آب و هوا تازه های سایت


کد مطلب: 79411
تاریخ انتشار : 1396/09/21 - 11:04
فرماندار خوسف از راه اندازی بازارچه صنایع دستی و محلی عشایری این شهرستان تا دو هفته آینده خبر داد.

به گزارش خاورستان، محمد شفیعی فرماندار  خوسف در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بر کسی پوشیده نیست که صنعتگران خراسان جنوبی دارای توانمندی‌ها و ظرفیت های زیادی هستند.

 

وی ضمن اشاره به برپایی نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی، تصریح کرد: نمایشگاه ها فرصتی مناسب برای نشان دادن توانمندی ها است.

 

فرماندارخوسف ادامه داد: نکته ای که لازم است بیان شود آن است که متاسفانه ظرفیت های خراسان جنوبی به علت کمبود نمایشگاه ها، مغفول مانده است.

 

شفیعی با اشاره به این مهم که اگر این نمایشگاه ها برگزار نشود قطعا توانمندی های استان نیز به بادفراموشی سپرده خواهدشد، اذعان کرد: آن چه مسلم است آن است که اگر صنعتی منسوخ شود، احیای آن بسیار زمان بر و دشوار است.

 

وی با بیان این که درآمد عمده هم وطنان از مشاغل خانگی و صنایع دستی به دست می آید،متذکر شد: بایستی همواره در راستای رونق این هنرهای زیبا و سنتی تلاش کنیم.

 

فرماندار خوسف با تاکید بر این نکته که خوشبختانه صنایع دستی ایران در سطح دنیا برند بالایی دارند،تبیین کرد: به گونه ای که بسیاری از محصولات سایر کشورها محصول ایران نبوده اما به اسم ایران نیز به فروش می رسد.

 

شفیعی با اشاره به این که باید تولید کنندگان را حمایت کنیم، اذعان داشت: اگر نمایشگاه ها مقطعی و مختص دولتی خاص باشد ضرر جبران ناپذیری به مملکت و نظام وارد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: مشاغل خانگی نسبت به دیگر حرفه ها زودبازده بوده و با سرمایه گذاری اندک نیز می توان به درآمد بالایی برسیم.

 

فرماندار خوسف به به حضور صنعتگران خوسفی درنمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی اشاره کرد و گفت: شهرستان خوسف دارای هنرمندان زیادی داشته و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 

شفیعی بیان کرد: حضور صنعتگران در نمایشگاه باعث می شود با محصولات سایر استان ها آشنا شده و بازار را نیز بیشتر بشناسند.

 

وی با اشاره  به این که باید در صنایع دستی و مشاغل خانگی از ظرفیت شبکه های مجازی نیز استفاده کنیم، اظهار داشت: بایستی محصولات تولیدی خود را به دنیا معرفی کرده تا بازار فروش مان رونق گیرد.

 

فرماندار  خوسف درادامه صحبت هایش همچنین از راه اندازی سایت شهرستان خوسف خبر داد ومطرح کرد:  آمادگی داریم قسمت تجاری سازی شهرستان را در اختیار شرکت های خصوصی متقاضی قرار دهیم.

 

شفیعی اضافه کرد: قدمت برخی از رشته های صنایع دستی مانند پنبه به 100 سال می رسد که بایدمعرفی شوند.

 

وی تصریح کرد: بازارچه صنایع دستی و محلی عشایری شهرستان خوسف تا دو هفته آینده راه اندازی خواهد شد.

 

فرماندار خوسف همچنین از راه اندازی دهکده گردشگری روستایی و عشایری خبر داد و افزود: در این دهکده نوع زندگی شهرنشینی وروستانشینی نیز نشان داده خواهد شد.

 

انتهای پیام/ 101/ پ/ 5

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.