سرویس: اجتماعی کد خبر: 76341 ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳

مدیر سابق دبیرستان آیت الله طالقانی طبس:

بی سابقه ترین عزل و نصب های سیاسی در آموزش و پرورش/ یک هفته مانده به مهر از طریق پیامک به همکارم برکنار شدم/ اهدای پست به فعالان ستاد روحانی

مدیر سابق دبیرستان آیت الله طالقانی طبس گفت: متاسفانه یک هفته مانده به اول مهر، مدیر آموزش و پرورش طبس بنده را از مدیریت مدرسه برکنار کرد؛ آن هم از طریق پیامک! پیامکی که به خودم هم فرستاده نشد بلکه برای مدیرگروه درس الهیات ارسال شده بود.

بی سابقه ترین عزل و نصب های سیاسی در آموزش و پرورش/ یک هفته مانده به مهر از طریق پیامک به همکارم برکنار شدم/  اهدای پست به فعالان ستاد روحانی

به گزارش خبرنگار خاورستان، پس از انتخابات ریاست جمهوری، متاسفانه شاهد عزل و نصب های گسترده در اداره کل آموزش و پرورش و همچنین مدارس سطح استان بودیم که در این خصوص افراد شایسته و ارزشی هم قربانی سیاست های نادرست و متعصبانه مسئولان شدند.

 

مهدی زمانی مدیرسابق دبیرستان آیت الله طالقانی طبس هم یکی از افرادی است که این روزها تاوان انتخاب انقلابی و حمایت از آیت الله رئیسی در دوران انتخابات ریاست جمهوری را پس می دهد.

 

مهدی زمانی در این خصوص در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: خانواده بنده یک خانواده انقلابی است و در زمان طاغوت پدرم چندین بار به زندان رفته و شکنجه شده و بارها به دلیل اعلامیه ها و تصاویر امام راحل، ساواک به منزل ما هجوم آورد، پدرم در نهادهای حساس و انقلابی فعالیت داشته ، هفت برادر دارم که گاهی 5-6 نفر آنها همزمان در جبهه های جنگ حضور داشتند و به همین دلیل خانواده ام در طبس شناخته شده است.

 

وی افزود: از سال 42 که مبارزات انقلابی شروع شد تاکنون؛، خانواده ما انقلابی بوده و انقلابی مانده و در تمام انتخابات ها هم مواضع بنده و خانواده ام؛ مواضع انقلابی و در خط ولایت فقیه بوده است نه خط چپ و راست یا اصلاح طلب و اصولگرا، با توجه به اینکه اکنون عرصه؛ عرصه جنگ نرم است، بنده در تمام فعالیت های بسیج از جمله مربی و سرگروه صالحین، فرمانده پایگاه و ... حضور داشتم و دارای سوابق سیاسی، اجتماعی و انقلابی مشخصی هستم.

 

مهدی زمانی درخصوص سابقه کاری اش، با اشاره به اینکه 27 سال سابقه کار در آموزش و پرورش و 5 سال اخیر هم سابقه مدیریت دبیرستان آیت الله طالقانی طبس را داشته ام گفت: طی دو سالی که جلالی به عنوان رئیس آموزش و پرورش طبس منصوب شده است، بسیاری از همکاران و کارشناسان اداره با صراحت تمام به بنده اعلام کرده اند که نام من و چند نفر از دوستان انقلابی در لیست سیاه آقای رئیس است؛ فقط به این گناه که فردی ولایی و دارای مواضع انقلابی ام.

 

وی بیان کرد: بنده در انتخابات اخیر ریاست جمهوری مسئول تبلیغات ستاد آیت الله رئیسی (ستاد مرکزی در طبس) بودم.

 

زمانی با اشاره به اینکه طبق آیین نامه ها نمی توان مدیر مدرسه را عزل کرد مگر اینکه خود مدیر استعفا دهد و یا دلایل محکمی مثل اختلاس و فساد اقتصادی و ... در پرونده اش وجود داشته باشد، افزود: مدیر آموزش و پرورش شهرستان طبس، پس از اتمام دوره انتخابات نسبت به عقده گشایی با حامیان رقیب دولت و آیت الله رئیسی برآمد و چون دلیل خاصی برای عزل مدیران نداشت، با هدف عزل مدیران انقلابی و اجرای طرح معروف به سه هزار تمسک جسته و بدون ابلاغ اجرای طرح به مدارس و فرهنگیان، وانمود کرده که احکام تمامی فرهنگیان لغو شده محسوب می شود و آموزش و پرورش می تواند هر که را بخواهد عزل یا نصب کند، در صورتی که بنده در طول 27 سال سابقه خدمتم، برای اولین بار با چنین دستور العملی مواجه شدم.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه یک هفته مانده به اول مهر، مدیر آموزش و پرورش طبس بنده را از مدیریت مدرسه برکنار کرد؛ آن هم از طریق پیامک! پیامکی که به خودم هم فرستاده نشد بلکه برای مدیرگروه درس الهیات ارسال شده و طی آن عنوان شده بود "فردا جلسه درس گروه است؛ برای انتخاب دروس؛ به همه همکاران به خصوص آقای زمانی که از مدیریت برکنار شده اند؛ اطلاع داده شود تا حضور یابند".

 

زمانی اذعان کرد: در واقع  بنده اولین بار بصورت پیامکی و آن هم غیرمستقیم، از برکناری ام از مدیریت مدرسه با خبر شدم و خیلی شوکه شدم؛ نه از اینکه پستی را از دست داشته باشم بلکه از این نحوه مدیریت و برخورد، چرا که در آموزش و پرورش گرفتن پست؛ شهرت نیست؛ بخصوص در وضعیت خراب اقتصادی کنونی که باید مدارس را از جیب مردم اداره کرد.

 

این فرهنگی اظهارکرد: متاسفانه طی این دو سال از طرف اداره شهرستان، خیلی تحت فشار قرار گرفتم و در صورتی که طبق دستورالعمل ها مدارس بالای 150 نفر دو معاون تعلق می گرفت، تنها یک معاون آن هم با تدریس شش ساعت در هفته، در اختیارم قرار دادند و شرایط طوری بود که خودم هم که مدیر بودم برای تدریس سرکلاس درس حاضر می شدم.

 

زمانی با اشاره به اینکه اکنون ابلاغ آموزشی گرفته ام و به عنوان دبیر تدریس می کنم بیان کرد: به جای من ، مدیری برای مدرسه منصوب شده که دو سال آخر خدمتش است و خودش هم اذعان کرده که فقط به دلیل افزایش حقوق و مزایای پایان خدمت مدیریت مدرسه را قبول کرده ام.

 

وی با بیان اینکه خواهشمندم داد من را از این مدیریت ناعادلانه بگیرید گفت: به فرمانداری، اداره کل آموزش و پرورش استان، اداره شهرستان و ... مراجعه کردم و گفتم حداقل دلیل برکناری ام را اعلام کنید تا جوابی برای خانواده و افکار عمومی داشته باشم و امکان پیگیری در مراجع بالاتر برایم فراهم باشد، اما تاکنون هیچ دلیل قابل قبول و قانع کننده ای به من داده نشده است.

 

وی تاکید کرد: اصلا برکناری یک فرد از مدیریت مدرسه با سابقه کار 27 سال با 5 سال مدیریت، یک کار بی سابقه است و متاسفانه اکنون هم افرادی برای مدیریت بهترین مدارس شهر منصوب شده اند که نه تنها پیروی آنها از ولایت فقیه محرز نیست بلکه در فرصت هاییی به این جایگاه و برخی نهادهای انقلابی کج دهنی کرده اند.

 

این فرهنگی ادامه داد: رئیس اداره تقریبا بیشتر افرادی را که در ستاد روحانی فعالیت داشتند را پست داده است، که در میان آنها شخصی با سابقه اندک و توانایی پایین تر در یکی از بهترین مدارس خاص شهر پست گرفته است در حالی که برخی مدیران با 29 سال سابقه کار و 14 سال سابقه مدیریت، از مسئولیت عزل و برکنار شدند.

 

زمانی تصریح کرد: رئیس اداره که خود را کدخدایی پیروز و مطلق العنان می بیند، مدیریت بسته و فضای خفقانی را در شهرستان ایجاد کرده  و حتی در جواب یکی از فرهنگیان معترض گفته است " فرهنگیانی که با سیاست دولت تدبیر و امید همخوانی ندارند، صلاحیت دریافت هیچ پستی را در آموزش و پرورش ندارند".

 

وی اظهارکرد: رئیس اداره همه مدیران مدارس را مجبور کرده تا در آستانه انتخابات، عکس روحانی را در تمام کلاس های درس نصب کنند، در حالی که در دولت های قبل، دستورالعملی به مدارس ابلاغ شد که به جز عکس امام راحل و مقام معظم رهبری در دفتر و کلاس های آموزشگاه، عکس دیگری وجود نداشته باشد.

 

این فرهنگی با اشاره به اینکه اکنون در تمام مدارس سطح شهر و در تمام کلاس های درس عکس روحانی هم در کنار عکس امام راحل و مقام معظم رهبری نصب شده است  بیان کرد: در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری هم رئیس و معاون اداره بنده را ملزم کردند که عکس روحانی را در مدرسه و کلاس ها نصب کنم، اما بنده معتقد بودم که چون در زمان تبلیغات انتخاباتی است؛ این اقدام یک نوع تخلف است، اما تاکید داشتند که بگویید از طرف اداره مجبور شده ایم، بنده زیر بار نرفتم و گفتم هر عکسی را که می خواهید تهیه کنید و به خدمتگزار مدرسه بدهید تا نصب کند و همین کار را هم کردند.

 

زمانی تاکید کرد: اکنون دوره انتخابات و رقابت ها تمام شده و باید رفاقت و دوستی جایگزین شود، قطعا این نوع رفتارها و برخوردها در سیستم آموزش و پرورش که هدفش تعالی بشر است، شایسته نیست و موانعی در مسیر پیشرفت خواهد است.

 

انتهای پیام/7


نظرات بازدیدکنندگان

ناشناس
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳

وای بر امروز که آموزش وپرورش آن به دست نا اهلان افتاده است کسانی که زمانی که باید به انقلاب واسلام خدمت می کردند از دفاع از اسلام وانقلاب دست کشیدند وجبهه را ترک کردند والان به قول اطلاح طلبان(انحصار طلبان) مدیرکل ارزشی وایثار گر خطاب می شوند.


ناشناس
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳

آموزش و پرورش متاسفانه شده کانون عقده گشایی سیاسی


ناشناس
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳

انشاالله با درایت استاندار عزیز و دلسوز استان زودی سیاسیون بی درایت و تندرو از استان کنار زده خواهند شد.


معلم
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳

لامعی در سابقه خدمتی اش بیشتر سرپرست خوابگاه بوده تا معلم فعلا هم فقط هنرش قلع و قمع نیروهای ولایی است


ناشناس
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳

.... لامعی که دارد فاتحه آموزش وپرورش استان را می خواند متاسفانه استان ما بی صاحب شده است کسی نیست جلوی این ادم اشغال کثیف را بگیرد .


محمد
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳

مشکل اصلی مدیرکل آموزش و پرورش استان هست که با نیروهای انقلابی مشکل دارد


انقلابی ام
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳

واقعا جای تاسف داره برای مدیرت آموزش و پرورش//// امیدواریم در پیشگاه خدا و شهدا و مردم پاسخگو باشید...


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب