سرویس: سیاسی کد خبر: 76524 ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹

فرهنگی که پس از چندین سال مدیریت دبیرستان و هنرستان؛ آموزگار ابتدایی شد/ تنزل جایگاه به دلیل رأی به رئیسی

یک فرهنگی گفت: به دلیل رأی و نظرم به آیت الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری تنزل پست پیدا کردم، در حالی که بنده فعالیت ستادی در انتخابات نداشته ام، اما همین که نظرم بر حمایت از ایت الله رئیسی بوده است؛ از مدیریت کنار گذاشته شدم.

فرهنگی که پس از چندین سال مدیریت دبیرستان و هنرستان؛ آموزگار ابتدایی شد/ تنزل جایگاه به دلیل رأی به رئیسی

یکی از فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش سربیشه که به دلیل سیاسی کاری ها در آموزش و پرورش، پس از سالها از مدیریت برکنار شده است در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ با اشاره به اینکه حدود 20 سال سابقه خدمت دارم اظهارکرد: بنده از زمان سربازی، کارم را به عنوان سرباز معلم آغاز کرده ام و پس از آن معلم ابتدایی، معلم راهنما، مدیر مجتمع، سرپرست خوابگاه شبانه روزی، معاون دبیرستان، مدیر دبیرستان و اخیرا هم به مدت 7 سال مدیر هنرستان بوده ام.

 

وی افزود: برای سال تحصیلی جدید مسئولان اداره آموزش و پرورش بخشنامه ای ارائه کردند و گفتند که باید برای ادامه خدمت به مقطع قبلی خود (آموزگار ابتدایی) برگردید.

 

این فرهنگی گفت: اکنون بنده پس از سالها مدیریت آن هم در دبیرستان و هنرستان، برای تدریس به مدرسه ابتدایی برگشته ام.

 

وی با اشاره به اینکه مدیر اداره هیچ دلیل منطقی را برای این جابجایی به من ارائه نکرده است، بیان کرد: اما این تنزل پست به دلیل رأی و نظرم در انتخابات ریاست جمهوری بوده است، در حالی که بنده فعالیت ستادی در انتخابات نداشته ام، اما همین که نظرم بر حمایت از ایت الله رئیسی بوده است؛ از مدیریت کنار گذاشته شدم.

 

این فرهنگی با اشاره به اینکه بیان این صحبت ها فایده ای ندارد؛ چرا که مدیران آموزش و پرورش برای هر جابجایی بهانه ای جور می کنند اظهارکرد: به مسئولان اداره گفته ام که جایگاه کنونی شما؛ جایگاه من و امثال من است، ولی شما به دلیل سیاست و سیاست بازی بر کرسی نشسته اید، و اگر قرار باشد اکنون جایگاه من تغییر کند؛ حداقل؛ حداقل آن کارشناسی اداره است، نه برگشت به عقب.

 

وی تصریح کرد: این مدیران نمی خواهند با افرادی توانمندتر وباسابقه تر از خود کار کنند چرا که اصلا توانایی آن را ندارند و دوست دارند با افرادی کار کنند که به طبع شخصی انها رفتار کنند و اگر در زمانی بر مبنای انتقاد و حقیقت سخن گفتند آنها را از تبعید به نقاط دور بترسانند.

 

این فرهنگی افزود: اکنون افرادی در کارشناسی اداره آموزش و پرورش شهرستان کار می کنند که دارای سوابق خدمتی بسیار پایین هستند و اگر قرار باشد ابلاغ آموزشی بگیرند؛ امتیازشان در حدی است که باید در مناطقی مثل درح و لانو تدریس کنند، به همین دلیل مجبور می شوند به طبع دل مدیران خود سخن بگویند و نمی توانند از نیروهای زیردست خود حمایت کنند.

 

وی اظهارکرد: بنده هم معتقدم که اولین حق مدیر؛ جابجایی نیروهاست و اصلا با جابجایی نیروها مخالف نیستم، اما نوع جابجا کردن مهم است.

 

این فرهنگی بیان کرد: اکنون مدیران آموزش و پرورش مسائلی را با هم قاطی کرده اند که اصلا به هم ربطی ندارد، ممکن است عقیده ام با مدیر اداره متفاوت باشد اما نباید تاوان آن را در آموزش و پرورش پس دهم، اینکه نظر و عقیده ام در راستای دیگری است، اصلا به حوزه کاری ام ربطی ندارد.

 

وی ادامه داد: این ظلم نه تنها در مورد من بلکه شامل تعدادی از همکارانم که سابقه خدمت و مدیریت بالایی داشتند و بارها به عنوان مدیر موفق برگزیده شده اند هم؛ شده است. در حالی که اگر این مدیر موفق است چرا وی را عزل می کنید؟ اگر ضعیف است؛ پس چرا چندین سال متوالی به عنوان مدیر موفق وی را برگزیده و سرلوحه کارتان قرار داده اید؟

 

این فرهنگی اظهارکرد: مدیر اداره شهرستان که ژست می گیرد و مدعی است از سالی که منصوب شده رتبه های زیر هزار کنکور در شهرستان افزایش پیدا کرده است، با خودش نمی اندیشد که این رتبه های زیر هزار از کجا آمده و چه کسانی برای ان تلاش کرده اند؟ بهتر است این مدیران کمی به دنبال خود هم نگاه کنند.

 

وی گفت: امام جمعه درح هم در خصوص این سیاسی کاری و ظلم ها، گلایه کرد؛ اما متاسفانه مدیران با بهانه های مختلف این اقدامشان را توجیه می کنند و حرفشان این است که من مدیر مستقل هستم و اصلا نیتم سیاسی و سیاست بازی نیست و یا هم اینکه آموزش و پرورش را به میدان فوتبال تشبیه می کند و می گوید مثل یک مربی فوتبال هستم که نیروهایم را جابجا می کنم.

 

انتهای پیام/7

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب