آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 79436
تاریخ انتشار : 1396/09/21 - 15:15
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان:
طرح های نوین آبیاری برای حفاظت از منابع آبی ضروری است
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان گفت:اجرای طرح های آبیاری نوین و مدرن جهت حفاظت از منابع آبی ضروری است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، موسی سلیمانی،مدیر جهادکشاورزی شهرستان سرایان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد : در راستای ارتقا سطح دانش و آگاهی کشاورزان کارگاههای آموزشی در خصوص سیستم های نوین آبیاری در شهرستان سرایان برگزار شد.

 

وی افزود: با توجه به تغییر اقلیم منطقه و کاهش نزولات آسمانی و ضرورت تبدیل آبیاری سنتی و غرقابی به روش های نوین آبیاری از جمله آبیاری تحت فشار و کم فشار دوره مذکور در سطح شهرستان سرایان برگزارشد . 

 

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان بیان کرد:صرفه جویی در مصرف آب و هزینه ها ، افزایش راندمان آبیاری ، کنترل فرسایش خاک ، کاهش آفات و بیماریها ، سهولت در انجام عملیات زراعی از جمله مزایای آبیاری به روش نوین است.

 

 

سلیمانی اجرای طرح های آبیاری نوین و مدرن جهت حفاظت از منابع آبی ضروری دانست و گفت : سهم بلاعوض دولتی برای طرح های نوین آبیاری در سال 96 برای هر هکتار آبیاری تحت فشار 100 میلیون ریال ، بارانی 65 میلیون ریال و کم فشار 45 میلیون ریال است.

 

 

وی اذعان کرد: در این دوره آموزشی تعداد 50 نفر از بهره برداران بخش کشاورزی آموزشهای لازم در خصوص استفاده از سیستم های نوین را آموزش دیدند.

 

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان گفت : این آموزشها در قالب مزایای سیستم های نوین آبیاری ، سرویس و نگهداری سیستم های نوین آبیاری ، ارزیابی و رفع نواقص و عیوب سیستم و مدیریت بهره برداری به بهره برداران ارائه شد. 

 

 

سلیمانی تصریح کرد : مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سرایان آمادگی لازم برای پذیرش و اجرای طرح های جدید سامانه های نوین آبیاری با یارانه دولتی بدون هیچ محدودیتی را دارد و از کشاورزان درخواست کرد برای بهره مندی از اعتبارات بلاعوض دولتی و اجرای طرح های نوین آبیاری به مراکز جهادکشاورزی مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/127

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.