست دردست مسلمین درمقابل ظللم و استکبار ایستادگی کنند.

وی با اشاره به این که قرآن کریم حضرت عیسی(ع) را به  عنوان پیامبر الهی معرفی کرده و لی یهودیان وی را "کذاب" معرفی نمودند،مطرح کرد:امروزه جایز نیست که مسیحیان درکناریهودیان ایستاده و با آنان متحد شوند.

امام جمعه موقت بیرجند با تاکید بر این که امروزه چرا جامعه مسیحیت  در برابر سران غرب و آمریکا ساکت نشسته است؟،اظهارداشت:آیا اگرحضرت عیسی(ع) زنده بود درمقابل این رفتارهاسکوت می کرد؟آیا در برابر 1000 روز بمباران مردم بیگناه یمن ساکت می نشست؟

حجت الاسلام مختاری خطب به پاپ به عنوان رهبرمسحیان،گفت :شما باید ایستادگی دربرابر استکبار و آمریکا را ازرهبر معظم انقلاب اسلامی آیت الله العظمی خامنه ای رهبر مسلمین جهان  و همچنین مراجع و روحانیت  این مرزو بوم یاد بگیرید.

وی درادامه صحبت هایش با بیان این که زندگی همه افراد شامل سه مرحله دنیوی،برزخی و اخروی است،اظهار داشت:در  همه مراحل مذکور، افراد با بلایایی مواجه هستند.

حجت الاسلام مختاری با اشاره به این که ما انسان‌ها ضعیف و آسیب‌پذیر هستیم،تصریح کرد:به همین جهت بایستی با منفعت و آموزه‌های قرآن به دنبال عافیت باشیم یعنی از بلاهای دنیا و آخرت خود را محفوظ نگه داریم.

وی با تاکید بر این که اگرچه بلاهای برزخ و آخرت بسیار سخت و دشوار است، اما بلاهای دنیا را نیز نباید دست‌کم گرفت،خاطرنشان کرد:حتی شاید به خاطر مشکلات دنیوی آخرت خود را هم از دست بدهیم بنابراین باید بسیار بهوش باشیم.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: خداوند رنج را در این دنیا نصیب ما می‌کند، چرا که بر اساس آیات شریفه قرآن کریم، فلسفه دنیا دارالبلا هست و خداوند با فرستادن پیامبران خواهان دارالسلام است.

حجت الاسلام مختاری ابراز کرد: نظم، تلاش و پشتکار در کنار وحدت باعث پیشرفت علمی و متعاقب آن ،اسباب پیشرفت کشور است که باید آن را فراهم کنیم.

وی با بیان این مطلب که انسان ها برای مصون ماندن از انواع بلاها ملزم به رعایت 5 اصل هستند،اذعان داشت:این اصول شامل استفاده از عقل وعلم،تقوا،توبه،صدقه و دعا است.

امام جمعه موقت بیرجند ضمن اشاره به این که بسیاری از رفتارهای امروزی ما درجامعه جای نقد دارد،متذکرشد:توبه،یک واجب فوری بوده و افراد باید توجه داشته باشند که در اشتباه ماندن غلط است نه از اشتباه برگشتن.

حجت الاسلام مختاری  توبه را از ضروریات جامعه برشمرد و گفت:افراد با انجام توبه در زندگی می توانند شاهد آثارتقوا در جامعه و زندگی خویش باشند.

وی همچنین با اشاره به این که بنا بر آیات و روایات مختلف،صدقه برطرف کننده 70 نوع بلا است،تبیین کرد:یکی از موارد صدقه،کمک به زلزله زدگان کرمانشاه است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به وضعیت سخت سرما درغرب کشورگفت:اگرچه به همت  سپاه و سایر نهادها،سرپناه موقتی برای اسکان زلزله زدگان غرب کشورمهیا شده ولی این کافی نیست و ازهم استانی ها و همشهریان تقاضا می شود که کمک های خویش را از این مردم نیازمند باتوجه به شرایط فعلی،دریغ نکنند.

حجت الاسلام مختاری در پایان به مناسبت های دیگری از جمله تولد امام حسن عسکری(ع)،روز ثبت احوال،روز امنیت سفرهوایی و...نیز اشاره ای داشت.

انتهای پیام /101

 

 

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب