آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 79458
تاریخ انتشار : 1396/09/21 - 21:06
وزیر کشور با بیان این که مسئله گروهک‌های تروریستی اعم از القاعده، داعش و... برای ما دارای اهمیت است، گفت: تمام تحرکات آنان را رصد کرده و پیگیر فعالیت‌های‌شان هستیم.

به گزارش خاورستان،به نقل از خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در حاشیه جلسه شورای اجتماعی در جمع خبرنگاران درباره این پرسش که با توجه به احتمال عزیمت باقیمانده‌های تروریست‌های تکفیری به افغانستان و پاکستان و تدابیر اندیشیده شده در مرزهای شرقی کشور اظهار کرد: مسئله گروه‌های تروریستی اعم از القاعده، داعش و غیره برای ما از نظر امنیتی دارای اهمیت بسیار بالایی است؛ کاملا تحرکات آنان را رصد کرده و پیگیر فعالیت‌های آنها هستیم.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: شکست تروریست‌های تکفیری در سوریه و عراق موجب می‌شود تا آنها روش‌ها و اقدامات جدیدی را به کار گیرند و دامنه کار خود را به سایر کشورها گسترش دهند.

وزیر کشور توضیح داد: تروریست‌ها به دنبال این است که عضوگیری‌هایی را در برخی مناطق جدید داشته باشند و آنجا را مرکز فعالیت خود کنند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر همکاری‌های وسیعی در سطح منطقه برای مقابله با تروریست‌ها شکل گرفته است؛ عراق، ترکیه، سوریه، روسیه، پاکستان و افغانستان مصمم به برخورد جدی با تروریست‌ها هستند و جمهوری اسلامی ایران نیز با تسلطی که به موضوع دارد این مهم را رصد می‌کند.

رحمانی فضلی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم روزی در منطقه با امنیت، صلح کامل و بدون تروریسم زندگی کنیم.

وزیر کشور عنوان کرد: کشورهایی که امنیت،‌آرامش و صلح را برای منطقه نمی‌خواهند در پی توطئه‌ها و فتنه‌ها و تربیت تروریست‌ها هستند که امیدواریم شاهد آرامش و صلح در منطقه باشیم.

* آخرین توضیحات درباره زلزله کرمانشاه و برنامه‌های پیشرو

وی به عملکرد دستگاه‌های مختلف و سمن‌ها در زلزله کرمانشاه اشاره کرد و گفت: عملکرد تمام دستگاه‌های اجرایی و نیروهای فعال به همراه سمن‌ها در بحث کمک‌رسانی و سایر خدمات به مردم زلزله‌زده بسیار مناسب بوده است.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی شبهه افکنی‌ها درزمینه کمک‌رسانی دستگاه‌ها در ایام زلزله کرمانشاه صورت گرفت که به هیچ  عنوان درست و صحیح نبود و خدمات صورت گرفته در سطح مناسبی بوده است.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: در روز نخست زلزله 7000 مجروح و مصدوم از مناطق زلزله‌زده منتقل شده‌اند و حتی 56 دستگاه بالگرد برای امدادرسانی در آسمان منطقه زلزله‌زده به پرواز در آمد. این خدمات قابل توجه بود.

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران در این زلزله در ابعاد امدادرسانی رکود بسیار خوبی را به جای گذاشت؛ در روز نخست با وجود این که دو بیمارستان منطقه تخریب شده بود پزشکان حدود 350 عمل جراحی انجام دادند.

رحمانی فضلی افزود: در شب نخست 25 هزار چادر و در روز دوم و سوم حدود 90 هزار چادر به زلزله‌زدگان تحویل داده شد.

وزیر کشور با بیان این که بزرگترین مشکل مردم در بحث اسکان موقت است، گفت: با توجه به برودت هوا و سرما، باید تلاش‌های صورت گرفته افزایش یابد.

وی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی متولی مسکن موقت شده است و با توجه به قراردادی که میان وزارت راه و قرارگاه خاتم صورت گرفته این دستگاه‌ها بحث کانکس زلزله‌زدگان را مد نظر دارند؛ همه کارخانه‌های مد نظر نیز در تلاش هستند تا روزانه 400 کانکس را برای مناطق زلزله‌زده آماده کنند. 

رحمانی فضلی تصریح کرد: استقرار کانکس‌ها کار آسانی نیست چرا که نیاز به زیرساخت‌ها و شرایط لازم دارد که امیدواریم این مهم نیز مورد توجه واقع شود.

وزیر کشور در پایان تاکید کرد: مشکلات مردم زلزله‌زده در هوای سرد همچنان وجود دارد و همه باید دست به دست هم دهیم تا این مسائل رفع شود.نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.