سرویس: بیرجند کد خبر: 79607 ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴

امام جمعه موقت بیرجند:

برخی افراد که به دانشگاه دعوت می‌شوند رفتارهای سطحی دارند/ در مقابل تفکرات بدبین کننده به نظام سکوت نخواهیم کرد/ بودجه‌ی ارائه شده به مجلس چگونه می‌تواند مشکل رکود و بیکاری را حل کند؟

امام جمعه موقت بیرجند بابیان‌این‌که اگر عده‌ای بخواهند عالمانه و عامدانه مردم را به نظام بدبین و اذیت کنند بدانند که امت حزب‌الله در این خصوص ساکت نخواهد ماند گفت: این افراد از تاریخ انقلاب اسلامی عبرت بگیرند چراکه این کشور بنی‌صدرها، قائم مقام رهبری‌ها، فتنه‌های ۷۸ و ۸۸، فتنه‌ها و اتفاقات سال‌های اخیر داخل و پیرامون این کشور را پشت سرگذاشته است.

برخی افراد که به دانشگاه دعوت می‌شوند رفتارهای سطحی دارند/ در مقابل تفکرات بدبین کننده به نظام سکوت نخواهیم کرد/ بودجه‌ی ارائه شده به مجلس چگونه می‌تواند مشکل رکود و بیکاری را حل کند؟

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین مجید نصیرایی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر بیرجند با اشاره به مناسبت‌های هفته آینده گفت: ۲۵ آذر به نام روز پژوهش نام‌گذاری شده و پژوهش مقوله مهمی است که در صورت توجه به پژوهش نتیجه پیشرفت جامعه حاصل خواهد شد.

 

وی عنوان کرد: ۲۶ آذر روز حمل و نقل است که یکی از زیرساخت‌های مهم در خراسان جنوبی، جاده‌ها و راه‌آهن است که باید مورد توجه مسئولان باشد.

 

امام جمعه موقت بیرجند افزود: در خراسان جنوبی علی‌رغم استعدادها، امکانات ،حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب و نظام و همراهی‌های مردم اما توجه جدی و حمایتی که باید از مردم محروم خراسان جنوبی شود نشده است.

 

حجت‌الاسلام نصیرایی اظهار کرد: البته تاکنون اقداماتی صورت گرفته است اما تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم و نیاز به عنایت خاصی از سوی مسئولان استانی و دولت دارد.

 

وی گفت: استاندار خراسان جنوبی به دور از حواشی سیاسی به فکر رفع مشکلات استان است و جا دارد تشکر داشته باشیم و از استاندار خراسان جنوبی درخواست داریم به زیرساخت‌های استان نیز توجه کند چراکه مسئله جاده و راه‌آهن، مسئله جدی خراسان جنوبی است.

 

امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: هر هفته در سطح جاده‌های خراسان جنوبی شاهد تصادفات و فوت هم‌استانی‌ها هستیم که این مسائل زیبنده خراسان جنوبی نیست.

 

حجت‌الاسلام نصیرایی با اشاره به حضور یکی از مسئولان کشوری طی هفته اخیر در بیرجند گفت: این مسئول از ارائه آمارهایی از مسائل خراسان جنوبی در مرکز کشور خبرهایی داد که با واقعیت استان و شهر بیرجتد تناقض دارد؛ ارائه آمارهایی به ویژه در بحث اجتماعی و فرهنگی زیبنده خراسان جنوبی نیست.

 

وی افزود: خراسان جنوبی استان خاصی است و مسائلی که ما در استان داریم نیاز به توجه جدی دارد؛ نکند نگاهی که از مرکز به خراسان جنوبی وجود دارد با نیازهای اساسی استان تطابق نداشته باشد.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به ۲۷ آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: حوزه و دانشگاه دو بال این جامعه برای رسیدن به جامعه مطلوب است.

 

حجت‌الاسلام نصیرایی افزود: حوزه و دانشگاه بدون توجه هر کدام به یکدیگر نمی‌توانند کاری انجام دهند و باید تکمیل کننده همدیگر باشند.

 

وی عنوان کرد: رسالتی بر عهده ملت ایران و نظام اسلامی است که آن، برپایی تمدن نوین در دنیا است که برآمده از آموزه‌های اسلامی است که جز با وحدت حوزه و دانشگاه میسر نمی‌شود و ذهن‌ها باید به سمت تمدن نوین اسلامی معطوف شود.

 

امام جمعه موقت بیرجند به ۲۷ آذر روز مبارزه با خشونت و افراطی‌گری اشاره و تصریح کرد: امروز مصداق اتم خشونت و افراطی‌گری در دنیا، آمریکا است.

 

حجت‌الاسلام نصیرایی گفت: آمریکا، انگلیس، صهیونیست، استکبار و ایادی داخل و خارج کشور، همه مصداق اتم خشونت و افراطی‌گری هستند و اگر قرار است با افراطی‌گری و خشونت مبارزه شود باید با کسانی که دنبال بزک کردن آمریکا هستند مقابله و برخورد شود.

 

وی تصریح کرد: این‌که افرادی در این زمان که کشور ما به برکت خون شهدا و ایثارگران در امنیت و آرامش است بیایند در کشور و خراسان جنوبی جریان آمریکا، انگلیس، استکبار و صهیونیست را بزک کنند، پذیرفته نیست.

 

امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: خراسان جنوبی استان علم و ایمان است و شایسته نیست که برخی افراد بخواهند در این استان آمریکا را بزک کنند؛ مسئولان مراقب باشند و باید به این‌ها توجه داشته باشند این‌که ما الان به برکت خون شهدا با آرامش در حال انجام فعالیت هستیم باید این‌ها را قدر دانست و توجه کرد.

 

حجت‌الاسلام نصیرایی گفت: نمی‌شود عده‌ای با وجود این‌که به آن‌ها تذکر داده می‌شود بازهم توجهی نکرده و حرف خود را بزنند و رفتار خود را داشته باشند؛ این کارها در خراسان جنوبی پذیرفته نیست.

 

وی تصریح کرد: اگر کسی بخواهد به دام افراط و تفریط نیفتد باید گفتار و کردارش را با ولی جامعه بسنجد و مراقب باشد که عقب‌تر و جلوتر از ولی جامعه نباشد.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: این چه وضعی است که برخی افراد حیا نمی‌کنند و خودشان می‌خواهند هر طوری شده به راحتی از هزینه‌هایی که مردم و این انقلاب در کشور کرده‌اند بگذرند؟

 

حجت‌الاسلام نصیرایی اظهار کرد: متاسفانه گاهی مسئولان شهر ما نیز غفلت میکنند؛ برخی از مسئولان کسانی را به دانشگاه‌ها دعوت می‌کنند که یکسری رفتارهای سطحی، کم‌عمق و بی‌اطلاع داشته و ظاهرا نمی‌دانند که در چه شهر و منطقه‌ای هستند، با وجود مسئولان ارشد استان توقع این‌گونه کارها را نداریم و باید توجه شود که این اتفاقات در استان نیفتد.

 

وی گفت: آیا قرار نیست تذکری داده شود و راه‌حلی برای این‌که شاهد این اتفاقات نباشیم پیدا شود؟ البته تذکر داده می‌شود اما توجه نمی‌شود که ما از مسئولان عالی و ارشد استان این انتظار را نداریم.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به نقش پررنگ فضای مجازی تصریح کرد: قرار است این هفته شورای عالی فضای مجازی در استان تشکیل شود؛ فضای مجازی موضوع جدی است و اگر مسئولی تدبیر درستی نکند، بدون شک فضای مجازی به یک تهدید و قتلگاه برای جوانان، خانواده و جامعه تبدیل خواهد شد و اگر نسبت به فضای مجازی تدبیر، بررسی و دقت نظر درستی باشد قطعا فضای مجازی یک فرصت است‌.

 

حجت‌الاسلام نصیرایی گفت: از مسئولان انتظار می‌رود به مسئله فضای مجازی که بارها مقام معظم رهبری تذکر داده‌اند توجه شود و فکر جدی‌تر بردارند؛ البته تذکر داده می‌شود اما برخی از مسئولان کشور توجه نمی‌کنند.

 

وی افزود: مسئولان دولتی و قوا که قسم خورده‌اید بدانید این میز و صندلی که در اختیار شما است، همیشگی نیست و فردا باید برای لحظه لحظه‌اش پاسخ دهید لذا دقت شود که در انجام وظیفه کوتاهی نکنید.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به لایحه بودجه ۹۷ اظهار کرد: همه کسانی که تریبون، رسانه و مسئولیتی دارید از همه خواهش می‌کنم این مسائل را زود به فضای جامعه نکشانید و زود قضاوت نکنید؛ ذهن، دل و فکر جامعه را با این حرف‌های نسنجیده مکدر نکنید.

 

حجت‌الاسلام نصیرایی گفت: توجه داشته باشید که دشمن دنبال ناکارآمد جلوه‌دادن نظام است؛ کسانی که تریبون در اختیار دارید، مسئولان دولتی، غیردولتی و نمایندگان مجلس توجه کنید که بودجه کشور باید در جای خودش و با آرامش بررسی شود؛ بودجه باید ارتباط مستقیمی با رفع مشکل رکود و بیکاری داشته باشد.

 

وی تصریح کرد: این بودجه‌ای که به مجلس داده شده است کجا می‌تواند مشکل رکود و بیکاری را حل کند؟ بودجه باید در راستای برنامه ششم توسعه و در ارتباط با برنامه ششم باشد؛ توجه شود که فشاری بر قشر مستضعف جامعه وارد نشود.

 

امام جمعه موقت بیرجند خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که بحث یارانه مطرح شده است، نمایندگان توجه کنند که افرادی گذران زندگیشان به یارانه گره خورده است؛ طوری تصمیم نگیرند که به مردم فشار وارد شود؛ نکند عده‌ای با بی‌تدبیری مردم را برنجانند در حالی که عده‌ای عالمانه و عامدانه مردم را به نظام بدبین می‌کنند.

 

حجت‌الاسلام نصیرایی تأکید کرد: اگر عده‌ای بخواهند عالمانه و عامدانه مردم را به نظام بدبین و اذیت کنند بدانند که امت حزب‌الله در این خصوص ساکت نخواهد ماند.

 

وی اظهار کرد: افرادی که قصد بدبینی به نظام را دارند بدانند و عبرت بگیرند از تاریخ که این کشور بنی‌صدرها، قائم مقام رهبری‌ها، فتنه‌های ۷۸ و ۸۸، فتنه‌ها و اتفاقات سال‌های اخیر داخل و پیرامون این کشور را پشت سرگذاشته است؛ پس حواستان را جمع کنید و فکر نکنید که به راحتی می‌توانید در مقابل انقلاب اسلامی و خون شهدا بایستید.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: از مسئولان انتظار دارم در خصوص بودجه توجه داشته باشند که به محرومان جامعه فشار وارد نشود.

 

انتهای پیام/۱۲۷/الف/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب